Co uděláte, aby se Vaše 25 let stará platonická láska stala skutečnou?... Možná všechno a možná nic, možná zjistíte, že to, co se za 25 let nestihlo, se už nezvládne… Sněženky a machři jdou ve stopách životů hlavních hrdinů v době, která všechno změnila. Jak prošli jejími nástrahami a jaké šrámy to na nich zanechalo? Kam chtěli jít, kam došli a kam ještě dojdou? Jsme opět na horské chatě, kde se všichni po letech scházejí a opět zažijí mnoho nezapomenutelných chvil. Na horách se setkávají někdejší spolužáci, aby se viděli, aby si zavzpomínali a aby sami sebe ujistili v tom, že to s nimi ještě není tak hrozné, protože ty někdejší holky a kluky si stále nesou v sobě. Co na tom, že už uběhlo mnoho let, co na tom, že se změnil svět i všichni účastníci někdejšího lyžařského kurzu, z něhož se časem stala legenda.
Film navazuje na kultovní „jedničku“. Herci a jejich postavy jsou o 25 let starší, v jejich postavách se odráží to, co za ta léta zažily a prožily, a to se samozřejmě odrazí i ve filmu samotném. Sněženky a Machři po 25 letech jsou komedií, jsou vyzrálé, mají svoji nostalgii a styl humoru. Osloví širokou veřejnost, a to nejen diváky původní jedničky, ale i jejich děti – prostě celou rodinu. Režisér a kameraman díky praxi z natáčení reklam a v případě kameramana M. Chadimy i ze zahraničních filmových zakázek, vytvořili velmi zajímavou obrazovou linii plnou akčních záběrů a obrazových změn. (oficiálny text distribútora)

P-puma-

Zajímalo by mě, kdo psal scénář k tomu to filmu. Protože moc fantazie a originality nepobral. Scénář je postavený pouze na starých forkách, které v prvním díle byli ještě vtipný, ale po 25 letech už od stárnoucích rodičů vyznívají uboze. ()

Kiedes

První díl byl skvělý, vtipný a s hřejivou atmosférou...po těch 25 letech se vytratil humor, ale za to nám přibyla depresivní, zatuchlá umírající nálada, všichni všechno všem špatně, viky to zase posral, spolužačky se chovají jak debilní infantilní slepice. Absolutně nerozumím některým dialogům a scénám. Docela by mě zajímala statistika o kolik se zvýšilo procento sebevražd po spuštění promítání v kinech. ()

Mr.Hudson

Celkem jsem se na tento film těšil a že by mě nějak potěšil se říct nedá. Je samozřejmě jasné, že když se před 25 lety natočil originální film, tak tohle by měla být spíše taková sentimentální sešlost již vyschlých herců a děj k tomu neměl daleko. Neoriginální humor, žádné tempo, žádnou hlubší myšlenku. Prostě to vypadá, jako kdyby si režisér řekl ..."a hele dneska je to 25 let, tak co kdybychom natočili film".... A ono to tak vážně asi bylo, před 25 lety to byla kultovní komedie, dnes se z toho stala spíš fraška. Jediným světlým bodem byl výkon mladého Prachaře. ()

jorgus

tady asi nekdo zapomel rict filmarum, ze pokracovani uspesneho filmu je samozrejme zalozeno na odkazech na sveho slavnejsiho predchudce, ale musi pridat k tomu pridanou hdonotu..nekdy aspon se zvysi rozpocet tak mame vic vybuchu..:)zde se zije jen ze slavne minulosti a tak unyly, bezpohlavni pribeh, ktery jen ceka na konec jsem nevidel hodn e dlouho..na konci tohoto roku jsem se dockal zhaveho adepta pro sracku roku:) ()

Bozvav

Snímek pokoušející hrát na osvědčenou strunu nostalgie. to se mu sice moc nepovedlo, ale na stranu druhou mi připomněl stejně trapné třídní sjezdy a ty nemilé situace, kdy si skupina lidí, kteří nemají téměř nic společného nemají skoro vůbec co říci. Tuto atmosféru životních úspěchů a proher ztvárnil vcelku realisticky. Za to dávám 40%. ()

Hopkins

Nápad dobrý . Hudba taky docela fajn ale opět jsem u toho svého ALE :o) Prvně na komedii mě to přišlo moc depresivní co se týče postavy Vikiho trošku nezvládnutá herec dobrej ale ta jeho role nějaká divná a především ten konec ten konec byl ze všeho nejhrůzostrašnější . Za sebe sice dávám 4 hvězdy za pár momentů, které se mi líbili a taky za nápad že to alespoň natočili možná to příští rok když to daj o zimním čase zvladnu znovu na to kouknout do TOPU to nedám ale určitě to nepovažuji za brak jednoduše neslanej nemasnej film dnešní doby kterých se točí mraky. procentualně 65-70% pro mě. ()

optimus0s

Váhám mezi 3-4 hvězdičkami. Sněženky a machři po 25 letech nejsou dobrým filmem. Ale zase nejsou tak špatný jako jiná pokračování (básníci 5, Jak se krotí krokodýli). Najdete zde všechny možné chyby, jako třeba umělé dialogy atd... ale krásně se u toho pobavíte (NĚKTERÉ suchánkovo hlášky), zavzpomínáte (celý film). To co mě na něm nejvíc štvalo bylo časté opakování. Ve filmu několikrát zaznělo: Proč se pořád opakujete atd. Polovinu hlášek tvoří hlášky z původního filmu. Ale protože je to 1) pokráčování mého oblíbeného filmu 2) jeden z těch lepších českých filmů tak tomu dávám 4* ()

Gedes odpad!

Pan Tauš si zřejmě dělá srandu...? Natočit něco tak...nemám slov a i neherec, a nerežisér - laik musí poznat, že tuto fungovat nebude!!!! Horší film už jsem dlouho neviděla... Hanba by se mnou mlátila v něčem takovém hrát nebo se pod to jenom podepsat... Hledala jsem děj - nepřicházel, vtip? pouhé trapnosti... Co oceňuji, že sami postavy ve filmu si to sami taky ztrhali - Viky, to nevymyslíš novou hlášku?(NE), Hele, my se jenom opakujem!(ANO) Film je jedna velká trapnost a slyšet ještě jednou jednu z těch tak vtipných hlášek (ale před dvaceti lety), tak fakt mi klepne... Jediné co mi je líto, tak to jsou peníze za kino - v kině jsme byli celkem 4 - já plus dva a jeden pan, kterého uvaděčka po skončení filmů - i titulků(člověk by řekl, přímo ukázkový divák) musela dojít probudit... ()

#47

Návraty po letech jsou teď hitem, protože nostalgie je přeci jen silné lákadlo, takže jsme se dočkali i pokračování kultovních sněženek, nicméně nadšení nezavládlo. Člověka sice zajímá kam to naši staří známí dopracovali a u traileru možná ukápla nejedna slzička, ale bohužel z toho nevylezlo nic víc něž recyklát hlášek z prvního dílu a celá ta Smyczkovská atmosfára nenávratně zmizela. Navíc mi přijdou poněkud trapné paralelní osudy Suchánka a Jeníčkové s jejich filmovými postavami, i když v obou případech si alespoň trochu udělají srandu sami ze sebe. Duchoslav tady hraje stějně druhé housle a tak jediný kdo mě opravdu zaujal byl Vašek Kopta a Veronika Freimanová. Nemá ale smysl dělat komedii za každou cenu a tady i přes pokusy dramatických vložek stejně ve výsledném efektu sledujeme jakousi nucenou umělou zábavu...prostě jako by šlo tvůrcům stejně jen o jedno...all you need is cash...přesto film není až tak špatný a asi se na něj ještě někdy podívám. ()

Joll

Kdo bude očekávat zběsilou komedii bude zklamán já nakonec jsem zklamaný nebyl, i když nutno říct, že upoutávka je takřka bezchybná s výborně zvolenou hudbou a nostalgickým nádechem takřka přinutí uronit nostalgickou slzu a svůj úkol de facto splní lépe než celý film. I tak musím, ale uznat, že jsem byl spokojen a z kina jsem odcházel se zvláštním uspokojením, prostě mě film tak nějak nostalgicky pohladil po duši a i přes částečně nenaplněné očekávaní se těším až jej uvidím v televizi. Myslím, že evergreenem jako první díl se asi nestane, ale jako příjemná melancholická tečka působí víc než dobře takže slabší 4 hvězdy, ale míň dát nemohu vezmuli v potaz co se za poslední léta vyprodukovalo je tohle rozhodně to lepší znaší kuchyně.Trailer je rozhodně to nejlepší společně s Bobulemi co český film kdy vyprodukoval. ()

Radek.SCH

Rozpočet: 70 milionů Kč__________Mohl jsem jít s rodiči do kina na Sněženky nebo se doma dívat na Match Point (který, jsem si nahrál před pár dny na kazetu). Hádejte, co jsem si vybral? (Když tu není moje hodnocení, tak je to asi jasné, ne?) ... po roce: tak paní Spáčilová měla víceméně pravdu: pokud se nevrací k prvnímu dílu hláškami a vzpomínáním a pokud to neberete jako pokračování, tak se to dá. ()

BathoryMan

Žiadny zázrak som teda nečakal ale nakoniec to predsa bolo ešte horšie než som čakal!Duchoslav s Jeníčkovou absolutne trápný,jediný to zachranovali Suchánek a príjemne civilný Kopta s Freimanovou.Scénar bola jedna velká katastrofa plná primitívných a nelogických scén ako bola láska potomstva alebo americký manžel.Dej to samozrejme nemalo žiadny a vtipné scénky som tu tiež skoro žiadne bohužial nenašiel..a vlastne je premna záhadou prečo tento nepodarok aj vznikol?Jediné ako pozitívum beriem ten záver bez happy endu..ten ma fakt potešil a titulnú pesničku inak jedna velká bieda!A to sa radšej nevyjadrujem k tej debilnéj dcére Vikiho Cabadaja a k tomu jej odpornému slovensko-českému prízvuku,akoby chuderka chvílami nevedela či je Slovenka alebo Česka? ()