Posledních dvě stě let je útočištěm lidské rasy podzemní gigantické město Ember. Nyní však stojí na pokraji zániku. Generátor, poskytující jeho obyvatelům energii, která zajišťuje světlo, teplo a vzduch, dosluhuje a začíná selhávat. Obrovské sklady potravin jsou již téměř prázdné a komplikují se i dodávky vody. Klesá morálka přeživších. A nikdo neví, co nastane, až se celé město ocitne v temnotě. Lina (Saoirse Ronan) a její kamarád Doon (Harry Treadaway) právě dokončili školu a dospěli ke Dni rozřazení: Lina byla přidělena mezi poslíčky a Doon se stal opravářem potrubí. Oba si začínají uvědomovat, že město Ember se blíží k svému zániku. Jediný způsob, jak přežít, je odtud utéct. Jenže kudy a kam? Všude okolo panuje temnota a stavitelé města důmyslně zabezpečili všechny cesty na povrch. Shodou náhod Lina nachází starodávnou schránku s tajemnými dokumenty. Jde o zašifrované pokyny, které popisují cestu ven z města. Lina a Doon se podle nich vydávají na dobrodružnou výpravu, při které hraje podstatnou roli vyluštění útržků tohoto dávného dokumentu. Ale to je teprve začátek. V cestě jim totiž stojí nejen skryté stopy, šifry a tajenky, ale především mocný, zkorumpovaný a bezohledný starosta Cole (Bill Murray), který je ochoten zabránit změnám za každou cenu. Linu a Doona čekají temné časy… (oficiálny text distribútora)

Ricky_CZ

Jeden ze snímků, které bych jako dítě miloval a jako přerostlé dítě obdivuji. Pohádky s takovou fantazií a obrazovostí jsou dnes čím dál vzácnější.. 75% ()

Pompaj

Na béčkový film zábavné. Napínavé od začátku do konce. Dvě věci bych tomu vytknul: toho zvláštního krtka a závěrečný útěk na povrch, bylo trošku zvláštní, že se nerozmetali o tu skálu všude eště v té rychlosti:) . Musím uznat, že jsem se nenudil a bavilo mně to. 70%. ()

sona123

Slušně provedený rodinný film. Nebudou se nudit ani malí, ani velcí, ale ani před nimi nestojí nějaké závratné objevné veledílo. Trocha tajemna, trocha napětí, pár známých tváří, dějová linka, jak jsme zvyklí. A určitě pomůže nečíst si některé komentáře, jinak je "překvapení" v tahu. ()

Kenji179

Poměrně napínavý film o tom, jak se dvě děti snaží porušit zákon podzemského města Ember a snaží se dostat ven na povrch Země. Je to takový oddychový film s docela zajímavým dějem, který nenudí, ale taky ničím nepřekvapí. ()

rossi001

musim rict ze jsem se docela bal co to bude,ale po letech jsem k tomu prisel celkem nahodou a byl jsem slusne prekvapen. Soirse Ronan velice sympaticka a hodne se mi libi soundtrack. Nijak zvlast jsem se enudila odsypalo to v klidku. Bill Muray netypicke strarosta trosku padouch aobcas pobavil ,ale ne tolik jak je u nej znamo slusnych 72% ()

dickadonna

Naprosto nevyužitej potenciál, kterej ten příběh měl, kdyby se ta zápletka trošku rozvedla a prohloubila se mytologie okolo.....Navíc prostě nemám většinou rád děti v hlavních rolích, jsou otravný, hloupý a prostě mě strašně skoro po každý když jsou v záběru iritujou. ()

rcorp

Relativně slušně vypadající (opravdu to vypadá, jako by to bylo natáčené ve volných chvílích na setech druhého Hellboye, za peníze ušetřené na cateringu stejného filmu :) ) televizní film, který se omylem dostal do kin. Hlavní herecké duo, výtvarná stylizace a místy pár efektně natočených scén jsou jedinými klady, jinak se jedná o jeden obrovsky prázdný nesmysl. Pokud ve filmu, jehož středobodem a hlavním prvkem je nějaký neobvyklý svět, se o onom světě skoro nic nedozvíme, a to, co se dozvíme, nedává ani trochu smysl, tak je něco špatně. Tohle vakuum v základech světa City of Ember je scenáristy využíváno k tomu, aby z různých kusů splácali rádoby efektní atrakci a do dost řídkého děje sem tam vhodili nějakou generickou dramatickou situaci. Jediný netradiční prvek je poklidné indianajonesovské zkoumání města v poslední třetině, tam, kde by v jiných filmech akce a drama gradovalo, tady scenáristé laciným a hloupým způsobem nechají hrdinům volnou ruku, asi aby se diváci mohli nerušeně kochat technickým zázemím města, na které padla většina rozpočtu. Nesmím zapomenout na úplně zbytečnou postavu malé sestřičky hlavní hrdinky, jejíž jedinou rolí ve filmu je tvářit se roztomile a vytvořit alespoň nějaké zdání ohrožení (ale aby jí to nebylo smutno, tak jí nechají alespoň otevřít jedny dveře). Dospělé postavy nemají v podstatě co hrát, takže si vystačí s jedním znuděným výrazem. Počítačové triky vypadají dost levně, ale hlavní problém filmu je opravdu to, že se odehrává v nefunkčním světě obydleném neživotnými postavami a těch pár dobrých věcí to rozhodně nevykompenzuje. ()

martalini

Slibnej rozjezd s docela pěknou atmosférou je totálně zakopanej debilnim zbytkem filmu,kterej nezachrání ani hvězdný Robbins, Murray a Landau... ()

Gore

Povedená výprava a to je vše. Zbytek už byl viděn ve stovkách dalších filmů. Ronan byla nezapomenutelná v Pokání, ale zde na ni spíš brzy zapomenete. Odfláklá režie, herecké výkony jedou sotva na 50 procent a brzy se divák začne nudit. Jediná výhoda je snesitelná stopáž. ()

Deywid

Konečne detská fantasy, ktorá ma hlava aj patu :).....vynikajúca hudba, výborní herci (Martin Landau rulez :)), zaujímavá výprava, inteligentný príbeh....nadpriemer... ()

MIKESTEIN

Nápad by tu aj bol,no hlavne mi vadilo to rodinné spracovanie príbehu. Bolo milé po rokoch si pripomenúť Billa Murraya v nejakom filme a rola starostu mu celkom pristala. Vo filme mi chýbala dramatičnosť a temnota,ktorá sa tam do izolovaného podzemného mesta hodila. V konečnom dôsledku by tento film mohol byť ovela lepší no nato by potreboval iný (viac dospelejší) prístup. ()

JK-Stinger

Pěkně udělaná rodinná fantasy, která nakonec končí na průměrném hodnocení. Spousta nelogických věcí, nevysvětlené události, rychle a příliš náhodně řešené rébusy...Okej, je to pohádka, ale trochu víc napětí a vyplněných mezer by se neztratilo. Typická gaučovka pro večer v kruhu rodinném. ()

Kerbello

Čtyři hvězdy dávám za kostýmy, nápady, dieselpunk, některé herecké výkony a logičnost příběhu, který mohl lehce sklouznout to dětského klišé dobrodružství. Bohužel ubírám jednu hvězdu (a ubral bych jednu a půl kdyby to šlo) za závěrečnou akci, která tam vůbec nemusela být. Tam už film balancoval a přepadával do amerických akčňáků, kde fyzika funguje jenom někdy a vše musí vyjít na setinu vteřiny. Bohužel. Americké vyvrcholení děje bez komentáře. Jinak mě ale film příjemně překvapil a pro mé oko byl vážne líbivý. ()

kamil.i

Už úvodné titulky formujúce názov filmu do podoby, ktorá pripomína obrovské, neforemné nadpisy v béčkových televíznych jednohubkách viac ako tvorcami želané vlákno v žiarovke, mi nahovárali, že čosi nie je v poriadku. Napriek prezradeniu pointy hneď v úvode, Mesto Ember nabralo celkom slušné tempo a zaujímavú atmosféru, no dlho mu to nevydržalo. Pri akejkoľvek snahe o gradáciu zlyháva a vyzerá to, ako by sa vo filme nič nedialo. Deju nepomáhajú ani herci. Ústredná dvojica je nevýrazná a vedľajšie party obsadené známymi hviezdami sa nehodia do svojich rolí (napr. Bill Murray- nedá sa určiť, či svoju postavu zosmiešňuje a parodizuje jemu svojským spôsobom alebo ju seriózne hrá). Mesto Ember som nedopozeral do úplného konca. Dôvodom nie je ani tak tá nezáživná nečinnosť i v scénach, ktoré by mali byť napínavé, ale kvôli tomu, že som stratil záujem o postavy a s nimi o celý dej. ()

A „půvabné kosti“ získává...

A „půvabné kosti“ získává...

18.07.2007

Zapomeňte na Dakotu Fanning stejně to pro spoustu z vás bude úleva ;-). Nejzářivější dětskou (nebo spíš teen, je jí 13 a roste jako z vody) hvězdou budoucnosti bude irská dívenka jménem Saoirse… (viac)