Posledních dvě stě let je útočištěm lidské rasy podzemní gigantické město Ember. Nyní však stojí na pokraji zániku. Generátor, poskytující jeho obyvatelům energii, která zajišťuje světlo, teplo a vzduch, dosluhuje a začíná selhávat. Obrovské sklady potravin jsou již téměř prázdné a komplikují se i dodávky vody. Klesá morálka přeživších. A nikdo neví, co nastane, až se celé město ocitne v temnotě. Lina (Saoirse Ronan) a její kamarád Doon (Harry Treadaway) právě dokončili školu a dospěli ke Dni rozřazení: Lina byla přidělena mezi poslíčky a Doon se stal opravářem potrubí. Oba si začínají uvědomovat, že město Ember se blíží k svému zániku. Jediný způsob, jak přežít, je odtud utéct. Jenže kudy a kam? Všude okolo panuje temnota a stavitelé města důmyslně zabezpečili všechny cesty na povrch. Shodou náhod Lina nachází starodávnou schránku s tajemnými dokumenty. Jde o zašifrované pokyny, které popisují cestu ven z města. Lina a Doon se podle nich vydávají na dobrodružnou výpravu, při které hraje podstatnou roli vyluštění útržků tohoto dávného dokumentu. Ale to je teprve začátek. V cestě jim totiž stojí nejen skryté stopy, šifry a tajenky, ale především mocný, zkorumpovaný a bezohledný starosta Cole (Bill Murray), který je ochoten zabránit změnám za každou cenu. Linu a Doona čekají temné časy… (oficiálny text distribútora)

kanalek

Ano,místama to působilo trošku lacině a kýčovitě.Příběh byl trošku klišé a scénář místy dost kostrbatý.Jenže atmosféra ruku v ruce s tempem filmu nedopustí, aby se člověk chvilku nudil.Musím přiznat, že podobné příběhy mě vždycky dostanou.Tajemství, záhady, podivná minulost a znovuobjevování zapomenutého.Tenhle film se mi líbíl a všem, kterým se líbili lovci pokladů, se bude líbit taky. ()

gu-staff

Viděl jsem doma, tudíž dávám za čtyři. V kině bych dal asi za tři, protože - ruku na srdce - jako odpolední rodinnej film je to víc než slušný, ale 160 vočí bych za to nedal. Pro Murraye snadno (ale opravdu snadno) vydělaný prachy, tady to celý trochu odzíval, Robbins mně bavil, ústřední duo neurazilo. Atmosféru podzemního města vykreslili moc hezky, trochu mi to připomínalo Brazil, hlavně ty instalatérský části. Celou dobu vás to napíná dozvědět se, co je nahoře, a na konci se dočkáte (bohužel bez překvapení a vysvětlení). ()

FincherD.

Kdybych měl děti, tak právě na takové dětské filmy bych je vodil do kina. City of Ember je totiž povedený dětský film odehravajíc se hluboho pod zemí, kde vám na cestu svítí tisíce žárovek a J. Verne by měl radost. ()

david666

Hlavním kladem filmu je to, že nepůsobí vyumělkovaně jako většina dobrodružných (dětských) filmů. Takže Vás čeká pořádně zaprášené město i jeho obyvatelé. Škoda jen, že se nepodařilo více vygradovat děj a také přidání více hmyzu, či jiných "příšerek" by taky neuškodilo. I ten krtek mohl být lépe využit. ()

Akyno

Veľmi príjemný post-apokaliptický oddychový zážitok, mierne vyžarujáci atmosféru série Fallout, avšak v dostupnom detskom formáte. Chýbalo mi síce zmysluplnejšie intro a lepšie rozuzlenie. V rámci žánru je to príjemné prekvapenie, ktoré neurazí. ()

Loki137

tak dobrý námět a tak to podělali. Jen doufám že někdo ujme filmu podle hry Fallouta (hra) a převede jí na filmové plátno - to pak budu čekat na to abych hodnotil 100% procenty. ()

zmyje80

Pro me je to nudna sediva blbost kterou bych rozhodne neprirovnaval k falloutu jak tu nekdo zminil.Napinavy to nebylo vubec ,tlacil sem dej vocima dopredu a z hlavy mi to vysumelo tak za 10 min ()

sew810

Docela pěkný film, dobrodružství pro náctileté ale v 90. letech, postavy nevykreslené, pointa a výsledný dojem polovičaté. ()

Sláďa

2,5 za pohádkové sci-fi, které právě protože je pro celou rodinu, tak nenadchne a nevzruší. 3 hvězdy za žádné násilí, film má v ději a v celkové myšlence mnoho rezerv a je nutné brát ho s nadhledem ()

yelcin

Čo to malo akože byť ,celý film som sa nudil a čakal, kedy už konečne skončí /a to som minimálne 2 krát chcel film vypnúť,ale aj zlú knihu vačšinou dočítam do konca/ . Film .ktorý mal možno zaujímavú tému /mestečko po zemou, asi chceli rovnaký úspech ako ,,Sexmisia,,/ ,ale nič iné.A to som si myslel ,že herci Tim Robbins a Bill Murray predsa nebudú hrať v ,,D,, filme- no mýlil som sa. Gýčový krtko zabiják ,alebo komplikovaná cesta na povrch zeme v posledných minutách filmu /ešte ,že všetko vyšlo ako malo /.Nikto ma nenahovorí ,aby som si ten film pozrel znovu!!! ()

veverysiak

Milá postapokalyptická rozprávka s jasne vyhranenými a vykresleslenými črtami dobra a zla, čo je vlastne pre rozprávky typické, obzvlášť realistické je zobrazenie špiny a bordelu v chabo udržiavanom poslednom útočisku zvyšku civilizácie, posolstvo je jasné, keď sa lídrovstva zmocnia tí správni pokrivení neschopáci, systém zotrvačnosťou síce ako-tak funguje, ale neodvratne sa blíži k svojmu krachu, takže 65%. ()

Scaevola

Jednoduchá rodinná podívaná, která příliš neřeší katastrofické pozadí a zcela se soustřeďuje na dobrodružství hlavních hrdinů. Nic víc jsem vlastně nečekal a ta hodinka a půl uběhla velmi příjemně - jen mi trochu pila krev ta neustálá snaha dětské dvojice do něčeho štourat. ()

Brenda.Ch

Další rozhodování mezi 3* a 4*. Ač se jedná o dobře zpracovaný dobrodružný film s dětskými hrdiny (miluji Saoirse Ronan !) a prostředím zdařilého podzemního města, dalo se z toho vytřískat mnohem víc a celkově to vyznělo uměle a nadstavovaně. Proto nakonec jen 3*. ()

notozjano

Zezačátku jsem si myslel, že je film zaměřený spíše pro děti, ale není tomu tak. Děj není nikterak složitý, ovšem výpravnost a stvořený svět ve světě na němž si "stavitelé" dali opravdu záležet, dává filmu podobu na kterou se chytí jak děti, tak i dospělí. Děti příběhem a postavami a dospělí myšlenkou, kterou sebou film již od začátku nese. Některé postavy jsou až grotesktní a dávají tak filmu vyniknout jeho genialitu. ()

A „půvabné kosti“ získává...

A „půvabné kosti“ získává...

18.07.2007

Zapomeňte na Dakotu Fanning stejně to pro spoustu z vás bude úleva ;-). Nejzářivější dětskou (nebo spíš teen, je jí 13 a roste jako z vody) hvězdou budoucnosti bude irská dívenka jménem Saoirse… (viac)