Chinese Ashio

musím povedať že som si najskôr myslela že to bude hlúposť no opak je pravdou. Je to vtipné, zaujímavé...milé... celý príbeh nepredlžovali a to je fajn. Myslím že sa im to podarilo... 3* by boli podľa mňa málo takže dávam 4* ()

Subjektiv

Děj - Na planetě Guardia se nebem ve svých létajíích strojích neprohánějí jen civilové, ale také piráti. Mladé pirátské ucho Cou (Coud - to víte, ty přepisy jmen) při obhlídce posledního lupu objeví v jedné truhle modrovlásku Ren. Zatím ještě neví, že Ren je ve skutečnosti Edel Raid (Edil Raid, Eden Raid ?), velice mocná zbraň, kterou může používat jen ten, kdo s Edel Raid uzavře smlouvu. Cou je Ren velice sympatický, neboť v ní odmítá vidět nástroj-zbraň, ale vnímá ji hlavně jako lidskou bytost. Záhy spolu uzavřou smlouvu a vyřídí bandu, která se Ren touží zmocnit. Bohužel však Ren a Cou havarují, společně s třemi lidmi z Arc Aire (Arcueille?) Edel Raid Perfect Protection Organization (Organizace dokonalých ochránců Edel Raid). Všech pět se společně vydávají hledat Reninu vytouženou zemi, Edel Garden. Na cestě zažijí mnohá dobrodružství. Poznámky k příběhu - Vše bohužel nějak připomíná hru "Král vysílá do boje" (což o to, jako děcko jsem jí hrával rád). To znamená, že záporáci v pozadí vyšlou nějakého menšího záporáka do popředí, aby se s naší pětkou popasoval a zmocnil se Ren. Když se to nezdaří, tak se cyklus opakuje. A během té doby se přibližují k Edel Raid. Občas je vnořen nějaký minipříběh jiného ražení. S hlavní dějovou linkou obvykle souvisí jen tím, že je to další zastávka na cestě. Ani souboje, kterých je poměrně hodně, nejsou extra lákavé. Hudba - Hudbu spáchala Kajiura Yuki, je tedy solidní, a to i když nepatří k jejím nejzdařilejším OSTs. Nicméně mám pocit, že s tímto materiálem nebylo naloženo nejvhodnějším způsobem.Verdikt - Nepříliš zajímavý seriál, v němž nejkvalitnější je bezesporu OST, které je ale stejně možno vyslechnout bez sledování tohoto šedého (ač jinak velmi barevného) dílka. Slabší ***. ()