František (Josef Polášek) má vlastnú psychiatrickú ordináciu a veľa klientov. S manželkou Eliškou (Ela Lehotská) sa práve nasťahoval do nového domu. A navyše – navyše je sukničkár. Jedného dne však šliapne vedľa a spustí tým ťažko kontrolovateľnú lavínu udalostí. Stratí prácu, žena ho vymení za jeho bývalého pacienta, a tak mu nezostáva nič iné, len ležať v izbičke u mamičky (Zdena Hadrbolcová). Tá synáčika obdivuje, čo sa nepáči jeho staršiemu bratovi Milošovi  (Leoš Noha). František nevie nájsť uplatnenie, a tak sa nakoniec nad ním Miloš zľutuje a ponúkne mu miesto učiteľa v autoškole, ktorej je majiteľom. Nie je to jednoduché obdobie, ale František sa nevzdava. Krv do žíl mu vleje Eliškino skrývané tehotenstvo a možnosť byť otcom... (TV JOJ)

chemikals

Kromě dvou vtipných poznámek mě tento filn ničím nenudil ani nezaujal....hodnotím jako lehce úsměvné dílo...tři* pouze za obsazení (Čtvrtníček a Polášek) ()

Marg

Upozorním hlavně na dialogy. Už dlouho jsem neviděl tak nenásilnou mluvu všech postav a postaviček. Film je pro mě velmi příjemným překvapením na českém filmovém rynku. ()

yazik odpad!

Trapný, nudný, dlouhý, herecky mizerný, hudba ... bez komentáře. Divím se, že jsem to zvládl až dokonce. Buď to s komedií nemá nic společného nebo moje buňky pro rozpoznání humoru definitivně vyhořely. A ani Péťa Čtvrtníček to nezachránil. Snad nejhorší film, co jsem kdy viděl. Opdad! ()

Alden_Larson

Na režijní debut to není vůbec špatné. Zápletka je místy trochu zvláštní a postavy mi přišly trochu ploché, ale i tak mi film přišel zajímavý. Prezentace je moc dobrá, spousta krásných záběrů a kompozic, je tam hodně záběrů před okny, v tom by se určitě dalo najít nějaké to hlubší mínění. I herecké výkony jsou fajn. Hudba se mi ale moc nelíbila, její styl se mi do takového filmu vůbec nehodí. 7/10 ()

pl4nt

Rozhodně po celé té mediální propagaci (na E2 apod.) jsem čekal od filmu mnohem více, možná nějaký silnější příběh a lepší herecké výkony (především ve vedlejší roli, polášek zahrál celkem dobře). ()

Konys

František je děvkař. Ale hlavně tragéd a debil, protože jinak už to snad ani není možné. U sledování tohohle filmu jsem si poprve uvědomil, že Poláškův herecký projev je ve všech jeho rolích úplně stejný. Role jednoduchého, uťáplého vesničana, který bydlí celé léto v boudě u jezera, mu v Posledních plavkách celkem sedla, ale neříkejte mi, že takhle vypadá vystudovaný psychiatr se zavedenou praxí a klienty. O tom bych si dovolil pochybovat. ()