Ústřední postavou komorní komedie o lidech, kteří žijí jako "singles", je Kamila Bendová, úspěšná žena. Plně se realizuje v práci a dá se říct, že je workoholička. Je jí 39 let a žije sama - tedy až na občasná setkání s přítelem Igorem. Po jedné neshodě s ním se nechá přemluvit kamarádkou Irenou k víkendovému výletu do Vídně. Cestou se však vyskytne jeden problém - zastávka na jižní Moravě a setkání s Laďou Bednaříkem, padesátiletým veterinářem, třikrát léčeným alkoholikem. S kamarády oslavuje narozeniny a tím ruší noční klid. Kamila si jde zjednat pořádek, ale situace se vyvine jinak, než si představovala. Víno udělá své a život v Laďově kraji se zdá být idylický. A Kamila prožívá zvláštní opojení, v němž nehraje roli víno, ale i střízlivění. Jak se ukáže, život má i zde své stinné stránky. Víkendové zážitky znamenají pro Kamilu příležitost nahlédnout na vlastní život z jiného úhlu. Návrat domů je pro ni víc než jen další cestou autobusem. (oficiálny text distribútora)

old salt

Nadprůměrný televizní film s několika velce slušnými scénami a kvalitními hereckými výkony obou hlavních představitelů. A hudba Precedens .... ()

Sekel

Docela nepovedena zalezitost. Pomale, lacine a neprilis verohodne napsane. Ivana Chylkova je jako vzdy verohodna a zajimava, zensky krasna, ale pribeh pusobi jak napsany pro hrdinku o deset let mladsi. Miroslav Etzler je protivny jak to jen jde. Navic jeho postava, ktera byla trikrat na detoxu a pote si s klidem pije vinko ve sklipku, nebo slivovici na snidani, je zbesile nerovnovazna a pusobi jak tri uplne rozlisni muzi v jednom. A kdo proboha vytvarel ten radobyslovacky prizvuk? Kombinaci prazstiny, ostravstiny a brnenskeho hantecu se to rozhodne nedela. ()

allegria

Nechápu označení "komedie". Něco tu bylo k smíchu? Navíc hlavní myšlenka, pokud tam nějaká byla, se rozplizla v ději do ztracena. A vložené písničky mě vysloveně rušily, jako by mi neustále někdo připomínal, že to je jenom film, za mě úplně zbytečné vytrhování z dějové linky, nebo že by vycpávky? Nuda a škoda jinak dobrých hlavních herců. ()

Kozlowski8

Příběh devětatřicetileté workoholičky z Prahy, které výkendový výlet na Jižní Moravě pootevře oči a vybídne k zamyšlení nad tím, že život se dá prožít i hezčím způsobem, než v manažerském křesle... Scénáristicky vcelku povedené dílo s příběhem, který se dá s přimhouřeným okem označit jako "ze života", se solidními hereckými výkony (kupodivu i mého neoblíbence Miroslava Etzlera) a s naprosto skvělou hudbou Michala Pavlíčka. Hodnocení na hraně tří a čtyř hvězdiček. 65 %. ()

Fill16

Tento ,,televizní" film se opravdu povedl. Na začátku sice scénář má slabiny, někdy až dosti velké.. Ale vše je dohnáno skvělým koncem, který prostě neměl chybu - žádnej viditelnej happyend se nekonal a bylo to opravdu zajímavé... Když se bude stále natáčet něco takového příjemného, milého... tak se zlobit určitě nebudu ! :-) ()

Spike86

Nenazval bych to asi uplně komedií, ale jde o příjemný film s inteligentním scénářem a dějem, který je plně uvěřitelný. Navíc je to dobře zahrané, co se týká hlavních dvou postav a ty jsou také poměrně dobře vykresleny. 75% ()

hanca.uh

Tak na 9 let starý český film to docela ušlo a film se mi líbil. Sice dialogy a scénář tak na 70%, Chýlková tam sice byla za arogantní namyšlenou blbku s nepříjemným ksichtem, která se posléze báhle "otevřela venkovskému kouzlu"a Etzler za toho "tak jsem utekl z hnusného města a jeho odporných požitků, abych mohl žít sám v nějakém prdelákově ve spojitosti s přírodou a zvířaty"......takže byť jsem to těm dvěma (a vůbec všem) nějak moc nevěřila, tak s přivřenýma očima tomuto dílku dávám celé 4 hvězdy :-)) ()

Ethan

V české televizní tvorbě patří tento film určitě k lepšímu. Prostředí jihomoravské přírody, záchranné stanice zvířat působilo relaxačně. ()

zuzam

Tenhle TV film mě mile překvapil, viděla jsem ho až po 13 letech od vzniku, ČT ho zjevně moc neopakuje. Ač Etzlera nemám moc ráda, tady působil charismaticky a přitažlivě, Chýlková byla tak nějak průmerná jako obvykle, nevím, jestli bych normálně uvěřila, že tak náhle vzbudila takový zájem u skoro hlavního hrdiny. Konec sice nebyl romantický happyend, ale zase působil vlastně naprosto věrohodně a logicky. Spoiler - Slabší byla zápletka postavy Pleštilové s jejím úletem, tam snad mohli vybrat nějakého přitažlivějšího herce, protože kočka, která se nechá skolit někde na louce po pár minutách "známosti" s obstarožním sexuálním loudilem v rybářské vestě, by musela být buď totální zoufalkyně nebo chorobně závislá na sexu. Ale i tak 3 a půl hvězdy. ()