Veľká Británia, píše sa rok 1971. Predavač ojazdených áut Terry Leather (Jason Statham) je až po krk v problémoch: predaj kedysi honosných áut z druhej ruky v londýnskej štvrti East End zúfalo viazne – a navyše mu ich temer do jedného totálne zdemolujú drsní vymáhači dlhov, pretože sa Terrymu nepodarilo včas vyrovnať podlžnosti u jedného z bezcharakterných bossov podsvetia... Potom však do jeho života opäť vstúpi nádherná Martine Loveová (Saffron Burrows), s ktorou ho kedysi očividne spájalo čosi veľmi silné – teda ešte predtým, ako sa Terry rozhodol pre svoju súčasnú manželku Wendy (Keeley Hawes) a Martine sa začala naplno venovať iným prioritám... Keď si zájdu na pohárik, dá Martine Terrymu tip na zdanlivo dokonalú bankovú lúpež – a Terrymu sa podarí veľmi rýchlo presvedčiť svoju partiu, aby do toho šli! Prenajmú si malý obchodík, ktorý je vzdialený len dva vchody od Lloydovej banky v ulici Baker Street, sa vyvŕtajú podzemný tunel, ktorý má ústiť priamo do bankového trezoru, v ktorom množstvo schránok plných peňazí a šperkov čaká už len na to, aby si ich napchali do vreciek! Všetko prebieha hladko – no len kým si istý amatérky radista náhodou vypočuje komunikáciu lupičov a zalarmuje políciu! No smoliarskym kriminálnikom sa na päty zavesí nielen Scotland Yard, ale i tajné služby MI5 a MI6! Terry totiž netuší, že Martine má svoje vlastné plány, v ktorých významnú úlohu zohrávajú fotografie jedného z členov britskej kráľovskej rodiny pri dosť extravagantných sexuálnych hrách v Karibiku, ako aj predstaviteľov vlády vyžívajúcich sa v špinavých sado-masochistických fantáziách v luxusnom vykričanom dome Sonie Bernovej (Sharon Maughan)... (TV Markíza)

Sejkorka

Docela to vypadalo na kriminální komedii. Když odstřelili Davea (čti dejva) konečně jsem pochopil, že to není žádná prča. Natočeno podle skutečné události, tomu věřím.A pan Poirot konečně odhalil svoji pravou tvář. A Saffron Burrows mi byla nějaká povědomá, tak jsem vygůglil, že hrála v Troji.Jinak super film, špičkový scénář. ()

mistr97

Čistá práce vcelku slušně ukazuje bankovní loupež v hávu 70. let. Herecká sestava v čele se Stathamem je také dobrá. Líbí se mi to, že se film nebere příliš vážně, odlehčená atmosféra mu dodává šmrnc. Chtělo to ale více zapracovat na samotné loupeži, která je až moc jednoduchá, zápletka se točí spíše kolem toho, co se stane po ní. 70 % ()

Fibonacci

Dialogy a dej na urovni škôlkarov. tu pridám trochu marmelády, hotové je všetko hned, prosím, prídte na obed.. a šmitec tečka ende šlus. ked toto je podla skutočnej udalosti, tak to malo aj tak vyzerať. ved to vobec nesedelo. to ležalo. jediné podľa čoho som si v polke filmu uvedomil, že su 70te roky, boli auta. inak vyprava, kulisy, oblečenie, masky, kostými etsetera bieda jako... fakt hrozne hlavne tie repliky. scenarista sa u mna zjebal jak ja na korčuliach ked som mal 7 rokov. ()