Každú zimu veľké televízne spoločnosti čítajú stovky scenárov k pilotným dielom seriálu. Každú jar je malé percento týchto scenárov natočené. Približne jedna štvrtina z nich je „vybraná“ do jesenného programu. Zvyšok nikdy neuvidí svetlo sveta. Toto je príbeh jedného takého „pilota“.

Mike Klein (David Duchovny) pracuje už niekoľko rokov v televíznej spoločnosti a zdá sa, že sa konečne aj naňho usmialo šťastie. Napísal pilotný diel k seriálu Wexler Chronicles. Lenže problémy nenechajú na seba dlho čakať. Pri konkurze vyberú Zacha miesto ním preferovaného TJ. Navyše programová riaditeľka Lenny (Sigourney Weaver) má stále nejaké výhrady ohľadom scenára a dokonca aj samotného názvu. A k tomu má ešte aj bolesti chrbtice a jeho žena čaká druhé dieťa. Nový vedúci hlavného vysielacieho času Richard McCallister (Ioan Gruffudd) sa snaží, aby bol spokojný každý, ale jeho osobný život sa mu začína rúcať. Za prácou v Amerike sa presťahoval z Anglicka, lenže ani jeho žena ani syn si nevedia zvyknúť na nový domov. (pivo)

Raziel_cz

Zrcadlo absurdnímu způsobu produkce seriálů pro americkou televizi. Myslím, že se Jake Kasdan při psaní scénáře ani moc nemusel tlačit do komedie, protože ta je to sama o sobě. A jestli se vám to bude zdát dohnané do parodie, stačí si poslechnout pár epizod The Movie Crypt nebo Post Mortemu, abyste uvěřili, že takhle to vážně funguje. Skvělý a skvěle obsazený film. ()

subic

David Duchovny - pro mě důvod ke shlédnutí. U nás uvedla TV Barrandov, jiná komerční TV by to mohla zařadit tak ve 3 ráno. Zajímavé téma, jak vznikají seriály a jak jsou na tom jejich tvůrci. Jenže forma je dost blátivá. Poprvé jsem u toho usnul, pro mě patří do kategorie jednou stačí. ()

tomkat

Chcete totální depresi z toho, kam až klesla dnešní TV a filmová tvorba? Tady je, přímo na stříbrném podnose - ve filmu, který se na to nebojí ukázat. A "bonus" pro vás - ono to celé navíc v reálu může být přesně takové. Scénář je trochu roztříštěný, ale přesto 4 * z morálních důvodů - na tyhle věci se musí poukazovat. P.S.: Kdo tvrdí, že je to komedie, je podle mého totálně vedle. ()

Martyjoker

Námět velmi zajímavý, ale už hůře zpracovaný....Místy to působilo jako nějaký low cost movie....Nebýt Davida a Sigourney, tak jsem to po 20 minutách vypnul. Nakonec ale nelituji, že jsem vydržel až do konce. ()