Trhák

• angličtina Blockbuster
všetky plagáty
TV spot 2
Komédia / Hudobný
Československo, 1980, 94 min (Alternatívna 91 min)

Kamera:

Ivan Šlapeta

Hana Zagorová, Josef Abrhám, Juraj Kukura, Waldemar Matuška, Laďka Kozderková, Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák, Petr Čepek, Jiří Korn, Jiří Schelinger (viac)

Panu Jíšovi se podařilo udat na Barrandově svůj první scénář. Už ve fázi přípravných prací s hrůzou zjišťuje, že filmaři naprosto obešli jeho záměr - místo sondy do života současné vesnice připravují velkolepou hudební show, o níž jsou přesvědčeni, že bude divácký trhák. Hned první záběry hovoří za mnohé. Do obce Lipovec přijíždí elegán, kterého všichni místní funkcionáři i prostí občané vítají zpěvem a tancem, neboť tento kýžený odborník jim má svými progresivními metodami pomoci zvýšit hektarové výnosy. Natáčení pokračuje v podobném duchu a novopečený scenárista se nestačí divit... (oficiálny text distribútora)

Hraboshka

"Kravina na kvadrát! Výplod šílence! Debilní paskvil!" Ano, to všechno to určitě je, ale Trhák je zároveň geniální film! Přijde mi tady podhodnocený... Všichni herci jsou vynikající, zvlášť Petr Čepek se svým trháním košil a řevem je dokonalý. Možná by tu mohlo být o trochu míň písniček, ale na druhou stranu jsou některé z nich pěkné - třeba Nech brouka žít. A scénky, kdy se dohadují režisér, scénárista a produkční, jsou prostě nezapomenutelné! "A já až takhle mávnu rukou..."=D ()

Mik_e

Jeden ze tří filmů, které jsem málem nedokoukal(pro zajímavost, ty další dva byly Salt a Bobule).Taškařice je to sice veliká, zásluhou režiséra Podskalského a scénaristů tuším Smoljaka se Svěrákem, pár výborných situací a hlášek, ale ta HUDBA.Šílenost a běs.Když se spojí dohromady s hlavní protagonistkou Hankou Zagorovou, vzniká velmi nestálá a třaskavá kombinace, ze které se mi několikrát udělalo málem mdlo.Uznávám pany Vágnera, Uhlíře i Skoumala, ale tohle bylo dost mimo.Nicméně, sedne-li někomu Hanka v titulní roli a hudba, nechť si klidně dvě až tři hvězdy přihodí, každému dle jeho gusta....nech brouka žííííít... ()

E lan

Ač jeden z nejslabších filmů cimrmanovců, trochu zvláštní výlet na nevlastní půdu, ale přesto hromada nezapomenutelných scén, které se do dnes používají. ()

mira.l

Tenhle film je tak blbej, až ho mám rád:)) Plejáda skvělých herců, ale i zpěváků, kteří se ve filmech zase až tak moc neobjevovali(y), pěkné písničky a osobitý humor Smoljaka a Svěráka. ()

Nocturno culto

Zajímavé ztvárnění filmu o filmu, protkáno množstvím zajímavých osobností a především originálního humoru dvojice Svěrák & Smoljak, scény jako výbuch vesnice, nebožtík na vlastním pohřbu atd jsou stejně nezapomenutelné stejně jako spousta dobových hitů od našich nejlepších hudebních klenotů ..Kdy se budou točit Dožínky ??? ()

thestral

nejšílenější a nejabsurdnější český film všech dob - kdy přece někdo natočil něco "takového"?jplný typicky svěrákovskosmoljakovského humoru a skoro nepředstavitělných scén...je to.to trhák,přátelé! :-) pokud ho budete brát vážně, možná bude na konci trochu zhnusení,ale to přece nemáte zapotřebí,ne?u filmu se dá naprosto skvěle pobavit a herci jsou jednoduše skvělí....úžasné jsou taky "vložená strašidla" z jiných slavných filmů...prostě TRHÁK ()

dawid

Kdyby to celý režíroval Smoljak a ne estrádní rutinér Podskalský, mohla by to být kultovní záležitost. Čepek forever!!! "Pan Spálený dobrej. Pane Vozáb!!!" ()

Stanix

Nesmrtelné hlášky Čepka a Smoljaka. Jedna z nejlepších českých muzikálovo - filmových parodií. "Kravina na kvadrát, výplod šílence, debilní paskvil! Neumětelové! Nýmandi! Nuly!" "Tak to budeme točit. Všichni byli nadšení, tohle byl produkční." ()

Doomer odpad!

Takový divný agro-buzikál, vůbec mě nepřekvapuje že s tím měl co dočinění Svěrač, vlastně kdyby to dělal jen on tak je to jeden z jeho nejlepších projektů. Odpad ale dávám i daleko lepším filmům. ()

Petus

Byť byl trhák svého času spíš propadákem, pro mě je to naprosto fantastiská komedie, kterou čím dál víc miluju a jen lituju toho, že se moc nevysílá. Plejáda hvězd malých i velkých, mladých i starých pod vedením ujetého režiséra kouzlí na mých ústech úsměv se stejnou lehkostí, s jakou mistrovský Petr Čepek trhá vše, co mu přijde pod ruku. Mimochodem v téhle roli ho obzlášť miluju. Kdyť k tomu připočtu úžasnou scénu s Kukurou v řeznictví, tak je na trhák zaděláno. ()

hero_bk odpad!

Já se vážně snažil to dodívat, ale v okamžiku, kdy se začnou z úsporných důvodů přestřihovat scény z jiných filmů tahle zhovadilost spadla na úroveň Dünyayi Kurtaran Adam, jenomže tohle se ani nedá brát s takovou nadsázkou... Scény mezi natáčením nejsou špatné, vlastně jsou i docela dobré, jenomže tvoří tak 10 % délky, a z těch mála co tam jsou už je jich minimálně polovina totálně zprofanovaná, tudíž se už člověk ani nezasměje. Film, který se natáčí nedává ani za mák smyslu, což je zřejmě účel, ale vadilo mi to i tak... A písničky? K těm se radši ani nevyjadřuju! Čiré filmové zlo tohleto! ()

IvonaK

Pár vtipných scének tam bylo. Nejlepší byla jak si šel Zdeněk Řehoř na vlastní pohřeb, ale řada písniček mě bohužel lezla krkem. Z tohoto filmu si myslím že by nebyl žádný trhák. ()

Jara_II

Krásná česká hudební parodie na všechno možné, humor dvojice Smoljak - Svěrák je specifický a nemusí vždy každému sednout, u tohoto filmu obzvlášť. Pro mě ale jedna z nejlepších českých komedií. ()

NoIdentity

Viděno nespočetněkrát a přitom mi nedělá problém sledovat znovu a znovu ty samé vtipy, scénky a absurdity. Dokonce čím více se na Trhák dívám, tím více detailů v něm nacházím (strašidelný les, přichází Kukura a zdraví Smoljaka slovy: "Tak dneska střízlivej?" - nevím proč ale toho jsem si všiml až nedávno). Trochu mě udivuje nízké hodnocení, protože podle mě tohle dílo patří do top "Svěrákovských" komedií, ale odpovídá to realitě. Znám dvě skupiny lidí, jedné vůbec nepřijde vtipný a druhé přijde vtipné každé slovo. Já naštěstí patřím do té druhé, protože v hlubším kontextu spolu vtipně funguje snad opravdu každý detail. ()