V roku 1935 pracoval Paul Edgecomb ako vrchný dozorca v celách smrti jednej lousianskej väznici, kam priviedli nového odsúdenca, obrovského černocha Johna Coffeyho. Aj keď pôsobil mierumilovným dojmom, bol odsúdený za vraždu dvoch malých dievčat. Omnoho viac starostí ako väzni odsúdení na smrť, spôsobuje v tom čase Paulovi ťažký zápal močového mechúra. Jediná priaznivá správa je, že sadistický, všetkými nenávidený dozorca Percy plánuje podať žiadosť o preloženie, ale iba vtedy, keď bude môcť viesť nasledujúcu popravu. V tom čase je privezený ďalší väzeň, nebezpečný Bill Wharton, ktorý hneď po svojom príchode napadne strážnika. Jedného dňa chce s bolesťou zmietaným Paulom hovoriť Coffey. Keď sa dozorca priblíži, chytí ho rukou v rozkroku. Po tom, ako šokovaného Paula pustí, černoch vydýchne z úst čierny oblak. Súčasne si uvedomí, že jeho bolestivý zápal zmizol. Ďalší zázrak predvedie neskôr, keď Percy s potešením zabije ochočenú myš, ktorú choval jeden z trestancov. Svojou nadprirodzenou mocou ju pred prekvapenými strážami oživí. Pri poprave Percy zámerne nenamočí hubku, ktorá sa prikladá na odsúdencovu hlavu. Popravovaný muž sa namiesto rýchlej smrti uškvarí v strašných bolestiach. Paul ho donúti napísať žiadosť o preloženie. Keď je potom svedkom bolesti svojho priateľa, riaditeľa väznice, starajúceho sa o umierajúcu manželku s neliečiteľným mozgovým nádorom, presvedčí kolegov, aby mu pomohli dostať k trpiacej žene Johna Coffeyho, ktorý by jej možno dokázal pomôcť. Černoch ženu skutočne uzdraví. Ale vo väznici nečakane napadne Percyho a vdýchne do neho čierny oblak. Omámený dozorca vzápätí zastrelí Billa Whartona, ktorý sa ho pokúsil napadnúť. John rozpovie Paulovi pravdu. Vrahom dvoch malých dievčatiek nebol on. Zúfalý Paul to už dávno tušil. Hľadá spôsob, ako zabrániť poprave nevinného... (TV Markíza)

AndrewNewman

Pre mňa osobne najlepšia dráma spolu s dokonalým Vykúpením z väznice Shawshank. Čo sa väzeňských filmov týka Frank Darabont je dodnes neprekonaný kráľ! ()

Nikitoss95

Po celou dobu se na to dobře kouká, skvělý příběh, kde pravda skoro vítězí ( chudák John Coffey), místy i vtipné, taková smutně-hezká pohádka v prostředí popravné věznice; Tom Hanks odvádí skvělý výkon ()

Lukinek.cz

Včera jsem konečně koukl na Zelenou míli a musím říci, že dokonce mi ukáply i nějaké ty slzy, jinak to ani nešlo. Film na mě udělal ohromný dojem, jen tak nezapomenu, to se asi nedá. Vím, že se tu nemá psát o nejlepších a filmech a tak, ale já to poruším. Dovoluji si dokonce tvrdit, že za těch 18 let co tu jsem, tak toto byl snad nejlepší, nejvíce propracovaný a nejvíc emociální zážitek z filmu, který jsem zažil. Poklona lidem co se se na filmu podíleli, maté můj velký respekt. Pokud by byla dát 6 *, tak bych neváhal ani sekundu, ale více než 5 jich nejde. Dávám tedy 5*-100% :-) ()

Hezonja7

Frank Darabont zde odvedl znovu(jako vždy) skvělou práci . . někdo mě má za blázna že se jdu dívat na tříhodinový celovečerní film který není akční, proč jim na to nic neodpovídám? . . poněvadž pro mě to není utrpení, pro mě je to požehnání. Týká se o hodně emocionální film, kde naprosto fenomenálně zahrál svou roli Paula Edgecomba - Tom Hanks, jeho herecký kolega Michael Clarke Duncan též výborně,druhý jmenovaný mě dokonce na konci rozbrečel, a ruku na srdce . . koho ne?opravdu nezapomenutelný film, o to více mě mrzí pouhé 4 nominace na oskara a navíc žádný získaný. U mě si tento film vydobil čestné místo v galerii, ovšem až na 6. místě. 95% ()

calculus

Jeden z filmů podle námětu Stephena Kinga, který s knihou udrží krok. Ale znovu bych si celý příběh zase raději přečetl, než viděl:-) ()

wanry02

Neskutečně emotivní snímek od režisérá, který prostě tyto vězeňská dramata umí. Film vás naplno do děje vtáhne až zhruba v druhé polovině, ale pak už se nemůžete odtrhout. Můžu vám zaručit, že se nebudete nudit a někteří z vás možná utrousí i slzičku. 100% ()

0verseer

"On the day of my judgment, when I stand before God, and He asks me why did I kill one of his true miracles, what am I gonna say? That it was my job? My job? Zelenú míľu by som charakterizoval ako rozprávku pre dospelých, ktorá má moc chytiť diváka za srdiečko. A kedže sa toto spojenie spája najmä s jednou svetoznámou knižkou zvanou Malý princ, priam sa mi ponúka napísať, že to čo znamená inkriminovaná kniha Antoine de Saint-Exupéry-ho pre literatúru znamená film Zelená míľa pre svetovú kinematografiu. Bezmála trojhodinový rozsah síce prekoná nejeden historický veľkofilm, je to však tak dokonale odrozprávané, že si to sotva povšimnete. Na tretej priečke v rámci tejto databázy sa teda zhola určite nevyskytuje len tak náhodou, 100%. ()

klarajaja

Tento film je opravdu bezchybný. Je to nekrásnější a nejsmutnější film v jednom. Tolik záchvatů pláče jsem přes celý film u žádného jiného neměla . Herecké výkony jsou přímo na 1*. ()

Bilky

Reiner (Stuj pri mne, Misery) a Darabont (Zelena mila, Shawshank, Mlha) patria k mala reziserom, ktori zvladnu predlohy Krala hororu. A Zelena mila je prikladom, kde sa snubi dokonala rezia, s citlivo a verne adaptovanym nametom aj castingom. Vynikajuca praca aj na 7.pozretie ;) 91% ()

laple

Nádherný dojemný dechberoucí příběh. Od začátku do konce jste napruženi na židli z celého děje. Neubráníte se slzám. ()

Marcas

Darabont je naprosto fantastický. Stejně jako u Shawshanku, tak i tady stvořil něco neobyčejného, originálního, nezapomenutelného. Po celé 3 hodiny, což je poměrně dlouhá doba, jsem neměl pocit slabšího místa, ba naopak, celý film se ve mně míchaly emoce. Rozhodně jeden z nejlepších filmů, které jsem viděl a kdo neviděl, jako by nebyl. ()

maestrotatum

Nenahraditeľný veľkofilm, epos vo svojom žánri. Pravdu povediac bolo mi cťou vidieť Zelenú Mílu, Film s velkým F, ktorý je plodom zlatých devedesiatych rokov. Famózny Michael Clarke Duncan a Tom Hanks Príbeh, ktorý aj napriek svojej dlhej minutáži vôbec nenudí, upúta človeka a po jeho skončení je človek smutný, pretože skončil. Jeden z najlepších filmov vôbec ? Jednoznačne áno. Určitý chválospev si zaslúži aj ten zmrd Dough Hutchinson, ktorý sa svojej roly ujal bravúrne, až tak, že ho neznášam. Je to jeden z filmov, ktorý má schopnosť určite zmeniť pohľad na realitu. Je to nadčasová tvorba a podla mňa o kúsok lepšia než Shawshank, takže pán Darabont len vylepšil svoj rekord. Samotné finále nedoporučujem pozerať v zlom emočnom rozpoložení lebo celý ten umelecký zážitok človeka položí. Jedna jediná chyba je, že človek už nikdy nebude mať možnosť vidieť film znova prvý raz . [100%]_ bez debaty ! ()

blazma

Toto byla fantazie, strašně dlouho jsem byl ten typ puberťáka, co potřeboval exploze, příšery, přestřelky a bůh ví co ještě aby ho film zaujal a bavil. Zelená míle, byl narovinu asi jeden z prvních který mi ukázal, že filmy nejsou jenom o tom udělat co nejlepší počítačové efekty. Tu správnou atmosféru a husí kůži po těle, vám může přinést i snímek který si zakládá na dialogu a na výborných hereckých výkonů. Rozhodně tomuto filmu vděčím za to, že mi více méně pootevřel oči. ()

Dejvecd

Tak toto je neskutočne emocionálna bomba pre úplne každého. Scenáristicky, vizuálne a herecky dokonalý film s obrovským poslaním, ktorý vás každou ďalšou chvíľou, čo ho pozeráte, posadí na zadok. Ak niekomu pri tomto filme aspoň nezvlhli oči, tak nemá dušu. Atmosféra, ktorá by sa dala krájať, herci, ktorých emócie pôsobia neskutočne reálne, príbeh, ktorý vo vás počas sledovania zanecháva neskutočné prívaly emócií...  proste umenie. 10/10 ()

Pan.Antonin

Jako své 2000 hodnocení a 200 komentář jsem chtěl recenzovat něco speciálního. Zdejší hodnocení nelhalo, skutečně kvalitní, působivý snímek, který i přes svojí dlouhatánskou stopáž dokáže udržet divákovu pozornost. Nad obyčejné vězeňské drama, které jsem očekával, ho posouvají právě ty magické nadpřirozené prvky. A z té scény popravy běhal mráz po zádech. ()

petrsponar

Kleju se za to že jsem to tak dlouho odkládal, protože Zelená milé je tak naprosto skvělý film , který jsem si okamžitě zamiloval, skvělé výkony, atmosféra, napětí,na konci jsem cítil i smutek, protože ano celý film jsem hodně prožíval a to myslím byl i účel celého filmu prožívat to,já nemůžu dát jinak než plný počet, všichni účinkující to předvedli skvěle..10/10 ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Fanoušci Stephena Kinga by měli zbystřit, následující filmová novinka by jim totiž mohla udělat velkou radost. Do adaptace povídky The Life of Chuck byli totiž čerstvě obsazeni herci Tom Hiddleston … (viac)

Sněhurka a Darabont

Sněhurka a Darabont

27.06.2014

Na návrat Franka Darabonta k celovečerním filmům čekáme dlouhých 7 let. Režisér Vykoupení z věznice Shawshank, Zelené míle nebo Mlhy se v posledních letech usídlil v televizi, kde vzkřísil zombie… (viac)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Darabont a King opět spolu

Darabont a King opět spolu

08.02.2007

Frank Darabont ještě nedokončil svůj nejnovější projekt a už se rozpovídal o svých budoucích plánech. V nynějších dnech pokračují přípravy na jeho další film The Mist, který vychází z novely mistra… (viac)