O kohoutkovi a slepičce

Animovaný / Krátkometrážny / Rozprávka
Česko, 2005, 7 min

Réžia:

Dominik Krutský

Klasická pohádka převedená do animované tvorby, obsah pohádky je asi všem známý. Jedná se opět o plastelínovou animaci dvou studentů - Dominika Krutského a Lukáše Šereše z r. 2005, délka animace je 6:50 min. Dílo vznikalo za Prahou ve vyhrazené místnosti, kde měli tvůrci po celou dobu postavenou scénu. Ke snímání byla použita kamera. Po přímém dotazu na časovou náročnost oba tvůrci přiznali, že každý z nich dílu věnoval cca 500 hodin čistého času. (oficiálny text distribútora)

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Efekty 8/10/// +animace -příběh/// Známá to pohádka, ale v dnešní době mi úchází její logika. Tak snad nejdříve dám vodu a nechcu prvně šáteček a když už, tak prvně dám šáteček, než chcu střevíčky a tak pořád dál a dál. Vždyť do té doby ten kohoutek mohl desetkrát vytuhnout. Ach j, to je logika. Dávám hvězdičku navíc za animaci./// Celkem 48%/// ()

swamp

Možná jsem sentimentální, ale tuhle pohádku prostě zbožňuju. České pohádky tohoto typu vybočují z řady tím, že morální ponaučení v nich nepůsobí jako pěst na oko. Děti si přirozeně tyto návyky osvojí a o vývoj dítěte je postaráno. :) A hvězdička dolů? Musím se přiznat, že jsem taky čekal nějaký ten překvapivý morbidní závěr. :D ()

Pejpr odpad!

Námět převzatý, takže originalita nula a animace? Upřímně i dvacet let starý Pat a Mat je propracovanější... ()

ic

Pořád jsem čekal, že se stane něco nezvyklého... něco co prolomí stereotyp téhle pohádky. Pořád to bylo jaksi zadělané na morbidní a drastické zakončení... jenže je to jen normální pohádka jak jí (asi) všichni zmáme z dětství... zajímavé je ale provedení plastelína. ()