Slunovrat

• USA Solstice

Po několika málo měsících od sebevraždy své sestry Sofie, odjíždí teenagerka Megan na letní prázdniny se svými nejlepšími přáteli. Na místě se brzy začínají dít zvláštní věci, které, jak Megan věří, připomínají přítomnost její sestry. Pokusí se s jejím duchem navázat kontakt. (Magic Box)

tron

Keď v roku 1999 duo Myrick/Sánchez nakrútilo ZÁHADU BLAIR WITCH, bol z toho celý svet paf. Niektorí sa ale už vtedy pýtali, akým smerom pôjdu ďalej – predsa len, „takto“ sa predsa filmy donekonečna robiť nedajú. Ak (radšej) necháme bokom zúfalú dvojku (ktorú „len“ produkovali), jedno im treba uznať – snažia sa. Ich nasledujúce filmy síce tiež boli horory, ale ničím výnimočné (pod)priemery (UNESENÍ, HROZBA V PÚŠTI). Myrickov SLNOVRAT pravdupovediac nie je tiež žiadny zázrak. Nič, čo by sme ešte nevideli. Ale musím sa priznať, že som sa za to naňho z akéhosi tajomného dôvodu nehneval a vlastne ma poctivá žánrová atmosféra, v ktorej prekvapivo nejde o počet mŕtvych, potešila. Takisto herci neboli žiadny zázrak (najmä baby sa na seba podobali), ale neboli ani zlí, „ľakačky“ som síce čakal, ale vždy som sa naľakal, lesnú južanskú výpravu si vždy rád pozriem (ale KĽÚČ ani CANDYMAN 2 to nie je), bolo to príjemne krátke a nie vyložene hlúpe, hororových ingrediencií bolo málo, ale boli o to realistickejšie. ()

JASON_X

Trochu těžký hodnocení. Objektivně tak na tři, ale pro toho, kdo prvně viděl skandinávský originál, je tohle už úplně zbytečný film, ve většině směrů horší než Midsommer. Teenageři z města jsou parta nesympatických dementů (až na Assmora, jednoho dobrýho herce tam dát holt museli), celý je to takový jakoby líbivější, akčnější, rozeřvanější, duchařštější (jasně že louisianský vúdú), přímočařejší, prostě hollywoodštější. A ten otřesnej digitální duch... eh. Jinak děj je až na jednu podstanou výjimku (z kluka je holka a ze dvou holek kluci) úplně stejnej, takže ani za případně víc řežebný finále body přihodit nelze. Do koše s tím, nechám si na exteráku jenom evropskou předlohu. ()

Bobik9

Tak tento film předčil moje očekávání. Podle všech recenzí a komentářů bych usuzoval, že se jedná o trapný béčkový horror, ale trailer mě zaujal, tak jsem si ho pustil a rozhodně nelituji. Daniel Myrick vyslal několik nadějných herecký hvězdiček do napínavého příběhu, který má nečekané rozuzlení. Opravdu jsem se dobře bavil, i když napínavá atmosféra mohla být ještě trochu napínavější. ()

MáŠa

V této oblasti snad nic nového ani vymyslet nejde, tak bych snad jen zmínil, že když si odmyslím tucty podobných filmů, tak se výsledek celkem povedl a párkrát sem se i celkem dost leknul. I když tady bych se zase mohl dostat k takové té diskusi, které ze zvuků, které vytvářejí napětí, slyší spolu s diváky i filmové postavy atd. ()

LaciLC

Taký klasický duchársky horor, dokonca by som povedal, že jeden z tých lepších. Napriek tomu, že to nie je ktovieako originálne, musím priznať, že pointu som neodhadol a tak ma to aj celkom príjemne prekvapilo. Záhada sa odkrývala veľmi pomaly, veľa sa toho neudialo, ale nenudilo to. A narozdiel od niektorých iných to aj dávalo zmysel. Herci sú nevýrazní, ale neprekážajú a prostredie bažín je super. Tri a pol. ()