Hallam Foe

Hallam Foe je čudák. Celé dni trávi vo svojom dome na strome a ďalekohľadom pozoruje životy ostatných ľudí. Svoju macochu Verity podozrieva zo zavraždenia svojej matky. Keď už nieje viac ochotný niesť tiaž svojho žitia, odchádza do Edinburghu, aby začal žiť reálny život. Spoznáva dievča (ženu) nápadne podobnú na svoju matku. Vráti sa ku svojej úchylke a ďalekohľadom začne pozorovať jej život... (baruss)

Bluntman

Jamie Bell je natolik charismatický a dobrý herec, že zvládne utáhnout i žánrově rozklížený film, s nímž můžete mít buď problém proto, kterak okázale parafrázuje své vzory, nebo vás to naopak může bavit - za předpokladu, že znáte PEEPING TOMA. Rytmicky dobře zvládnutý, chytře vystavěný a emoce oslovující film s výborným hudebním podkresem odrážejícím stav hrdinovy mysli, který zaujme hlavně svou stylistickou stránkou, především netradičním záběrováním při "sledovacích" scénách. Typicky britské. ()

Nikon

David Mackenzie není dobrý režisér a už vůbec není dobrý scénárista. Psycholog by pravil, že jeho dětství asi nebyla žádná sranda, ale to ho neopravňuje k tvorbě jeho filmových "skvostů" ... Já jsem mu naletěl už podruhé a můžu slíbit, že naposled ... Jenom bych rád přišel na to, jak ukecává ke spolupráci všechny ty herce, které mám rád .... ? ()

castor

Tenhle Angličan je pro mnohé pouze tím, který natočil toho poměrně jednohubkového Samce s Ashtonem Kutcherem. Jenže režisér David Mackenzie rozhodně není nějakým břídilem, ví, jak hluchá místa neudělat ještě hluššími, jak správně nastavit kameru, jaká skladba dění na plátně bude nejlépe slušet, je dynamický, osobitý i nápaditý. A hlavně dal vzniknout velmi „jinému“ kousku Perfect Sense (dostal se u nás do kin, na disk už nikoliv), o kterém jsem i třetí den po projekci musel přemýšlet. Malým nenápadným filmem je i Hallam Foe, který rozhodně není jen tak trochu „jiným“ příspěvkem do tématu voyerství. Nabízí velmi pomalé pronikání do těžkého příběhu, který si tepe svým vlastním životem. Krása pošmourného Edinburgu, krása britské angličtiny, krása vzpoury proti všemu a velmi zajímavý Jamie Bell jako bonus. Své mouchy to mělo, ale který film je nemá? 75% ()

Malarkey

Ten film mě donutil usnout až ve dvě ráno, kdy vstávačka do školy byla v šest. Takhle mám zničenej celej den, ale nějak se s tím poperu. Všude ale tvrděj, že režisér neumí točit. Já teda jeho filmy neznám, ale tenhle se mi líbil. Možná to bylo těmi herci, ale příjemně to odsejpalo. Bylo hezký po delší době slyšet tu klasickou angličtinu, která se tak pěkně poslouchá. K tomu s docela zajímavým příběhem, který sám o sobě dobře odsejpá. ()

CheGuevara

Už je takovým mým koloritem odpočinout si od hlubokomyslných artovek, nabubřelých blockbusterů a oddychových jednohubek u milého nezávislého filmu tzv. ze života. Nu, tentokrát padla volba na skotského Hallama Foa. Žel na milý "indie" film Hallam Foe řeší až příliš dramatické a vyhrocené téma (záhadná smrt matky), a to mu svazuje jinak onu rozšafnou nezávislou atmosféru. Jamie Bell je sázkou na jistotu, stejně jako ničím nevynikající pojetí příběhu. Dramatický příspěvek do tématu voyerství se sice povedl, ale jako procítěný nezávislák o vzpouře proti společnosti už kulhá na nejednu nohu. ()

• Ačkoliv je film natočen v centrálním Edinburgu, hlavním městě Skotska, není ani v jednom ze záběrů možné spatřit slavný edinburghský hrad, který by za jiných okolností bylo v mnoha použitých záběrech zřetelně vidět. (Conspi)
  • Filmovalo sa predovšetkým v škótskom Edinburghu a Glasgowe. Rodinné sídlo Glen s priľahlými exteriérmi (vo filme patriace Foeovcom) sa nachádza v južnom Škótsku. (MikaelSVK)