Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10... (Intersonic)

ariari

dalo sa dať aj viac, napetie vygradované ...scéna nasvietená, fajn ovšem naprosto priblblá dejová linka. Pre odovzdanie jedného zlodeja/majstra vraha do rúk spravodlivosti ,s ohrozením života nesčetných ľudí ( v19 .storočí sa väčšinou pre istotu aj len zlodeji vešali hneď..,nie to ešte vodcovia bandy.), tam padali otcovia rodín, mladí, starí, všivaví, šľachetní ,bezvýznamní ..skrátka ako muchy..a bolo zdôzraznené, že nevadí, lebo to pravé hrdinstvo spočíva predsa v kamarátstve vraha a jeho polapiteľa odovzdávača. Vyjadrila som to presne rovnako hlúpo, ako to bolo osadené do scenára. ()

KorenGeorge

Poctivě řemeslně zvládnutý western plný výborné akce a s hvězdným obsazením, kterému jsem bohužel od začátku nevěřil nos mezi očima. Snaží se být tak westernový a stylový, až vyznívá falešně. A ten obrat padoucha Wada na konci působil až komicky pohádkově. ()

Kozlowski8

Westernový příběh o partě lidí, jejichž cílem je dopravit nebezpečného zločince na nádraží ve městě Yuma, zatímco v patách mají jeho kumpány...Zábavný snímek s výbornými Russellem Crowem, Christianem Balem i dalšími herci. James Mangold se pro mne stává zárukou příjemného pokoukání. Nuda rozhodně nehrozí. 80%. ()

Perunwit

Noblesně se tvářící vesnická pitomina, plná chaoticky, hloupě a na efekt jednajících aktérů. Hvězdné obsazení už jen dotváří celkový dojem naleštěného prdu. ()

kolly13

Jde o dobrý western, který dobrem proti zlu jen srší. Vadily mi zjevné chyby (včetně konce) a v původním znění hlavní hrdinové melou strašně rychle :). Jen podotknu, že film bych si znovu nepustil, na nic se totiž netěším a to je největší chyba. ()

Radek273

Poctivý western plný zvratů, který se natolik snaží být originální, že nakonec vlastně popírá veškerou logiku. Bohužel! Ale kvalitně natočený to tedy je, tudíž alespoň za to si dobře ohodnotit zaslouží. ()

hony23

Russell Crowe zde hraje skvělého záporáka, který je lapen a eskortován na vlak, aby mohl být odsouzen. A jeho zločinecká banda dělá vše proto, aby ho osvobodila. Mohl to být skvělý western. Jenomže čím víc se blíží závěr, tím jednání hlavních postav ztrácí logiku a ten konec byl úplně mimo mé chápání. ()

Eaton_Hunt

Klasická westernovka se skvělými dialogy a s krásným příběhem dobráka Christian Bale a záporáka Russell Crowe, kteří mají své motivy a zásady. Dan Ewans je dobrák od kosti, který se snaží jít svému synovi příkladem a na druhé straně je Ben Wade, záporák, který každou chvíli se snaží vypadat zle, ale přitom uvnitř je vskutku stejný jako každý z nás akorát neskrývá své lidské pudy. Zkrátka hlavní děj tohohle filmu je ten vztah těchto protichůdných postav. ()

Crust

Vzhledem k podobě v obličeji a schopnosti vyváznout z jakéhokoliv zajetí tu Russell Crowe hraje vlastně takového westernového Krejčíře. ()

luciasce

Prvních deset minut mě přinutilo se dodívat na celý, a to na westerny moc nekoukám. Duo Bale/Crowe se ale velmi vydařilo. Byly tam slabší chvilky, ale ty netrvaly dlouho a celkově to mělo velice dobrý spád, ono natočit, jak se banda drsnáků snaží překonat 100 mil a v obyčejným světě je to pár velice nudných dní, kdy vás bolí pr**el ze sedla a jíte hnusný jídlo u táboráku. Mít sebou ale věhlasného zločince a bát se o svůj život, i když jste v přešile, je jiný kafe. Závěrečná přestřelka se velmi povedla. Ten efekt toho, že nakonec střílíte po všem, co se hne, i když prvotně jste měli jen jeden cíl, je přesně to, co si představuju od správného divokého západu. ()

gpx

V rámci produkce posledních 20 let je to nadprumer. Vlastně je to dějově hrozne prosté, až téměř hloupé, ale ta hlavní linka je pro mě - jako otce 2 synů - strašně silná. ()

PTuranyi

Perfektne natočená westernová dráma o tom, že zúfalí ľudia robia zúfalé veci, a tak sa rančer Dan rozhodne odviesť jedného z najtvrdších zabijakov Bena Wadea na vlak do väzenia za 200$. Záverečný zvrat je síce tak trocha neuveriteľný, ale všetko ostatné je skvelé od práce produkcie, kamera, herci, príbeh, vykreslenie charakterov, všetko sedí tam kde má a vytvára napätú atmosféru, ktorá núti diváka držať hrdinom palce do posledného okamihu. ()

guruPechy

Bez studu si dovolím hodnotit 80% a to i přes jasnou nechuť mnohých komentátorů (nemohu říci recenzentů). Vlak do Yumy patří spíše k dramatům a western z něho dělá pouze prostředí Divokého západu. 3:10 pm boduje nejenom díky skvělým věcem, na kterých se shodneme téměř všichni (herecké výkony, výprava, hudba, maskéři, ...). Asi největší slabinou je opravdu scénář, kde jsem se donutil zamýšlet se nad některými střeleckými scénami, ale na druhou stranu vám každý znalec dané doby nebo člověk střílející s koltů potvrdí, že není nikterak snadné se s touto zbraní trefit. Bohužel pro tyto "recenzenty" je primárním cílem hledat nelogičnosti a pochybuji, že by se nějak zajímali o dobové reálie. Pominu-li úsměvné přestřelky, pak bych jednání hrdinů viděl jako logické v daných situacích a s danými charaktery. Osobně jsem byl z tak dobrého westernu nadšen, protože jsem k filmu přistupoval jako k snímkům typu V pravé poledne, atp. Nesnažil jsem se hledat díry, pouze jsem se ztotožnil s hrdiny a většinu filmu nevěděl, kterou stranu preferovat (Crowe x Bale). Osobně si myslím, že i zdejší hnidopichové se u snímku skvěle pobavili a kdyby už při prvním shlédnutí nehledali nelogičnosti, mohli si, stejně jako ostatní z nás (313 hlasů - 80%) film nadmíru užít. ()

Predin

Na westerny jsem se nikdy moc nedival, takze od tohodle filmu jsem toho zas az tak moc necekal. Musim ale priznat, ze me totalne odvaril. Herecke vykony jsou naprosto fantasticke. Scenar mi nevadil, navzdory na CSFD vsudypritomnym kritikam. Vlastne kdyz to vezmu kolem a kolem, byl to pro me jeden z nejlepsich filmovych zazitku roku. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (viac)