Číslo 9

všetky plagáty

Lidé jsou pryč. Kdy a jak k tomu došlo, není příliš jasné. V troskách starého světa přežívají jenom podivní hadroví panáčci s čísly na zádech. Do této pochmurné doby se narodí Devítka, která je možná předurčena vše změnit. Když se potká se skupinou podobných figurek utíkajících před děsivými vražednými stroji, rozhodne se postavit na odpor. Promluvit vystrašené souputníky k boji však nebude lehké. Stejně jako zjistit, kdo pronásledovatelé vlastně jsou a hlavně – co se stalo s lidmi?

Ambiciózní celovečerní dystopický snímek 9 natočil režisér Shane Acker podle svého staršího krátkého filmu. Stejnojmenná jedenáctiminutová předloha měla v roce 2005 premiéru na festivalu v Sundance a Acker za ní sklidil zasloužené ohlasy. Kromě prestižních amerických studentských cen byl nominován také na Oscara v kategorii Nejlepší krátký animovaný film. Pod převod původního filmu do celovečerní podoby se podepsali také filmařští vizionáři Tim Burton (Mrtvá nevěsta, Karlík a továrna na čokoládu) a Timur Bekmambetov (Noční hlídka). Tak se zrodil jedinečný a vizuálně okouzlující animovaný epos, který svým myšlenkovým poselstvím přesahuje hranice „jenom“ animovaného filmu. (oficiálny text distribútora)

wosho

Absence silnějšího příběhu pohřbila režisérovu snahu. Byť atmosféra a napětí filmu nechybí, tak k dokonalosti 9 chybí mnohé.Přesto se jedná o film, jenž by neměl nikomu kdo má rád dospělé animáky ujít, už jen pro ty akční scény, které válcují i takové letošní hity, jako jsou třeba Transformers:-) ()

tereza_p

Po vizuální stránce pěkný, ale po té dějové nuda jak hrom. Celý film čekáte, jestli se konečně stane něco "hmatatelného", ale nedočkáte se. Pokud se vám líbil trailer, nekažte si ho filmem. ()

Orthank

V podstate len jemne prepracovaný a o hodinku dlhší prepis už skôr natočeného kratučkého animáku. To však neznamená,že práve táto viac minútová verzia klonuje už niekde videné.Pravdou je, že príbeh vychádza takmer celý (záver nevynímajúc) so svojej krátkometrážnej verzie, ale dopĺňa i mnoho nového. Ak si odomyslím, že tento animák sa už ani omylom nesnaží získať detského diváka a prižmúrim očko nad trošku uponáhľaným dejom,ktorý nedovoľuje diváka hlbšie zasvätiť do zaujímavého alternatívneho postapokaliptického sveta, nie je tomuto čarovnému animáku čo vytknúť. Jednoducho dej len v skratke vysvetlí čo a prípadne prečo a hneď uháňa preč,akoby sa animátorom už viac nechcelo animovať. Dúfam, že problém nepramení v nedostatku financíí a už vôbec nie v lenivosti, pretože Deviatka by si rozhodne zaslúžila pokračovanie už len pre dlh voči divákovi z nezvyčajného a o to krásnejšieho filozoficky poňatého sveta. ()

TommyFree

Na tento film jsem se těšil jak malý kluk na vánoce. Když jsem film zhlédl byl jsem opravdu potěšen. Postapokalyptická atmosféra se mi moc líbí. Animace je výborná. Jen mi tam něco chybělo, nebo možná nadbývalo, jen nemůžu přijít na to co… . Konec se ale povedl a podle mě to je jeden z nejlepších filmů co jsem letos viděl. btw.: pěkný soundtrack ()

Stružák

Ani fantastické grafické zpracování a skvělý hudební doprovod film nezachrání. Přijde mi, že mnohdy ani scénáristi samotní nevěděli, jakým směrem by se měl děj filmu ubírat. Celkově mi děj přijde jako slátanina více jednotlivých příběhů. Scény napěchované akcí střídají dost často nudnější pasáže. Jindy optimálních 79 minut se v případě Čísla 9 jeví jako nekonečná doba. ()

VIPerson

Jeden z mála animáků,který MUSÍ být viděn v kině.Jinak ztrácí na svém kouzlu.A pár děr by se našlo,ale když na to zpětně vzpomínám tak jen v dobrém.Plus z odposlechnu celkem povedený soundtrack. ()

Honzick

Nenudil jsem se, hodinka a půl rychle utekla, ale poté co sem film dokoukal a zavřel notebook, zjistil jsem, že jsem si z filmu kromě zážitku z výborné animace nic neodnesl. Škoda ()

cab

Ploche vyzneni vizualne nevsedniho katastrofickeho animaku o bezduse pusobici deviticlene skupince latkovych panaku, jez jsou suzovani robotickymi nestvurami a pod vedenim odvazneho panaka s cislem devet na zadech se vydavaji na stec. Dej je ocividne natahovany a pres slusne akcni momenty se zbytek lopoti v nudne ponurem havu nemohoucnosti dat divakovi hutnou a konzistentni porci dobre filmariny. 55% ()

Hanys_

Velice jednoduchý scénář s až humorným závěrem si tahle akční jízda nezasloužila. Výborná animace, bestie a celkově ten zobrazený postapokalyptický svět. To je to, co si z tohohle animáku zapamatuju. Není to prostě vysloveně průser, ale ten potenciál tam byl mnohem větší..5/10 ()

mutlovka

Postavičky v tomto filmu jsou pěkně propracované a neokoukané, ale bohužel nezískaly moje sympatie vinou scénáře, který je neslaný, nemastný, zplácaný dohromady spoustou protichůdných myšlenek, které nedokážou zaujmout. ()

bila.tecka

Vyšperkovaná verze kraťasu "9" stejného autora. Podobně jako v Terminátorovi stojí proti sobě v postkatastrofickém světě mnohonásobně silnější stroje a nahrubo spíchnutí hadroví panáci, nesoucí v sobě duši jejich tvůrce. Oproti svému krátkému předchůdci zde chybí promyšlenější scénář a vůbec motivace postav. Forma ale obsah naprosto válcuje, neváhám za tu pastvu přidat hnězdičku navíc. ()

Scytale

Při shlédnutí traileru na začátku roku 2009 jsem se nemohl dočkat návštevy kina. Do kina jsem se nakonec nedostal a zůstalo u shlédnutí na DVD, což je velká škoda, jelikož grafika a animace jsou pro tento film zásadní. Příběh značně pokulhává a dá se říci je ve filmu jenom proto, aby to nebyla úplně prázdná vize apokalyptických scenérií vybarvená ve všech odstínech hnědé a šedé barvy a postavičky se mohli přesouvat z jedné lokace do druhé. Devítka působí jako předlouhé intro k pěkné počítačové hře, ale jako film je to prázdná nuda. Za grafiku, nápad a hlavně vypadnutí z hollywoodské animáckové klišovité kýčovitosti dávám 4* a držím palce režisérovi, který by nás jednou mohl dostat pěknou animovanou peckou. ()

showxman

Sympatický hlavní hrdina, kterému budete fandit od začátku do konce a příjemný vizuál jsou hlavními atributy této prvotiny začínajícího Ackera. Prvotiny, která nedopadla vůbec špatně, a které lze vytknout jen klišovitost příběhu. ()

Holina

Už od prvního "jakoby" amatérského flmu jsem se na devítku docela těšil a povedlo se. Parádní postapokalyptické prostředí, velmi stylová záležitost, která zasluhuje pozornost i přes zbytečná klišé, která se bohužel semo tamo objeví... ()

Milan25

Animačně super, ale příběh je docela slabší. Hezky se na to dívá, má to řádnou atmosféru a díky délce jen 79 minut si to drží slušné tempo....ale nemuselo to být. Původní kraťas je lepší. 3,5* (Ty stroje ukradené z Války světů jim neodpustím). ()

Nons3nse

Rád dívam animované filmy.A nenechal som si ujsť ani tento skvelý animák. Number 9 má niečo do seba.Po vojne ,ktorú žiadny človek neprežil,sú na svete iba "handrové bábiky" . Krásna animovaná grafika,doplnená o krásnu hudbu.Od tohoto filmu som čakal niečo viac,ale na druhú stranu,ani som nebol sklamaný. Tomuto filmu dávam 85 % ()

SphereF

Číslo 9 aneb vzpoura Hadrových lidiček proti strojům... Hezky vizuálně zpracované, ale děj trochu zaostává, Číslo 9 bezdůvodně spustí stroj a potom se vše ve zbytku filmu snaží napravit. ()