V měsíčním svitu

• USA The Man in the Moon

Píše se rok 1950 a do vedlejšího domu se právě nastěhoval pohledný sedmnáctiletý Court Foster. Čtrnáctiletá Dani Trantová se do něj zamiluje, poprvé v životě, zatímco její starší sestra Maureen v něm nalézá svou pravou lásku.
Čtrnáctiletá Dani (Reese Witherspoonová) má společný pokoj se svou o tři roky starší sestrou Maureen (Emily Warfieldová). Během horkého léta jim jako ložnice slouží zadní dvorek domu, kde spolu probírají lásku, budoucnost a opravdový smysl života. To léto se do vedlejšího domu nastěhuje pohledný sedmnáctiletý Court Foster (Jason London). Court se brzy setkává s Dani na místním koupališti a jeden do druhého se zakoukají. Dani zažívá svou první velkou lásku. Jenže když se Court seznámí s Maureen, doslova to mezi nimi zajiskří a Maureen se do něj také okamžitě zamiluje. Starší sestra je kvůli svým citům rozpolcená - má svou lásku ke Courtovi skrývat anebo ji opětovat a zradit tak sestru? Na pozadí venkovské Luisiany v idylických padesátých letech, tito dospívající a jejich rodiny procházejí životními triumfy i zkouškami, jenž vyvrcholí tragédií, která je sblíží navzdory zlomeným srdcím. (HBO Europe)

Enšpígl

Tak tady šel příběh stranou, protože to co předvádí Reese....už dlouho jsem u nikoho neviděl takhle vynikající dětský herecký výkon jako tady u Resse. Možná kdysi Leonardo v Dospívání po Americku a nebo Ellen ve všem, ale u Reese jsem to fakt nečekal, tahle holka má v sobě dvojitou porci talentu a měla by se do tý porce pořádně zakousnout a ne ztrácet čas v blondýnkách a spol. Samotný děj mě moc nesed, na můj v kus tam bylo až příliš všeobecné lásky a to ještě v dost ohraným podání. Nicméně filmařsky není co vytknout a ještě jednou říkám, že Reese mě dostala, tím jak dokázala během 90 minut dospět, ten konec, no prostě něco užasnýho. Příběh si možná ty čytři nazaslouží, ale rejža, kameraman a především Reese určitě ano. ()

Kacitr

Ach ty první lásky. Kdo něco podobného nezažil že? Příběh jednoduchý, Reese Witherspoon předvádí na tehdy patnáct let nadprůměrný výkon a dospělí představitelé mají co dělat aby nezůstali pozadu. Je mi jasné, že bez toho smutného konce by to nebylo ono, a film by takžka ztratil význam ovšem scénáristé si mohli odpustit takhle připravit o život Courta, chlapce, který byl pro Dani tak důležitým. ()

vesper001

Snímek plyne jako proud klidné říčky, která ví, že nemá kam spěchat. Divák se postupně seznámí se dvěma venkovskými rodinami, z nichž každá má své radosti i starosti a jak už to tak bývá, dcerka z jedné se zamiluje do synka ze druhé… Jenže tohle není žádná teen comedy a tak se schéma „kluk potká holku – kluk zblbne – a žijí blbě až do smrti“ nekoná. Příběh je v podstatě banální, ale jak už tu bylo řečeno, film stojí za to vidět kvůli neuvěřitelnému výkonu Reese Witherspoon, vedle kterého ustupují všechny postavy nejen do pozadí, ale herecky i do průměru (v případě Emily Warfield podprůměru). Takže ta čtvrtá * je pro ni. ()

Susinnon

Krásny, jednoduchý film, ktorý ma potešil a zároveň strašne rozžialil. Je pravda, že príbeh nie je nijak originálny, nový, ale je proste o láske a lásky nikdy nie je dosť. Herecké výkony sú tu naozaj krásne, najmä Reese je úžasná. Je vidieť, ako počas celého filmu úžasne dozrela, záverečná scéna je tak srdcedrásajúca, že som sa neubránila slzám. Film nemôže ničím uraziť, nemá sa prečo nepáčiť. A osobitnú radosť mi urobila atmosféra horúceho leta. ()

Malarkey

Vlastně se nebudu tajit tím, že jsem film chtěl vidět jenom kvůli Reese. Jinak bych se na něj ani nepodíval. Ono by se možná ani nic nestalo, kdybych se na něj vůbec nepodíval, ale budiž. Měl jsem chuť na film a Cinemax nabízel právě tohle. To jediné, co pak stálo za to vidět byla právě Reese. Film samotnej je totiž naprosto průměrná romantická slaďárna plus do toho tahají dospívání a není na tom vůbec nic zvláštního, natož pak zajímavýho. Je ale vidět, že Reese je velká herečka a přes ty bláznivý blondýnky v sobě skrývá velký herecký talent, který se nebála ukázat už v mládí. ()

• Ve scéně, kdy Dani Trant (Reese Wtiherspoon) skáče do jezera, je vidět, že je zcela nahá (cca 00:09:30). Při scéně, kdy ale leze z vody (cca 00:12:00), je vidět, že má na sobě oblečen vrchní díl prádla. (Pavlínka9)
  • Reese Witherspoon se castingu zúčastnila, protože se chtěla ve filmu objevit jako komparz, nakonec si ale zahrála jednu z hlavních rolí. (Greg)
  • Reese Witherspoon v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)