Max Payne je zatrpknutý individualistický newyorský policajt, ktorý neuznáva pravidlá hry, pretože už nemá čo stratiť. Vyšetruje sériu záhadných vrážd, ktoré by mohli súvisieť so smrťou jeho manželky a dieťaťa. Maxov svet je temný New York, mesto rozkladu, mesto zločinu a drog. Na svojej ceste naráža na mocné sily – skutočné aj nadprirodzené, ktoré sa snažia skryť zdrvujúcu pravdu a Maxa navždy umlčať. Je počuť zvuk ohromných krídel a takmer v tme je možné zazrieť ich tieň. Okrídlený démon Valkýra s rozďavenými ústami a červenými očami je kľúčovou stopou k tým, kto zničili Maxovu rodinu. Je však aj tým, kto ohrozuje Maxa a iných posiela na desivú smrť... (TV JOJ)

tragicus

Dej hrozive predvidatelny (a to celkem do detailu), akce poskrovnu, erotika skonci u dvousekundoveho nabehu, napeti zadne, hlavni hrdina nevyrazny, logicke chyby (treba kridlo v logu jako voditko), vlastne ani nevim, za co davam jednu hvezdicku. ()

El Loco

Vizuálna štylizácia je síce MAXimálne dokonalá (nielen vďaka Mile Kunis a Olge Kurylenko), no obsah je prázdny ako peňaženka Olivera Twista. Poďme ale na začiatok tohto príbehu. Kto z nás nemiloval skvelé neonoirové strieľačky od Rock Star Games v hlavnej úlohe s Maxom Paynom – temným drsným a cynickým hrdinom v štýle Punishera, ktorému nezáležalo na ničom inom len na tom, aby dolapil vrahov svojej rodiny a pomstil ich smrť? Ten Payne bol v podstate bezcitný osamelý antihrdina, ktorý za sebou zanechával len kopu mŕtvych tiel a rozširoval v podsvetí neobyčajný strach. Ale Wahlbergov Payne? Príliš sympatický a nezaujímavý policajtík, ktorý je vlastne taký milý „ujo od susedov“, ktorý má od Payna z videohry poriadne ďaleko. Proste som Marky Markovi neuveril tú krvilačnú ľahostajnosť – možno je to spôsobené tým, že zrovna nepatrí medzi bohvieakých hercov (aký to rozdiel oproti oveľa hodnovernejšiemu Mattovi Damonovi) alebo je to možno tým zvláštnym spracovaním, kedy sa scenár niekedy až príliš otrocky držal videohernej predlohy a prinútil tak hlavného predstaviteľa k nelogickým činom...Hm, ťažko povedať, čo viac zavážilo...No to, že nešlo o nešťastnú zhodu okolností dokazuje aj filmová Mona Sax, ktorú stvárnila strašná (hereckým umením) Mila Kunis, pobehujúca v garderóbe východoeurópskej striptérky s 30 cm dlhými podpätkami a samopalom v ruke a ktorá veru rovnako nepôsobila trikrát realisticky a skôr evokovala Andersonovej Vallery Ironsovú ako tú odvážnu Monu Sax, akú poznajú hráči po celom svete...Bolo to niekedy až na smiech (cez slzy)...A kedy došlo k prvej aspoň poloakčnej scény, v ktorej Max vytiahne zbrane? Asi v 60.minúte (ak nerátam flashbacky, kde za pár sekúnd odbachne dvoch lumpov, ktorých prichytil pri vražde jeho manželky a dieťaťa)! Inak samé kecy, kecy, kecy. Na akčný film sa to začalo podobať až v záverečnej polhodinke, kedy nám John Moore doprial trochu matrixovsko-woovských strieľačiek (niekedy dokonca aj z herného 1st person view)... Ale veď je to v podstate jedno, keď si budem chcieť pripomenúť dokonalé zážitky s Maxom Paynom, opätovne si nainštalujem obe časti...Až na spomínané grafické stvárnenie (napr. efektný, neustále poletujúci sneh; spomalené zábery), ktoré skutočne verne kopírovalo dusnú atmosféru z tejto hernej pecky, sa totiž o tomto filme dá povedať jediné – TOTÁLNY PREPADÁK... ()

hell_boy

S odstupem si dovolím jít dokonce na 3*...ve výsledku ani nevím proč, neboť tak předvídatelný a klišoidní filmek už jsem dlouho neviděl. Dokonce jsem se musel několikrát dost přiblble usmívat a ujišťovat se, že nesleduju parodii na béčkové akce z minulého tisíciletí. Možná právě díky tomu výslednému dojmu, že se při každé vzpomínce na Maxe přiblble usmívám, dávám hodnocení jaké dávám. ()

Martinius

max payne sice patri k najlepsim a najoriginalnejsim akcnym hram vobec, jeho sfilmovanie s rodenym nehercom, vymletym ex-rapperom a prirodzenym antitalentom wahlbergom je vsak des a bes, hnus a grc, hroza a strach. ()

Tigran

Po vizuální stránce výborné, akční scény povedené... Ale tím to bohužel končí. Je to veliká škoda, že z Maxe Payna udělali takovou slátaninu. My, co jsme hráli hru, víme, že to mělo daleko větší potenciál. ()

Gulde

Promrhaný scénář, který své herní předloze nesahá ani po kotníky. Vše příliš uspěchané, zjednodušené a díky posledním minutám filmu taky značně přehnaně akční. ()

BreHas26

Je to pro mě zklamání :/ Před několika měsíci když jsem dohrál první díl hry Maxe Payne, tak jsem se doslova rozplýval jak byla super i na to že už je nějaké ty roky stará. Oproti hře, se tohle vážně nepovedlo, né že by se mi nelíbil Max a nebo že by se mi nelíbila Mona, ale můj názor je že se film měl držet herní předloze a mohlo to být více akční, procítěné a hlavně né tak studené. Je to vážně škoda, protože Mark se mi tam doopravdy líbil! Pro mě je jediná velmi vydařená scéna, která se mi vážně asi nejvíc líbila, je přestřelka hned po té co Max vyjde z kanceláře ve firmě AESIR. ()

Hepy13

Další počítačová legenda která se dočkala svého filmového zpracování. Wahlberg vypadá přesně jako počítačový Payne, film má i stejné prvky jako hra - padající sníh, zpomalené záběry, děsivé noční můry, vzpomínky. Jako kopírka hry je to dokonalé, ale nejsem si tak uplně jistej jestli to stačí na samotný film. ()

Greg25

Původní PC hru jsem nehrála, ale vím, že na svou dobu to byla fakt pecka se spoustou nových herních prvků. A tahle filmová adaptace je, pokud budu hodně shovívá, neskutečná nuda bez špetky čehokoli, co by připomínalo svižnou adaptaci PC hry. Většinu času se táhne jako nudle, takže máte pocit, že Max Payne trvá minimálně čtyři hodiny psychického času. Vizuální stránka je vcelku ucházející, ale mám pocit, že John Moore s ní neumí zacházet, neumí z ní vlastně nic moc vytěžit, žádné scény, které z toho dostat vážně mohl. Navíc z Maxe Payne udělal jakýsi mix žánru, kde nakonec vítězí jakési melodrama se vzpomínkami hlavního hrdiny podtržené bezvýrazným výrazem Marka Wahlberga neměnícího výraz při žádné příležitosti. Paradoxem je, že akční PC hra ve své adaptaci vlastně nemá žádné akční scény a závěrečné finále je jeden z největších trapasů - to je jako všechno? Nehorázná nuda bez špetky nápadu, skoro amaterismus od profesionálních filmařů. 20% ()

Antaeus

Popravde.. Ani neviem, čo som vlastne čakal, ale asi som do filmu išiel s vysokými očakávaniami. Atmosféra sa síce vydarila slušne, ale tá samotná nestačila na to, aby som si z filmu zapamätal aspoň obsah. A nehrať predlohu, neviem-neviem, či by som vôbec vedel, o čom tu bola reč? Okrem atmosféry si viem iba horko-ťažko vybaviť niečo zaujímavé z filmu. Ale fakt, okrem nej a pointy si nedokážem na nič spomenúť. Pritom prvky ako "bullettime" mohli mať vo filme veľký potenciál. Obrovská škoda, pretože herná predloha patrila kedysi k mojím obľúbeným stratám času. ()

petikacka

No, tak konečně jsem na popáté film viděla až do konce. A musím říct, že se na to vlastně dá docela dobře dívat. I když jeden v životě nehrál hru a nic o ní nevěděl. Je to celkem napínavé, má to zápletku ovšem největší devízou filmu je hlavní hrdina Mark W. bez kterého by mě to asi moc nebavilo. Za mě 70% ()

ashtangi

Na tento film jsem byl zvědavý. Všude se psalo, že neudělají takovou chybu jako u Hitmana. No tak u Hitmana byla aspoň nepřetržitá akce. Tady jsem se více jak 60 minut nudil a zaujalo mě to snad až na konci, kdy mu nad hlavou létají pekelní andělé. To aspoň vizuální stránka filmu zabodovala. Jinak velké zklamání!!! ()

jorgus

pro me nejocekvanejsi herni adaptace dopadla katastrofalne...vizualni stylizace jeste je dobra ale to co delalo Max Payna originalem je zde potlaceno..a to pominu tuny radoby dialogu o necem..prostrihat dialogy, pridat akci..aby to aspon bl prumeny akcnak...ale lidi ocekavali jeste mnohem vice:) ()

Betmän

To vypadá, jako kdyby s akčního nářezu se skvělým příběhem vystřihli zbytečný scény s blbýma dialogama a nulovou návazností a pak to někde omylem zaměnili. ()

THE_Joko

Max Payne, keď sa vysloví toto meno, predstavia sa mi moje študentské roky, keď som tuto úžasnú hru hrával. Prešiel som jednotku aj dvojku asi 20-krat, takže hru poznám veľmi dobre, jej nezameniteľnú atmosféru, veľmi silný príbeh a hlavne úžasnú hratelnosť. Max Payne je moja srdcovka, ktorú radím na prvé miesta najlepších hier aké som kedy hral i keď v dnešnom hernom svete by som ju nazval tak trochu pre pamätníkov. Problém herných adaptácií je hlavne v tom, že ju treba natočiť tak, aby ju pochopili ako herni fanúšikovia tak aj ostatní, ktorí ani netušia že vôbec PC hry existujú. A pre tu prvú skupinu platí, že: čím lepšie poznáte hru, tým ste viac kriticky a skepticky k filmu. Takže film Max Payne hodnotím prevažne ako herný fanúšik. Tu sa však dostávame k jadru problému a to je vyber samotnej hry! Hra je natoľko po príbehovej stránke dokonala, že ju netreba nijako meniť. Keby bolo na mne, tak film natočím minutú po minúte ako sa odohráva hra a dám na to krk, že by z toho boli unesení aj herne nezainteresovaní. No samozrejme k môjmu sklamaniu sa film musel uberať úplne odlišným smerom akoby som chcel. Áno pán Moore celkom iste ste hru hral, ale hrať ju jeden krát niekedy poobede je malo na to, aby Vás dokonale uchvátila a následne by ste mohli spraviť adaptačný prevrat. Mám na Vás jednu otázku! Keď sa ma niekto, kto práve dopozeral vaše „dielo“ a nikdy nehral Max Payna spýta : "ako si mohol hrávať takú magorinu?" Čo mu mám odpovedať??? ()

xxSmoldaxx

Jako fanoušek herní předlohy musím říct , že určitě zklamání. Scénář a postavy na úrovni béčkové slátaniny, přesto 3* za vizuální orgie. S takovým castingem jsem ale čekal lepší výkony. 57% ()

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008

...a k tomu Colin Farrell v Sherlocku Holmesovi či filmový Duke Nukem... Ano, jsou tu „Fámy, drby, klepy 2“ ;-). Veterán Michael Caine si naplno užívá mediální pozornosti, spojené s úspěchem Temného… (viac)