Den po čtyřicátých narozeninách se počítačový analytik a táta od rodiny George Grieves odebere do nemocnice Mt. Abaddon, kde ho čeká ne zcela rutinní operační zákrok z rukou doktora Sharaziho. A má strach, protože ho předešlý večer během oslavy všichni kamarádi naočkovali desítkami historek o tom, jak se ve které nemocnici co nepovedlo a kde kolik pacientů vinou lékařů zemřelo. A bojí se hodně. Přesto je nutné nepříjemnou kolonoskopii podstoupit. Když se pak probudí z narkózy, už ví, že je něco špatně. Pravděpodobně došlo k záměně s jiným pacientem stejného jména. A Georgův stav se stále více zhoršuje a strach narůstá astronomickou rychlostí. Co se to mezi aseptickými zdmi ústavu proboha děje? A jaké temné tajemství skrývá východní křídlo? Odpovědi se skrývají ve velmi originálním, žánrově nesnadno zařaditelném snímku, spojujícím tísnivé psychologické drama s hororem, který natočil v roce 2007 režisér a producent Tony Krantz. Po zhlédnutí tohoto filmu se pro vás možný pobyt v nemocnici stane tou nejhorší noční můrou. (oficiálny text distribútora)

punk_zero

Tento film asi chcel poukazat na sprostost niektorych lekarov. A na to ako kaslu na nas pacientov. Cudna to rodinka. Aj lutujem toho chudaka :-( ()

ecis

Velke rozporuplne komentare na CSFD. Ostavam v zlatom strede. Pacilo sa mi to. S vacsim rozpoctom, lepsim hereckym obsadenim (hlavne vedlajsie postavicky mi pripadali ako herci z ulice) a kreativnejsou reziou [napr. Lynch by bol pre tento snimok priam stvoreny:)] by to bola psychologicka drama ako lusk. Aj napriek tomu tento film stoji za pozretie – uz len kvoli zaujimavemu zaveru. ()

Grissom

Omg alebo radšej WTF....no som šokovaný....ani neviem za čo dávam tu jednu hviezdu....ani len ta sestrička za to nestala....ak bol toto horror tak ja som potom pápež....otrasne nudný, nezáživný ani neviem čo to bolo ale film určite ne....sa to ani nedá zaradiť podľa mňa.....stále som čakal na pointu ale nič absolútne nič.....odporúčam nepozerať za žiadnu cenu!!! ()

_-0-_

V horroru nejde o potoky krve, ani o lekání, ale o evokaci strachu, alespoň lehce sevřený žaludek a nepříjemný (!) pocit, který přetrvá závěrečné titulky. Když se to povede a navíc tvůrci nepodlehnou laciným schématům tam, kde se nabízí slaďoučce nablblé řešení, tak má film šanci. Tentokrát se to povedlo, strach, jako hlavní protagonista, zreálnění obav z toho, že můře-li něco dopadnout špatně, tak to dopadne ještě hůře a antihappyend jako jediné alespoň trochu happy řešení, to vše ve změti retrospektiv a halucinogenních bludů... Kdybych se nerozhodl, že 5* patří jen zcela výjimečným filmům (pravda, pozdě, takže má první hodnocení byla přehnaně vysoká), tak bych je dal. ()

LukeSharp

What the FUCK!!!! Pod názvem je napsáno horor. A horor byl se na to dívat a vydržet to až do konce. Chvílema jsem se vůbec nechytal,chvílema mi to bylo jedno a asi dvě velmi krátké chvíle tam byly celkem slušné. Z těch 4-5 hvězdičkových hodnocení kolem je mi smutno,protože jestli se tento typ ''hororů'' líbí a budou se podobné filmy objevovat častěji tak to se teda máme kurva na co těšit!! Jediné světlé plus byla sestřička v sexy oblečku,ale kdybych byl holka tak dávám odpad. 15% ()

Solverino

Tak já nevím jak ostatním, ale mě to přišlo jako dost velká nuda! Několikrát jsem málem usnul, ztrácejíc se ve snech nebo představách hl.hrdiny... Moc to jako horor nevypadá, nic moc se tam neděje, nakonec i ten sadistickej negr Mandingo je nějak moc ukecanej a když recituje ty svý nesmysly, jako by četl telefonní seznam :( Konec jsem ani nedokoukal, to je snad lepší jít spát než tohle... oproti třeba Svěrací kazajce je tohle skoro odpad! Dávám jednu hvězdičku za tu zdravotní sestru a soulož s "pahýlem" ()

Cortesz

Horor rozhodně ne, to jste se spletli, spíše psychologické drama, na téma strach z doktorů a zde oprávněný. Ale já se nudil, film je sice zajímavej, je zde moc nudných flashbacků, zbytečných keců, kterým jsem moc nerozuměl, občas jsem nepochopil jednání postav, ale konec mě docela dostal, potom mi vše došlo, ale i tak je to opravdu nuda, kterou jen podtrhuje dlouhá stopáž, nic moc herci, a hudba, která sice není špatná, ale sem se mi vůbec nehodila. Možná by to dopadlo lépe, kdyby v hlavní roli byla nějaká známá tvář, která by to dokázala lépe zahrát, než ten kdo zde hrál. ()

Petrozkoz

Podle mě hodně povedená a velice originální věc, která však rozhodně není horor, ale spíše mysteriózní drama o strachu, nebo tak něco. Každopádně se nebude líbit většině. Já holt patřím k menšině, které se to fakt dost líbilo. Hudba i kamera super a Thomas to odehrál parádně. ()

oliveros

Krantzova predstava o dopadoch a vplyve strachu na vedomie, či podvedomie človeka. Dobrá filmárska myšlienka ma ale v prezentovanej podobe vôbec neoslovila. Snáď si bol Krantz neistý reakciou diváka, priveľmi často zbytočne vysvetľuje a okato približuje príbehové paralely. O horror v danom prípade samozrejme nejde, snáď zo žiadnych hľadísk, a preto môže filmu pri diváckych očakávaniach ono zaradenie uškodiť. Naozaj by bolo zaujímavé sledovať ako sa s daným námetom popasuje niekto iný. Krantz to podľa mojich predstáv vôbec nezvládol. ()

Davemix

Velmi nepřijemný a depresivní snímek se skvělým hlavním hrdinou. Některým negativním komentářům zde moc nerozumím. Podle mého názoru se jedná o naprosto kvalitní film (rozhodně se nejedná o horor - některé scény jsou sice trochu na hraně), který má ukázat spousta pohledů na život v krizové situaci a zřejmě chce i říct, že život je dost nepředvídatelný a i nespravedlivý. Různé dějové provázanosti, vize, momenty překvapení i momenty k zamyšlení jsem v tomto snímku rozhodně našel a zpracování je také velmi zdařilé. Konec filmu byl naprosto parádní a i dost drsnej... 85% ()

hansen

Nechápu jak někdo mohl dát nízké hodnocení,nu což každý jsme jiný.Film má super atmosféru ve které exceluje lehce zmatený příběh,který na svém konci dá super rozhřešení,samo rozhřešení není ještě uplným koncem,ten graduje poslední minutou.Je to fakt lahůdka nevhodná pro klasické konzumenty filmů.Obdivovatelé kupř.Davida Lynche budou spokojeni. ()

Tonička odpad!

Marně přemýšlím, za co bych tomu filmu dala aspoň jednu hvězdičku. První půlka se táhne jak obrovská žvýkačka a člověk pořád dumá, co z toho jako má vzniknout. Potom se to trochu rozhoupe a být to film (byť stupidní) o pokusech na lidech nebo o tajném obchodu s orgány, tak to ještě má nějakou hlavu patu (ale o to tam - nezbývá říct než bohužel - nešlo). Jednotlivé scény ve druhé půlce jsou jako po požití LSD a začnete si říkat, proč měl někdo potřebu takový film vůbec natočit. Pokud mělo jít o psychologii a náhled do lidské duše a vědomí/nevědomí, pak to bylo hodně špatné podání, hlavně nepřesvědčivé a nudné. Téma celkem zajímavé, ale způsob provedení to spolehlivě zasklil. ()

Ajfist

Především je nutno dodat,že označení horor je v tomto případě chybné.Jedná se spíše o psychologické drama a to poměrně dobře natočené.Pro fanoušky hororu to bude zklamání,ale pro ty co od filmu nečekají potoky krve,bubáky a prvotřídní lekačky a rádi se nad příběhem spíše zamyslí,je to to pravé.Mě osobně se film líbil i když jsem spíše na jiný žánr. ()

Tuatha

Co mě vedlo k takto vysokému hodnocení (4,5/5)? Předně mám rád moc neotřepaná témata, což tento film splňuje. Zajímavý výkon podal taky Thomas Cavanagh, skvěle zapadl do „tajemné“ atmosféry ve filmu, kterou doprovázela povedená hudba. Některé části filmu sice působily zvláštně, ale po shlédnutí filmu smysl dávaly. Film mě ani chvilku nenudil, konec byl skvělý a člověk měl zase na chvilku o čem přemýšlet. Prostě výborný film. Jen bych ho nedoporučil po romantické večeři... ()

Kosir

Horor spíše v mentální rovině, nízké pudy si téměř do konce nepřijdou na své. Člověka brzdí a nakonec zabíjí vlastní strach. To je jedna z myšlenek, ale také to je o bezmoci v tomto světě. O tom jak je člověk ztracený, i když je mezi svými. Hodně rozvleklé, hodně symbolické, avšak poutavé. Pro mě film jen potvrdil to, čím se řídím už pár desítek let. Od doktorů co nejdál, když právě neumíráš, tak se jim vyhni! ()