Torchwood - Season 1 (2006) (séria)

Greeks Bearing Gifts (S01E07)

(epizóda)

Toshiko se v baru seznámí s Mary. Ví všechno o ní a o Torchwoodu. Mary Toshiko předá náhrdelník, se kterým dokáže číst komukoli myšlenky. Na první pohled se to zdá jako dar z nebe, ale později začne slyšet i věci, které by raději neslyšela. Zbytek týmu vyšetřuje případ nalezené mrtvoly s vytrženým srdcem. Nějak to celé souvisí s případem z roku 1812. (Varan)

Milano33

Táto epizóda dala konečne väčší priestor Toshiko a jej emóciám. Dokonca mala aj lesbický sex s mimozemšťanom, zase sa Torchwood prekonal. Zbožňujem takéto témata, ako je práve čítanie myšlienok. Je to veľmi fascinujúce sa len zamyslieť nad touto predstavou, koľko úžitku by to dokázalo priniesť. Ale vo väčšine prípadov je opakom pravda, takáto vloha spôsobí viac zármutku než úžitku. Hlavne k tomu dochádza, keď sa prostredníctvom myšlienok dozvieme to, čo si o nás ten druhý myslí, až vtedy nám dôjde, že by bolo predsa len lepšie, keby myšlienka zostala iba myšlienkou. Avšak keď sa raz už ponoríte niekomu druhému do mysle a môžete čítať jeho myšlienkové pochody, je to skutočne až deprimujúce, čo tam môžete nájsť. ()