Torchwood - Season 1 (2006) (séria)

They Keep Killing Suzie (S01E08)

(epizóda)

Cardiffem otřese několik vražd spojených právě s Torchwoodem. Napadne je použít oživovací rukavici a díky ní vyslechnout mrtvé svědky. To je zavede k Pilgrimu – náboženský debatní kroužek. Horší na tom je, že do Pilgrimu kdysi chodila Suzie. Gwen se jí rukavicí pokusí udržet při životě. Dojde ke zkratu a Suzie se vrátí mezi živé, až na ten fakt, že je v bezvědomí. Co teď? (Varan)

Milano33

Torchwood ide po krvavých stopách, ktoré sú zámernými útokmi na ich organizáciu. A tak sa rozhodnú priviesť späť k životu ich zosnulú kolegyňu Suzie, ktorá podľa všetkého má nejakú spojitosť s týmito vraždami. Tu sa krásne prejavuje celý morálno-etický podtext tejto epizódy, kladú sa existenčné otázky typu,"čo bude po smrti?", "existuje posmrtný život?". Nakoniec sa však ukáže, že toto bol Suzienym dlhodobým plánom na opätovné vzkriesenie. Pred svojou prvopočiatočnou smrťou naaranžovala všetko tak, aby sa neskôr mohla priviesť späť k životu. Avšak aby mohla Suzie naďalej žiť, musela Gwen zomrieť. Popravde, ja by som túto zmenu uvítal, Gwen ma absolútne nebaví a nezaujíma, a k tomu ešte je dosť otravná, preferoval by som úplný návrat Suzie, ktorá má v tejto epizóde veľmi bavila. ()