Povahovo rozdielni detektívi Martin Ward z Ontária a impulzívny David Bouchard z frankofónneho Quebecu hovoria rozdielnymi jazykmi, ale majú spoločný cieľ - musia dolapiť Tetujúceho zabijaka. Šialený vrah vrcholových športovcov zanecháva na telách obetí tetovanie ako kľúč k svojmu ďalšiemu zločinu.
Presne na hranici kanadských provincií Ontário a Quebec sa nájde mŕtvola, ktorá svojou polohou zasahuje do oboch susediacich území. Telo leží prevesené na vysokej hraničnej oznamovacej tabuli, a keď sa rozpadne na dve časti, každá z nich dopadne na iné územie. V dôsledku toho sa musia na vyšetrovaní podieľať obe provincie a ich úrady vytvoria spoločný detektívny tím. Zatiaľ čo Martin Ward z Ontária je starší rozvážny a poctivý muž, ktorý vždy postupuje v súlade so zákonom, mladší David Bouchard z frankofónneho Quebecu je veľmi impulzívny a problémy rieši vždy po svojom, bez ohľadu na predpisy. Aj keď majú rozdielne povahy a hovoria odlišnými jazykmi, obaja detektívi musia úzko spolupracovať, pretože ich cieľ je jasný - spoločnými silami musia dolapiť vraha vrcholových športovcov z hokejového prostredia, ktorý svojim obetiam na telách zanecháva odkaz v podobe tetovania, čo je zároveň kľúč k ďalšej vražde. Situácia sa vyostrí, keď zločinec s prezývkou Tetujúci zabijak začne ohrozovať aj členov rodín oboch policajtov. (TV JOJ)

Brano

Začiatok bol výborný a scéna s bilbordom mi prišla aj vtipná, ale bohužiaľ prešlo pár minút a na film sa praktický nedalo pozerať. Bolo to nezaujímavé aj ako detektívka, ale aj ako komédia. Hlavná dvojica nebola zla a film mal aj potenciál, škoda len, že to tak autori skazili. Jediné pozitívum je úvod. ()

Hrabovo

Tohle tu bylo stokrát a líp! Nesnáším postavy policajtů, co permanentně porušují zákon, už jen za to hvězdy dolů! A navíc je to dost nuda. ()

Babulik

Trhnutá krimi-komédia natočená v štýle akčných halyvúdskych trhákov s dynamickou kamerou a rýchlym strihom a bohužiaľ aj s podobnou stupídnou zápletkou-psychopat vraždiaci hokejových funkcionárov. Dôvod? Lebo predávajú najlepších hráčov amíkom...Musím sa ale priznať, že som to tvorcom zožral aj s navijákom. Dvojica neokukaných ksichtov ma celkom slušne pobavila. ()

kacir odpad!

Tak ako kto pouziva aspon jedno percento zo svojho mozgu tak da na tento film jednoznacny odpad..Tak toto bola taka picovina ako vozickar chodiaci po mesiaci. Neuveritelna sracka. Najhorsi film aky som v tomto roku zatial videl. Pekne zacina tento rok. 20.01.2010 ()

tombender

Na znázornění rozdílů a nevraživosti mezi anglofonní a frankofonní částí Kanady je to fajn. Ale že bych to musel vidět znova se říct nedá... ()

Muf911

Kombinace detektivky s pochybným námětem masového vraha hokejových funkcionářů a komedie stavící na rozdílech v povahách anglicky a francouzsky mluvících kanaďanů. Občas pár dobrých fórků, ale jinak v podstatě průměr. ()

moriero

Tak tahle žánrová klasika o dvou naprosto rozdílných parťácích z donucení může fungovat jedině tehdy, pokud mezi nimi funguje vzájemná chemie. A v tomto případě to klaplo. Ale asi bych si to víc užil, kdybych žil u Nijagárů. Věřím, že některé bonmoty nevynikly jedině díky českému dabingu. Ale zas taková pecka, abych si to pouštěl v originálním znění, to nebyla. Nicméně jsem strávil příjemné odpoledne, a to je přece to hlavní. ()

LionelHuts

Velmi nevyrovnaný film, ve kterém se první půlku mluví francouzsky, druhou anglicky. Má skvělé části, to je pravda, ale jako celek působí opravdu kostrbatě. První kanadská půlka je velmi dobrá, ale s přechodem do L.A. jakoby tvůrci nevěděli, jak s filmem pokračovat. Ze seriozní krimikomedie se tak stává stupidní laciná parodie. Škoda, začalo to dobře. 50% ()

e-arthworm

Komediální scény výborné (zejména úvodní přetržení mrtvoly nemělo chybu, skvělá je i pasáž, kdy "nedobrovolně" zhulení detektivové dostávají sodu od šéfa), zbytek bohužel slabší, na čemž se výraznou měrou podílí poněkud přemrštěná stopáž snímku. Z postavy znázorňující komisaře NHL Garyho Battmana (arogantní zakrslík) bylo krásně poznat, že se jedná o kanadský film :-) Herci vesměs neznámí a nevýrazní, včetně obou policistů a hlavního záporáka. "Smrdí to tu jako na Woodstocku !" ()

P@\/EL

Povedený kanadský film, který dokázal celkem úspěšně skloubit komedii a thriller doplněné kapkou akce a krimi. Některé hlášky byly se mi opravdu hodně líbily. Samotná zápletka slibuje skvělou podívanou, děj se tématický dotýká hokeje, což právě oceňuju. Dále mě zaujaly humorně pojaté potyčky. Jediné, z čeho jsem byl trochu zklamán, byl podle mě nevýrazný záporný hrdina. Jinak konec se mi taky docela líbil. ()

draxxi

Docela mile prekvapeni. Oba poldove jsou sympouši, a cele to pekne odsypa... Nic objevneho, ale ani zadnej pruser, kterej jsem ocekaval... 11/12/2019 65% ()

andy60

Říkám si - tak ono to je vlastně čistokrevná komedie, protoře ti dva si dělají srandu ze všeho (rozpůlenej chlápek ha ha ha, další vražda ha ha ha...), ale ono to časem trochu zvážnělo a rozjelo se tradiční vyšetřování, jakž že maniak to vyvražďuje hokejové funkcionáře. Ve výsledku je to koukatelné, i když ten kanadský humor mně byl k smíchu jen málo kdy. ()