Pro muže, který si jako úkol dal najít další skvělou hororovou předlohu, je pouze otázkou času, než se stane novou obětí těchto děsivých knih. Newyorský literární agent David Lamont se přestěhuje do tří podlažního luxusního bytu na Manhattanu. Brzy po nastěhování začne dostávat fotografie z násilných zločinů, které byly nafoceny v jeho novém bytě. Tyto zneklidňující fotky jsou brzy doplněny o videokazetu, na které je zaznamenán každý Davidův pohyb. Den ode dne je David blíže nejděsivější noční můře, kterou tak intenzivně hledá v knižních předlohách. (oficiálny text distribútora)

*CARNIFEX*

Nebyť to v dubbingu, asi by som sa neodhodlal, a popravde, ani som sa nemusel. Vyslovene zle sa síce nato nepozerá, no od hororu s titulom "Patro smrti" očakávam rapídne viac ako nespavosť, obzeranie cez plece či chorobnú paranoju. Sumár: driemať som mohol aj pri Anne zo zeleného domu, nie horore, ktorý nemá čo ponúknuť. ()

honajz2

Podprůměrný thriller, s podprůměrnou zápletkou, podprůměrným zvratem v závěru, podprůměrnou atmosférou a podprůměrným snad i vším ostatním. Není důvod to vidět, pokud zrovna nemáte čím zabít volný čas nebo - stejně jako já - naivně věříte tomu, že to bude lepší, než hodnocení a komentáře naznačují. Marc Blucas (byť sotva vím, kdo to je) se ale dost snažil a závěrečný zvrat sice není bůhvíjak povedený, ale aspoň je pojatý takovým způsobem, že opravdu může někoho překvapit. Vlastně by to mohlo mít i na víc, ale to by musel mít režisér větší ambice. A teď koukám, že se s ním nesetkávám poprvé a že jiný jeho film, který jsem kdysi viděl, mi přišel úplně otřesný... 2* ()

Guzo

Další film, který chtěl svým rozuzlením navodit "wtf saw atmosféru", ale bohužel se mu to moc nepovedlo. Začátek je dost nudný, postupem času se to sice rozjede a konečně se začne něco dít, ale přišlo mi, že herci neměli tolik schopností, aby film utáhli. Minimálně hlavní role mohla být obsazena někým více sympatickým. Nicméně na jedno zkouknutí to není úplně špatný film. ()

Malarkey

Skoro do puntíku, jak říká první věta z obsahu k tomuhle filmu: "Tento příběh je plný děsu a hrůzy, kterou vídáte jen ve svých nejčernějších nočních můrách." Až na to, že se musí odečíst slova: příběh, děs, hrůza a spojení nejčernější noční můra. Pak to bude mít nějaký smysl. Nezajímavá kravina s nezajímavými herci, prostředím, hudbou a vším, co film má mít. ()

SOLOM.

Zajímavý, ale nudný začátek vystřídal svižný prostředek filmu, který byl konečně zpestřením a zaujal moji pozornost. Pořád jsem čekal, co se bude dít, a to co mi bylo nabízeno se mi líbilo. Musel jsem trochu víc přemýšlet a hodně mých tipů, jak to bude pokračovat, zmizelo do ztracena, protože zvraty, které jsem viděl, bych nečekal. Potom ale přišel trochu divný konec a konečné shrnutí a vysvětlení celého filmu mě trošku zklamalo. Neříkám, že by to bylo špatné, ale moje představy byly rozmetány a filmaři mi nabídli informace, které mi do sebe nezapadaly, i když jsem film sledoval pečlivě. Ne že by jich bylo moc, ale nějak mi to nesedělo.Herecké obsazení bylo celkem kvalitní a některé tváře mě velice potěšily. Co se týká výkonů, budu trochu skeptický. Kromě hlavního hrdiny a postavy Audrey na mě působily dost křečovitě. ()

• Film se natáčel v New Yorku v USA. (rafix)