Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiálny text distribútora)

leftfield

Hodnocení filmu vždycky záleží na tom, jak silnou reakci v nás zanechá. A to ať v pozitvním nebo negativním smyslu slova. Jak tedy ohodnotit tento snímek? Filmové umění, stejně jako život, přece nelze brát jen černobíle. Má spoustu barev, ty zas svůj odstín, hloubku, ostrost. Tenhle film se ale krčí na odlehlém konci barevného spektra. Je černý a temný jako noc. Noc, kdy zmizel měsíc, noc kdy se ztratily hvězdy (až na pět posledních) ***** ()

Šňůra

Nejsem právě fanouškem hororů, ale tady vystříkalo tolik krve a bylo to natolik šílené, například tracheotomie svépomocí, že jsem neodolal a dal v rámci žánru čtyři hvězdičky. ()

Lichty

Frank Minna by řekl, že to Alexandre s Julienem rvali přes závit. A já bych s ním souhlasil. První polovina je totiž výborná, ale v okamžiku, kdy by mne uspokojil konec, začne docházet jakákoliv logika a interiér bytu zaplavuje jen zbytečná hromada balíčků s falešnou krví. A to si v současné francouzské produkci může skutečně dovolit výhradně Alexander Aja. Nikdo jiný. ()

LakiyL

Krásne úchylné a detailne natočené krvavé scény robia tento film iným na aké som zvyknutý. Veľká chvála, bodaj by bolo takýchto filmov čo sa zobrazenia brutálnosti týka, viacej (autori sa s tým nesrali). Dej sa pomalinky rozbieha a kráča k neodvratnému koncu, čo je všetko veľmi pekné ale zápletka je strááášne predvídateľná, mám na mysli identitu psychopatickej slečny. Všetko bolo fajn, aj atmosféra, no keď je niekto strelený do hlavy, nezobudí sa po pár minútach a nepokračuje v nahadzovaní poistiek :D . Niektoré veci teda boli nereálne, ale zato brutálne vykreslené. Potešil ma aj záver filmu, no už by som si ho nepozrel. A to nie kvôli brutálnosti, ktorou je film doslova presiaknutý (nie že by som na to nemal žalúdok) ale najmä kvôli spomínaným nereálnym veciam. Je pekné, že sa autori nebáli detailných scén, kde mäso a krv odletujú a striekajú všade naokolo, no pochybujem o prahu bolesti tehotnej ženy, ktorá by omdlela nespočetne veľakrát keby si tým má v skutočnosti prejsť. ()

merlinovic

Výborná krvavá podívaná, kterou když sem zjistil, že ještě nemám ohodnocenou tak sem jí pokochal znova. Těhotná Sarah při autonehodě přijde o manžela. Chvíli před porodem přes vánoční svátky ji v noci zaklepe na dveře neznámá žena. To ještě ani netuší, že to je začátek pekla a krvavých jatek které přes noc prožije. Pokud nesnesete pohled na zmučenou těhotnou ženu tak si film ani nepouštějte. P.S. Tenokrát se mi ovšem dostala do ruk dabovaná verze které se vyhněte obrovským obloukem. Dabing bych nazval pokusem o amaterismus od šišlající Sarah, po věkově nesedící hlasy... navíc je to tak špatně nadabované, že je to komické což ničí atmosféru a vůbec celý film. ()

Homerking

Byl jsem nadšený , tolik krvavých scén a navíc všechny ve světlém domě s bílými stěnami ,každý milovník hororů bude jistě potěšen .Ale těhotné ženy by se měly tomuto snímku jistě vyhnout :) ()

Zombiepod

Francúzi vracajú úder s tak trochu netradičným krvákom. Nemôžem povedať že som zrovna fanúšik žánru, ale ani mi nejak celkovo nevadí. Ale, nehnevajte sa na mňa, väčšiu kravinu som za posledný rok ani nevidel. Nesmrtelná vrahyňa s nožnicami, jedna tehotná blačiaca ženská, hektolitre krvy a kopy mrtvol, a to všetko v jednom dome, no wau. Navyše pointa, ktorá by mala podľa všetkého vyraziť dych, no hororový fanúšik ktorý má už čo-to odsledované, len podvihne obočie. 80 minút atmosferickej nudy, ktorá ma takmer uspala a vynervovala zároveň. Jedinú hviezdu dokážem dať snáď len za zvuk a úžasnú prácu maskérov. Navyše mi celkový "zážitok" dokonalo skazil v tomto prípade katastrofálny český dabing nejakých zaostalých amatérov. Od odpadu malý kúsok, a toto bolo posledný raz čo som dôveroval hodnoteniu užívateľov. ()

Knor

Uffff...no tak tohle byla síla. Francouzi se nezdají, ale nasadili laťku hodně vysoko. Mělo to příběh, byl tam strach, napětí, hodně tíživá atmosféra a to všechno umocněna velkou brutalitou a krvavostí. Tenhle snímek je opravdu drsnej a ne pro citlivky, zvlášť poslední scény jsou špičkový. ()

Alouette

Ty brďo, ti frantíci mi dávají! Masakr film se ženskými terminátory. Ten film je fakt maso! Napínavý od začátku do konce. Jak už jsem psal, tak ženy ve svém vražedném rauši, toho vydrží opravdu dost. Jen nerozumím určitým momentům ve filmu, jako třeba chování a jednání policistů. Nebudu rozebírat, musíte si zakroutit hlavami sami. Takže hektolitry krve, zvrácená, tajemná dáma v černém a statečná těhulka... Nic než doporučit milí maniaci. ()

dannyd14

Čítajte na vlastné riziko!!! Milé, poetické, s pomalými obrátkami. Prvý bod (rozumej ako sa vám ráči): Psychologická stránka: o jednej tajomnej žene, ktorá si príde do domu po svoju minulosť. Navonok nevinná, strohá je odmietnutá gazdinkou, bez vysvetlenia vtrhne do domu, začne rozpútavať hotové peklo v podobe psychických nátlakov, vrážd, bez toho, aby vysvetlila hneď svoje konanie. Druhý bod: Postavy- dialógov málo, čo je prínosom, za to nelogickosť to vyhroťuje do maximálnej ultratrápnosti. Tretí bod: záver nemastný-neslaný, potopenie Lary Croftovej, minulosť je späť. Teraz to zhrniem v pocitoch narýchlo. (v minútach) 1-20- bla, bla, bla, kecačky, Vianoce, pohodový večer s dieťaťom, mierna nuda sa dá prekusnúť 20-40- krásna žena chce spríjemniť Vianočnu atmosféru v dome, to je celkom oku lahodné 40-50- terorizovanie, gore, sľubný horor 50+- nelogickosti, z hororu sa stáva policajná akadémia, Lara Croft, zakončená zombie policajtom a sci-fi bábom, zazvoní zvonec a megatrápnosti je koniec...amen ()

Miagy

Ako opísať to, čo ponúka tento horor. Hrôza, des, nechutnosť, zvrátenosť, krvavosť, nečakanosť, brutalita..5* za extremitu. ()

chlebo

Žabožrúti zas raz ukázali, že sú jemne špecifickí a tehotenstvo mladej Sáry poňali s citom pre umenie sebe vlastným. Nie je krajšia vec ako zrodenie úplne nového človiečika a ešte, keď sa k tomu priráta pár dramatických okolností, dokorení sa to matkovraždou a všetkými možnými obrazmi z príručky "Rodíme doma s úsmevom," tak vznikne celkom roztomilý nenásilnou formou podávajúci, škaredé násilie ukazujúci film. Ale aspoň dnes nemusím kaziť miestnu morálku a hrešiť, pretože tento filmík je z tohto hľadiska dokonale nezávadný, tým pádom nemá ako zničiť krehké, vulgarizmy odmietajúce duše, a preto je vhodný pre deti, budúce mamičky a každého, kto si chce užiť slušnú zábavu pre takmer celú rodinu. ()

vozralec

První třetina pomalá a docela nudná. Pak však nastoupí na scénu paní s nůžkami a akce začíná. Krví se nešetří, brutalitou také ne. I takto může vypadat domácí porod. ()

ardno5

Nechápu ty 5* a 4* co tu každý druhý dává :-o každý chválí atmosféru a brutalitu a napětí.. Za mě jeden z nejnudnějších a nejtrapnějších hororů co jsem viděl. Doufal jsem že to co nejdříve skončí.. Naštěstí to je tak krátké, že se to dalo přežít. Tupé chování jako v každém hororu.. Hlavně bezproblémové vraždění jako by se nechumelilo.. Nehorázně tupý film ale za plamenomet ze spreje palec hore. Dávám 25% Jo a pozor na český dabing!! To je neskutečný horor! I pár pařmenů má větší úroveň co se dabingu týče. ()

Najt

Samotný film je víceméně o ničem, příběh se dá odvyprávět jednou větou. Tady je to spíš o násilí o krvi a o vraždění. A krve tu teče opravdu dost. Nic pro slabé povahy. U jedný scény bylo nepříjemně i mě a to jsem viděl dost vyvražďovaček, nebo hororů. Takže i když to je víceméně volovina, ta drastičnost je hlavním motorem filmu, za to 3* jinak by to byla jedna. ()

Luki.V

Velmi ale velmi přehnaně násilný ale zároveň kvalitně atmosférický horor. Škoda konce který už přesahuje hranice jakéhosi vkusu a brutálně barví stěny malého předměstského domku do červena. Kvalitní herecké výkony, mrazivá hudba a zručná režie však dávají na vědomí, že tohle není jen samoúčelná řezničina bez špetky vložené práce. Musím uznat že u závěrečného porodu jsem opravdu už vůbec nedýchal a úžasem to zrovna taky nebylo. Přes všechen zvrácený obsah však film nevyšuměl na prázdno a i po druhém shlédnutí ve mne nezanechal pocit že jsem promarnil hodinu a půl u nějakého samoúčelného škváru. Zvláštní. ()

pepino

Tenhle film se nedá hodnotit. To nebyl film, to bylo peklo. Každej, kdo to neviděl, by měl předem zvážit, jestli chce vidět něco tak brutálního. ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Roku 2008 světové festivaly „terorizovala" trojice brutálních hororů z Francie, díky které se dokonce začalo mluvit o jakési nové francouzské hororové vlně, v článcích občas nazývané „new french… (viac)

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (viac)