Canes

• Kanada The Covenant: Brotherhood of Evil (viac)
všetky plagáty

Mladý, vcelku úspešný biznisman David Goodman (Edward Furlong) sa stal obeťou útoku neznámeho cudzinca, pri ktorom prišiel o zrak. Keď sa jeho cesty pretnú s cestami doktora Guillerma Lista (Michael Madsen), svitá mu nádej na odplatu. Ten mu totiž podaruje vychádzkovú paličku nesmiernej ceny a moci. Ale veci takejto hodnoty nebývajú zadarmo... (beso74)

ricci.s

Príbeh o Davidovi, ktorý pri nešťastnom incidente oslepol a urobil by všetko pre to, aby opäť videl, dokonca by zapredal svoju dušu. Želanie sa mu splní, avšak je posadnutý démonom prebývajúcim v palici. David sa zmení a začne vraždiť. Nejedná sa síce o žiadnu slávu, ale rozhodne to nebol ani zlý film. Konečne sa Furlongovi po tých prepadákoch podarilo hrať v horore, ktorý sa dal aspoň pozerať, aj keď určite to nie je vďaka jeho talentu. ()

SOLOM.

S pekelnými mocnostmi /služebníky by se dohody uzavírat neměly, o tom jsme se měli šanci přesvědčit již ve spoustě filmů, nicméně ani hrdina tohoto nepříliš známého kousku si prostě nemohl pomoci. Ruku na srdce - kdo z nás by dokázal odolat? Filmů s podobným tématem existuje celá řada a většina z nich jede podle předem napsaných osnov, takže si buďte jistí, že ani zde se nedočkáme zrovna dvakrát originální podívané. To by mi však ani tolik nevadilo, protože tvůrcům se podařilo navodit jakžtakž slušnou atmosféru (místy), dojde i na několik vcelku zajímavých scén, ovšem úplný závěr se jim vůbec nepovedl a zkazil mi celkový dojem.    Zaujala mě historie samotných holí, bohužel s ní neuměl scénárista moc pracovat. Takže si musíme vystačit jen s kresleným příběhem a nacistickým úvodem (na úplném začátku), no a posléze i céčkovými digitálními efekty. Nejen v podobě krvavých scén, ale i šklebícím se démonem. Mrtvých by se tu pár našlo, ale polovina z nich je zabita mimo záběr kamer, takže i v tomto ohledu budeme dost ochuzeni. On samotný film neoplýval moc velkým rozpočtem (2,400,000 dolarů), to je rovněž potřeba zmínit. Nechybí ani trocha té erotiky (nahoty) – jak Chandra West tak Sandra Steier byly v době natáčení docela pohledné – což jistě ocení hlavně pánové.    Ústřední dvojice Edward Furlong i Michael Madsen během své kariéry rozhodně natočili mnohem lepší filmy a předvedli lepší herecké výkony, na to jsme si u nich však v posledních letech už dávno zvykli. Tady to z jejich pohledu byla hodně průměrná kvalita, ale nic za co bych je musel nějak moc hanit. ()

Martin741

Toto bola Furlongova cesta z hviezdnych hereckych vysin zas s5 medzi obycajnych ludi. Tam, kde je dnes. Skoda, Furlong mal a ma moj respekt na rozdiel od sladkeho Macaulay Culkina z Home Alone : 15 % ()

Časové pásmo bolo zmenené