Zahradník

všetky plagáty

1. interaktivní film! Děj filmu ovlivňují diváci. V kinech pomocí hlasování a na DVD volbou menu. Můžete se rozhodnout, zda svého hrdinu necháte přežít, či nikoliv. Na výběr máte vždy ze tří možností. Partička sedmi mladých lidí (tzv. zlatá mládež) jede na velkou party na Nové Živohošti u Slapské přehrady. Za svítání dostanou nápad projet se na jachtě a vykoupat se na odlehlém břehu. Když se ztratí jedna z dívek, začne jejich boj o přežití. V lese něco je a nehodlá je to nechat naživu… (oficiálny text distribútora)

Terva

Já se u toho docela bavil, alternativní konce se sice tak nějak opakují, ale dá se v nich najít i něco jiného. Je to prostě domácí zábava, není důležité se u toho klepat strachy. ()

mysiak odpad!

Pokus o 1. interaktívny horor, sa ani nedá popísať ako dopadol...na pic...je asi slabé slovo...interaktivita je na mŕtvom bode, nič sa nezmení, namiesto krv je očividná farba a herci...to zahrám aj ja lepšie keď som napitý....vypnúť, zahodiť, spáliť = najlepšie riešenie tohoto filmu, zavrieť alebo uznať ako trezorový film... ()

Sandiego odpad!

Asi jsem zvolil špatnou kombinaci rozhodnutí, ale to, co mi nakonec "vyjelo" byla naprostá hrůza. Ne však v tom dobrém hororovém slova smyslu, ale ve smyslu kvalitativním. Zahradník se nedá označit ani za film, je to jen zmatená koláž, která spíše nudí než děsí. Snaha o vytvoření něčeho výjimečného se rozpadla Bystroňovi v rukou a pouhé mačkání tlačítek, který rozhodne o postavách, který nenávidím od první minuty a nejraději bych je poslal "do kytek" na jediné kliknutí zážitek nedělá. A stejně ty nejdůležitější věci se nakonec zvolily samy, což mě nas**** ze všeho nejvíc. NEVER MORE! ()

AlistairMir

Interaktivní plevel, éééé pardon, film, kde ať si vyberete, co si vyberete stejně to bude nuda a dopadne to vlastně úplně stejně. Jedinej člověk, kterému můžete zachránit život je jeden ze dvou dacanů, kterého na začátku filmu škrtnete, že s Váma prostě na výlet nepojede. Vše ostatní neovlivníte a jen uvidíte jinou verzi nudného "masakru" . Zahradník sám o sobě kdyby pěstoval řepu, nebo sázel tulipány, tak by udělal lépe a možná by to i více bavilo než tohle veledílo pana Bystroně, který moc bystrosti v žánru hororu asi nepobral. Doporučuje jeden zahradník z deseti. ()

honajz2

Tak já to sháním minimálně už 5 let (protože český interaktivní (!!) horor) a nakonec se stejně přesvědčím, že je to fakt tak blbé jak zdejší hodnocení naznačuje... Každopádně je to strašné. Natočené je to hůř jak amatérský film, herecké výkony jsou taky jak z hodně amatérského filmu, nějaká atmosféra nebo napětí zde neexistuje, navíc když jsou všechny postavy nesympatické a všechny scény, které by měly být děsivé, působí jedině tak lacině a směšně a to především všechny gore scény (třeba sázení kytiček do očí). Navíc mám pocit, že neexistoval ani nějaký scénář, vše totiž tady je tak nepromyšlené a nahodilé, že mám pocit, že šlo jen o nějakou nepovedenou improvizaci. Proč se třeba Zahradník své oběti snaží nechat neustále naživu i přesto, že jakmile si z nich udělá záhon, je stejně zabije? Kam zmizel ten kormidelník? SPOILER A ten konec byl co za mindfuck, když Zahradníka na konci zabijí? To byli jeho příznivci, rodina, podobně úchylní kamarádi? KONEC SPOILERU Takových nelogičností je tam víc + chování samotných postav je taky dost mimo realitu. A ačkoli jsem byl hodně zvědavý na ten interaktivní prvek, na konec jsem z něj hodně zklamaný - on je totiž úplně k ničemu. Schválně jsem si projel všechny možnosti a konce a zjistil jsem, že se často opakují a že do děje nezasáhnou skoro vůbec (maximálně tak tím, že buď jedna postava umře dřív nebo později). A konce tu jsou dva. Až na pár postradatelných drobností úplně totožné, takže tenhle "interaktivní" film dopadne stejně, ať si vyberete jakékoli možnosti. To mě utvrzuje v teorii, že scénář neexistoval, protože interaktivní prvek nabízí spoustu možností jak příběh rozvíjet (viz. hra The Walking Dead od Telltale Games, a ani tam to není úplně dokonalé), tohle ale jako by zapomnělo, že má být interaktivní. A tohle prý stálo 40 000 dolarů! Jestli to je pravda, tak většinu peněz stejně Bystroň prochlastal a nebo toho dost dostal štáb, ale tím si tak jistý nejsem, protože kromě Vojnara a Váchové ten zbytek beztak vyhrabali někde náhodně na ulici... Je to fakt strašně mizerný film a jediné, co se mi na něm líbilo, byla příroda a to, že je to místy tak debilní, až je to směšné (holka zahrabaná do půlky těla do hlíny, kamarádce z ní čouhá už jenom hlava, přijde k vám neznámý zahradník a co holka řekne? "Dobrý den." :D). Ale i tak jsem rád, že jsem to vůbec sehnal a mohl to vidět, byť to stálo za prd. 1* ()

Phos4rus

No tak to je pecka! To sem necekal! Kazdopadne to neni zas takovej horor, ale spis komedie. Hororova komedie, ktera vlastne dodrzuje vsechna pravidla hororu. Souhlasim s TO, ze Nikitin byl fakt hustej, ale pustil sem si i tu verzi s Benem a jeho hlasky jsou taky luxusni("Zkurvena ceska republiky.." "mel sem radsi jit do armady a odjet do iraku..tam by to bylo bezpecnejsi" " Zavolam rodicum.. a reknu jim..ze se mam dobre..akorat nemam nohu"), jako fakt to stoji za to si pustit i ty dalsi verze! Penez tez nelituju. P.S. jedna lekacka je fakt drsna, a ze ja se nelekam. Takze rozhodne to nebyla ztrata casu, Bystron rozhodne mile prekvapil! Jen do toho, zkuste to! ()

Dannysek4U

Ty dve pecky tomu patrej, jedna za Lucii Vachovou, ktera sice neni herecka, ale za to je sakra pekna, druha za pokus o interaktivitu + za tech par dobrejch hlasek, ktery se nenechaj utlouct 99% tech zbytecnejch. ALe jinak je to bes, hruza a utrpeni, na opravdovou extravaganci prilis slaby, na normalni horor prilis zretelne neumely, herecky naprosto nedostatecny, plny formalnich chyb, a to jak ve scenari, tak v jeho zpracovani - dostat se ze Slap do Hlubočep suchou nohou...ale nechme to. Tomuhle se rika provandrovat dobrej napad. Zas na druhou stranu, aspon to Bystron zkusil. Ale to umi Uwe Boll. A taky si rika nejkontraverznejsi reziser...aaach jo!!! ()

janajane

Tento film je dobrej vtípek. A jak koukám na komentáře, tak flegmatiky pobavil a choleriky vytočil. ** za nápad. A pro choleriky rada - nemusíte to zapíjet v hospodě... vezměte kameru a nandejte mu to. P.S. Americkej remake by mohl být bomba... ()

KajusaK

Beru ohled na to, že je to video film, a proto alespon ty 2*..Možnost vybírání si pokračování vůbec nebylo špatné, u jiných filmů by to bylo perfektní, tady to sice moc nepasovalo, (vždy to dopadlo stejně) ale i tak v pohodě..Herci celkem netalentovaní, ale vzhledem k tomu, že skoro amatéři tak taky dobré..Zakončení filmu bylo jediné podařené..Scénky s vražděním byly spíše pobavující, ty kytičky sázené do očí :)) .. ()

fata16

+10% za Lucii Váchovou, +20% za zvládnutí Nikita, +10% za atmosféru, +20% za interaktivitu, +10% za solidní lekačky, 30% za nadhled, -10% za krev, -10% za kameru, -10% za přehrávání = 70% Lekačky jsem aspoň čekal. Gagy mě dostaly. Slušné! ()

TO

Dá se vidět – pro zajímavost. Krátké, interaktivní (Co udělají se Sašou? – c) Shodí ho ze skály), zábavné (nejen Nikitin trousí jednu slovní perlu za druhou), brutální, obrazově pěkně ostré a čisté, holky včetně missky veskrze příjemné. Taková, s prominutím, amatérská hororová hříčka kombinující Záhadu Blair Witch s Pátkem třináctého (a Hostelem), jejíž převládající část tvoří běhání po lese a jejíž hororové scény nejsou ty úplně nejhorší, co jsem kdy viděl. Konina, ale peněz za půjčení DVD nelituji ()

lumiros

Byl to normální průměr a nezachránila to ani ta interaktivní možnost měnit děj, ono se tam toho ani moc neměnilo. Už ten začátek, kdy jeli naši !hrdinové" výletní lodí a vyhodili do Vltavy všechny mobili bylo dost divné. Pak noc strávená jen tak v tričkách pod širákem, to se jim také moc nepovedlo. A když už se něco jako, že dělo, tak to teprve začalo pořádně skřípat. Například: někdo Vás plácne lopatou po zádech, naloží na kolečko, poveze někam a Vy budete jen tak nehybně sedět a řvát, jako protržený, což Vám v té chvíli jistě dodá spoustu energie a Váš kamarád, v tomhle případě kamarádka bude šmírovat ze křoví až na místo, kde jsou částečně zasázení další Vaši kamarádi (kamarádky) do země a prosí o zabití. Vy je pak rýčem utlučete k smrti. Pak se rozhodnete zakřičet na "zahradníka" a on je asi tak tupý, že se ani neotočí a Vy mu můžete v klidu vrazit sekyru do zad (asi tak 5 cm) a on bez jakékoliv snahy spadne mrtvý na zem. No a světe div se za chvilku je opět živý. Opravdu paskvil, který se jen tak nevidí. ()

PetrPan2

I moje domácí video z dovolené v Chorvatsku nažene divákovi víc hrůzy než tenhle rádobyhoror..., ale dávám alespoň jednu hvězdičku za snahu. ()

Danny F. odpad!

Velká blbost. Interaktivita mě rušila, protože jsem zvyklý sledovat film od začátku do konce bez rušení. No tady to nevypadalo dobře jak už po herecké stránce, tak po stránce dějové. Napětí žádné. ()

jefff

Tento rádoby horror je i na české poměry hooodně mizerný. Herci-neherci,scénář patrně vymýšleli na place a celkový nápad je nulový. A to že je interaktivní moc výsledek nezlepší.Stejně nic divák nakonec neovlivní.bída ()

TonySad odpad!

I přes interaktivní film, vždy vzejde stejný děj. Pouze se přidá scéna, která navede do toho stejného pokračování. Naprosto o ničem. Nenazýval bych to hororem, ba dokonce ani filmem... ()

Linkyc odpad!

Obsah hlásá první interaktivní český film, a má pravdu. Při sledování má divák možnost vybrat si, jakým směrem se bude děj filmu dále ubírat. Předem ale varuju, ať už provedete jakýkoliv výběr, kvalita filmu se tím nijak nezmění. Respektive, nezlepší se. Matně si pamatuju, jak jsem si při sledování filmu říkal WTF. Nelze jinak, než ODPAD, takhle tedy ne. Jak vůbec může někoho napadnout natáčet interaktivní filmy, tohle nikdy nebude fungovat. ()

zwera

V pohodě horůrek, nic náročného, celkem i sranda. Celé to beru jako recesi včetně traileru s "nejkontroverznějším režisérem". Jedna hvězda navíc, že to je jediný horor v tomto roce v české produkci. A to, co se mi nelíbí, není tak zásadní. Pro Ruut: Tvoje konstrukce je zajímavá, ale stejná kritéria u filmu Po hlavě do prdele splňuje i 90% hodnocení odpad. Tudíž to je na vodě. Pro Dadela: Na homepage Zahradníka máš teda super nabídku! Být tebou, vyhrnul bych si rukávy a šel bych do toho :))) ()