Zastávka

(festivalový názov)
  • Rusko Polustanok (viac)
Krátkometrážny / Dokumentárny
Rusko, 2000, 25 min

Réžia:

Sergej Loznica

Nádražní čekárna plná spících lidí. Jejich nehybné tváře prozrazují pohnuté osudy, letargie stav mysli. Na co a proč čekají v noci, jejíž nekonečnost rozsekává jen občasný zvuk vlaku, který tu nestaví? Alegorický pohled na zemi přebývající v mytologickém bezčasí. (Letní filmová škola)

Radko

Symfónia spánku. Čiernobiele zábery spiacich na akejsi odľahlej železničnej zastávke kdesi v Rusku. Ukazujú, že možno je všetko úplne inak. Že spánok je skutočnejší, intenzívnejší. Že tváram dodáva oddanejší a zaujatejší výraz než monotónne, profánne bdenie. ()

easaque

2* pro tento středometrážní dokument nejsem cílový divák, i když si některé artové kousky dokážu užít. Tento tvoří několik téměř statických záběrů spících lidí v čekárně. Pro mě tato mozaika neměla žádný smysl ani emocnionální náboj, jen mě docela hezky uspala. Pokud chcete taky, tak si ho můžete místo oveček přehrát třeba tady. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 0 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 3 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Anderton

Dobrý šlofík príde vhod aj na železničnej stanici. Skôr ako nejaké veľké filozofické dielo vidím Zastávku ako výsledok režisérových zážitkov z Ruska alebo okolitých krajín pri cestovaní vlakom. Ak nemáte nervy na Warholov Spánok, tak si pozrite radšej túto "skrátenú verziu" najpríjemnejšej ľudskej činnosti. ()