Hlavním hrdinou tohoto komediálního příběhu je soukromý psycholog Jakub. Snaží se pomáhat druhým, ale svoji vlastní situaci tak úplně nezvládá. Zadlužil se, splácí hypotéku, platí alimenty a přestavuje ordinaci. Je nekonečně nevyspalý a unavený. Do toho všeho mu bratr svěří do péče jejich starého otce, který je již delší dobu ponořen do světa stařecké nemohoucnosti a počínající demence. Jeho vnitřní rozpoložení hraničí s duší zlobivého dítěte, a tak péče o něj dostává mírně groteskní ráz. Ve chvíli, kdy je pro Jakuba situace už téměř neudržitelná zasáhne vyšší moc v podobě zvláštního léku s podivuhodnými účinky: BrainStorm! A tak všichni dostávají druhou šanci napravit to, co nestihli v čase původně k tomu vymezeném přírodou... (oficiálny text distribútora)

Lenarek

Na rok 2008 opravdu kvalitně natočený TV Film v České republice s poutavým scénářem, vynikající režií a pro mě nezapomenutelnou hudbou. ()

klukluka

Slibný začátek, chytré, vtipné dialogy, celkově dobře rozehraný příběh, pak se to ale začalo sypat. To "pak" nastalo ve chvíli, kdy začal dědek fungovat. Trojan na to nejprve v podstatě nezareagoval - dozvěděl se, že táta komunikuje, nešel se na něj ale ani podívat, nic se kolem toho nedělo. Film dál plyne, my už víme, že dědek funguje, nikdo ho ale zatím nevtáhl do děje. To se stane dost pozdě, pak následuje série úleků a překvapení, která působí dojmem, že si v téhle rodině nikdo s nikým nic neříká. Potom se z dědkovy příčetnosti stane norma, a než si ho stačíme oblíbit, než se stačí nějak projevit, tak už zase upadá do demence. Myslím si, že to mělo potenciál, který se nepodařilo plně využít. Pasáži, kdy se děda "vrátil", bych věnoval podstatně větší prostor. Takhle se mu z mého pohledu Trojan sháněl po dalších pilulkách jen proto, aby mu táta nedělal pod sebe. Kdyby se mezi nimi ale stačilo vytvořit uvěřitelné pouto, kdyby s poslední pilulí ztratil tátu, se kterým k sobě konečně našli cestu, tak by to byla úplně jiná káva. ()

Zagros

Další televizní film z dílny Jiřího Stracha, který v mnohém předčí i své konkurenty určené pro kina. Prvním obrovským plusem je výtečné herecké obsazení, které předvede svůj standard a na úspěch je zaděláno. Druhým je zdánlivě jednoduchý děj. Pro dobrý příběh není potřeba složitých zvratů, které je pak nutné složitě naznačovat či přímo vysvětlovat. No a pak to už stačí „jen“ zamíchat, protřepat a dávat pozor, aby se to nerozpadlo. To naštěstí Jiří Strach umí a dokázal si vysloužit i menší čtvrtou hvězdu. ()

dopita

Televizní film, kterej v pohodě strčí do kapsy většinu filmů určených pro kina. Výbornej (i když trochu naivní) scénář, výborná režie a samozřejmě výborní herci. Herci z i tak výbornýho filmu dělaj doslova laskominu. Ivan Trojan je i v rolích který se už víceméně opakují pořád skvělej a v současné době mu u nás může konkurovat jen Karel Roden a to ještě dovi jestli. Radoslav Brzobohatý a Ivana Chýlková nejsou zrovna mí TOP oblíbenci, ale tentokrát nemůžu než chválit a smekat klobouk (kterej stejně nenosim). Velmi překvapila Tereza Voříšková, je více než hezká a tak se holka musí hodně snažit, aby svým hereckým projevem upoutala víc, než svou krásou. Co se mě týče, daří se jí to. Z vedlejších rolí musím vyzdvihnout Oldřicha Navrátila, ten taky neměl chybu. Když nad tím tak přemejšlim, nemám k filmu jedinou připomínku. To se mi už hodně dlouho nestalo, natož u českýho filmu! ()

Honzick

Slušný český televizní film, který by si zasloužil jít do kin místo jiných českých paskvilů, které tam teď tak často můžeme vídat. Opět skvělý Trojan, tentokrát se mi ale líbila i Chýlková a pan Brzobohatý byl také velmi věrohodný:D...prostě takovéto filmy by se měli točit a mám radost že alespoň Jiří Strach to poslední dobou chápe. Velká spokojenost a čtyři hvězdy za ten záblesk naděje:) ()

Tessie

Opět jeden další z povedené české tvorby. Příjemný příběh o lidech, životě, stáří a vztazích. Pan Brzobohatý exceloval ve své roli a celý film povznesl. Všichni bychom měli dostat další šanci a věřit na zázraky. ()

asanakis

Vtipný scénář, dobrá režie, skvělí herci v čele s Ivanem Trojanem a hlavně opravdu výborným výkonem Radoslava Brzbohatého. Toto jsem od TV filmu opravdu nečekal a jít na to do kina, rozhodně nelituji. ()

Prochy38

No tak to pro mě byl teda šok! Že jde o Tv film jsem se dověděl až tady. A že vůbec film existuje mi unikalo. Pustili nám ho v buse na dovolenou. Jedním slovem "úžasné!".Herecké výkony nadstandard. A příběh natolik kouzelný, že to člověka místy i "naměkne". Fakt se mi to moc líbilo. Škoda té vložky s Liškou, to tam vůbec být nemuselo. Ale I. Trojan je zde prostě úžasný! ()

ondrula

Pěknej film, suprový herecký výkony. Vadil mi tam akorát Pavel Liška v přitroublý roli anděla strážnýho nebo co to mělo bejt a taky Ivana Chýlková, která už snad nehraje nic jinýho než zakyslý, neříjemný hysterky. Na druhou stranu jsem snad poprvé konečně viděl hrát Terezu Voříškovou a krom neoddiskutovatelnýho talentu mě příjemně rozrušil její nakřáplej hlas. Příběh mě ani moc neurazil, ale spíš mě bavily mezilidský vztahy a občas i hlášky jednotlivých postav. A taky účes Pavla Kříže, ten byl luxusní. Jinak je jasný, že s rozpočtem televizního filmu a stopáží 80 minut se žádný epický dílo rozvinout nedá, ale mně to takhle stačilo. ()

imados

Vynikající příběh, který si zaslouží chválu a uznání a to díky bezchybné režii, velmi vtipnému scénaři a přesvědčivým hereckým výkonům. Ivan Trojan je dle mého mínění nejlepší současný český herec, jak na poli filmovém, tak divadelním. Ostatní herečtí představitelé mu zdatně sekundují. Toto dílo by si vskutku zasloužilo uvedení do kin, kde by rozčeřilo místy unylé vody současné české kinematografie. A slovenské švitoření Táni Pauhofové je třešničkou na dortu :-) ()

Tominecek

Ocenění ELSA 2008 (4x) v kategorii "Původní domácí televizní dramatická tvorba – pořad, režie, scénář (Marek Epstein) a herec (Ivan Trojan)", udělená Českou filmovou a televizní akademií a slavnostně vyhlášená v sobotu 13.12.2008. ()

KatRi

Bála jsem se, že hlavní devizou tohoto snímku bude obsazení. Nebylo, zaplaťpánbu. Mohla jsem si tak vychutnat výborný film, kde hráli skvělí herci a měli i co předvádět. Po děsivé Ďáblově lsti mě Jiří Strach velmi mile překvapil. ()