Pohádková komedie plná písniček, to je žánr, který má u diváků a divaček - malých i velkých - úspěch téměř zaručený. Autor Jiří Bednář situoval svůj rozmarný pohádkový příběh do dvou království, Tatranského a Vltavského. Královští rodiče prvního z nich mají syna na ženění, druzí zase dceru ve věku, kdy princezny nejvíce zajímá výběr urozeného ženicha a to nejlépe na nějakém honosném bálu. Princeznu Lidušku ovšem baví na celém světě jedna jediná věc - a tou jsou její miláčci, poštovní holubi. Věnuje jim všechen svůj čas a jediný muž, se kterým komunikuje, samozřejmě pomocí holubí pošty, je neznámý kolega chovatel. Ale ani princ Vranko se k tomu, aby se oženil a usedl na trůn, nijak nemá... No a ještě ke všemu se do důvtipných manévrů, kterými se snaží Liduška a Vranko zmařit jakékoliv svatební úsilí svých rodičů, zamotá i dvojice kouzelná - čaroděj Čaro a bosorka Boska. Kromě písniček a vtipných peripetií neobvyklého milostného příběhu zaujme pohádka Poslední kouzlo zejména starší diváky určitě i tím, že je přiměje aby s nostalgií zavzpomínali na dobu, kdy Tatranské a Vltavské království byly jedinou společnou říší. (oficiálny text distribútora)

Jonatána

Docela fajn pohádka, bavila mě. Tedy bavili mě všichni až na princeznu a prince, což by asi nemělo tak úplně být, že :-). Ale protože všichni ostatní byli vtipní a Jiří Lábus s Yvetou Blanarovičovou fakt kouzelní, tak to tak horzně nevadí a příště se zase podívám. ()

Pitryx

Ta hudba, to byl tedy děs. Dějově budiž, jen to mělo být pro děti jednodušší. Princ byl zralý na ránu pěstí mezi světla, o jeho sluhovi nemluvě. Nakonec to jakž takž tahala Lucka, ale ani ta toho v hloupém scénáři moc neudělala. Přesto dvacku dám za občasné hlášky Bosky a jejího partnera. Zbytek nestál za nic. ()

ostravak30

Tři hvězdy dávám za vcelku povedenou dvojici Y. Blanarovičové a Jiřího L. a krále P. Zedníčka. A nakonec i za hudbu, která se k pohádkám prostě hodí a pohádka s pěknými písničkami má samozřejmě body navíc. Jinak je ale děj trochu chudý duchem. Princ a princezna, kteří se nechtějí ženit a vdávat - to je námět už mnohokrát ohraný, tady však ještě přidaný o lásku k holubům. Pohádce pomáhá i to, že se neodehrává čistě ve studiích. Na 59 minut ale nic pohádkově duchaplného nelze očekávat, je to zkrátka taková pohádková blbůstka. ()

EddieIron

Panenko skákavá! Proč čeští herci mluví československy,lépe řečeno proč przní oba jazyky? K tomu příběh o ničem,stupidní dialogy a jako tradičně v podobných pohádkách otravné a hloupé písničky. ()

Peabody

pan režisér se zjevně domnívá, že čím více pitvoření, tím větší legrace. Jinak je to takové, jak to říci slušně ... scénáristicky postmoderní, hudebně blbé,  vyhozené peníze a podle kostýmů jich nebylo málo, ta jedna hvězdička je za Jitku Čvančarovou, která je zde opravdu pěkná. A Vandu Hýbnerovou v poněkud nečekané čurdě. ()

DK197

Obvykle nehodnotím něco, co nedokoukám, ale tohle fakt nešlo. Když přivřu oko nad scénářem, ty hudební vložky to dorazí. Celé jako by to nemělo hlavu ani patu a příšerně to tahá za uši. Nejhorší pohádka, co jsem viděla za několik let. Ale jelikož jsem to nedokoukala, jsem benevolentní - dvě hvězdy místo jedné (co kdyby mě to celé překvapilo). Navíc se mi líbí kostýmy. ()

waxtrax odpad!

Hodně špatné - když už to nebaví ani děti. Takhle to dopadá když se pokus o taškařici změní v trapnost. Chtěl jsem dát alespoň jednu * za krásnou Čvančarovou, ale nedám. ()

ammina

Co to bylo toto? Král Janošík a pitvořící se herci ku.vící slovenštinu. Kvuli tomuto by měl Slota vytahnout ty obrněné plte a překročit řeku Moravu! ()

dedavena

Teprve dnes jsem se na chvíli díval na tuto "pohádku". A vůbec nelituji, že mne to jaksi obešlo. Není o co stát. Vlastně to bylo vyjádřeno přimo ve filmu: "To by mohla být mezinárodní ostuda." S pohádkou to nemá nic společného. A kdo to neviděl, o nic nepřišel. ()

milos.bradik

Pouze Lábus s Blanarovičovou zabránili tomu, abych dal odpad. Pohádka, kde Češi hrají Slováky i když jindy se to v českých pohádky slovenskými herci jen hemží, to je nesmysl už od začátku. Nesmyslný je i děj, kdy komorná, která se vydává za princeznu po zjištění, že princ miluje holuby o tom princezně neprozradí ani slovo a to jak jí musí složitě jeho bratr vysvětlovat, že je mladší dvojče, tak to svědčí jen o tom, že je naprosto hloupá. Mimo Lábuse a Blanarovičové stojí herecky za zmínku už jen představitelé obou královských párů, protože ostatní hrají strašně. Čvančarová hraje příšerně vždycky, Vondráčková má jen vzhled, ale hrát neumí a to co předváděli ti dva princové a princezny uherská a rýnská, tak kdyby takto tvůrci předvedli nějaké africké království, tak to bude všude dáváno za příklad rasismu. Takže opravdu hrůza, ještě ty strašné písničky, prostě děs a běs. ()