Případ, který se raději neměl otvírat... Hlavní role v mysteriózním thrilleru připadla držitelce Oscara Renée Zellweger, která jako sociální pracovnice řeší podivný a znepokojivý případ Lillith Sullivanové. Ve snaze pomoci nabídne Emily (Zellweger) děvčátku se záhadnou minulostí útočiště u sebe doma. Tím se ovšem její dosavadní život mění v děsivou noční můru, která pro ni může mít fatální následky. Závěr děsivého hororu plného překvapivých zvratů přináší šokující a zlověstné rozuzlení. (oficiálny text distribútora)

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 21%, Audience Score - 39% | FDb.cz - 72,8% | Po první únavné morální půlce, která funguje lépe než kdejaká ukolébavka, se děj již konečně promění do ač dost klišovitého, přesto správně napínavého hororu. No, na závěr jsme čekali nějaké logické vysvětlení toho všeho, nakonec šlo ale jen o "záchranu" (podobně jako u Ptáků - nemyslíme tím nějaké porno ;) a tak se stal Case 39 pouze jen vesměs průměrným hororem, který se svojí neoriginalitou nemá šanci stát něčím lepším. 60% ()

RedEagleSK

Já vám nevím, ale když jsem se na film koukal asi jsem byl zrovna nadrženej nebo nevím co páč jsem se vůbec nebál ani mě od strachu nezalil pot, naopak zalilo mě něco jiného páč při pohledu na malou kundu Lilith jsem dostával opakovanou erekci, a jediné co mne zajímalo a kvůli čemu jsem tu pičovinu dokoukal dokonce bylo, zda se na konci filmu konečně dozvím jakej démon nebo démonice vlastně tu malou věčně uremcanou tlučhubu posedl. Čekal jsem zbytečně, páč tvůrci filmu se rozhodli že takovou nepodstatnou drobnost přeci nebudou divákům zdělovat. A tak jsem se nedozvěděl zda se jedná o tu Lilith se kterou starej Áďa v ráji podváďel svou starou, nebo zda se jedná o Lilith z Diabla 4, o nějakou americkou inkarnaci Věry Jourové nebo o jiného pekelníka který intelektuálně prozřel a zjistil že v dnešním světě s kundou nejdál zajdeš. Co se týče René Zweibraden ta zde předvádí svou běžnou mysteriózně metamorfní hereckou rutinu, tudiž v jednom záběru je to sexi kost přičemž hnedka v nasledujícím záběru vypadá jako obtloustlá vesnická řidička Zetora modelu 25A, načež v dalším záběru vypadá zase jako topmodelka. Ve Vatikánu asi byla zrovna generální stávka páč namísto toho aby sexi sádelnice René zavolala exorcistu a vše se tak vcelku v klidu vyřešilo, raději celej film hysterčí zatímco ji malá mátoha ničí jeji kariéru macechy z povolání. Co víc říct? Nakonec to mělo Happy End a já věčná nemrava taky. ()

kenny79

Sociální pracovnice (Renée) dostává zvláštní případ .... Navštíví rodiče, kteří se svou holčičku pokouší zabít . Oba jsou zavřeni do blázince a dítě, aby nemuselo být odloženo v děcáku, si bere (Renée) k sobě domů. Z počátku vše probíhá podle představ, až do té doby, než umírá první osoba pracovnici blízká.... Hodně podobný film je Orphan (Sirota). ()

Cechyno4

Jsem rád, že jsem tento film viděl. Protože je to po dlouhé době horor, kterému můžu dát s čistým svědomím pět hvězdiček. Obsazení Renée Zellweger, známou ze slaďáků a bláznivých komedií, bylo pro mě velkým překvapením. A abych se přiznal jako herečku ji nemusím. V tomto filmu ovšem svou roli zvládla víc než dobře. A teď k samotnému filmu. Skvělá práce se zvukem, parádní příběh a minimálně dvakrát mi hrozila zástava srdce :) Parádní podívaná na večer. Napětí sršelo ze všech stran a já si film vychutnal se vším všudy. Začínám uvažovat, že raději nebudu chtít děti :D Jinak všem doporučuji. ()

tremors

Na mě tenhle horor zapůsobil. Sice hlavní hrdinka nebyla zvolaná moc dobře, zato antihrdinka se mi líbila moc. Atmosféra vybroušená jako diamant (to zase přeháním, ale tohle spojení se hodí) a závěr filmu se podle mě povedl. Ode mě získává film doporučení. ()

CrazymanM

Výborná podívaná,opravdu mě to zaujalo.Samozřejmě musím pominout několik nesrovnalostí a klasických amerických klišé,přesto velmi dobrý filmeček.Výkon Jodelle byl velmi dobrý,až mě z ní mrazilo.Musím zároveň uznat,že Renée byla hodně podprůměrná,ale co,hlavní je,že film byl celkově napínavej a tajuplnej. ()

honzic

Pěkně ztvárněný a zajímavý příběh a námět zcela pohřbívají naprosto nekvalitní herecké výkony hlavních i vedlejších představitelů, které jsou průhlední a nedůvěryhodný dané role, je to velká škoda, hvězdnější osazení kvalitnějšími herci by tomuto thrilleru dost pomohlo. Dále je tu dosti nelogičností, ale není to nic tragického, i kamera a ztvárnění některých pasáží mohlo být lépe ztvárněné, i když včela zpod víčka je dobrá. Hodnocení: 55 % ()

Diskantka

Tak malá Miss Silent Hill je děsivá malá holčička, to j klasika, nevzpírám se, ALE Renée patří do ruky kobliha... né šroubovák. Od půlky filmu už jsem jenom chtěla smrt toho malýho antikrista s frndou a způsob jakej zvolili mě nenadchnul. Po vyhlazení všech členů rodiny a přátel bych čekala nějakou pomalou smrt aka Hostel.......Proměny ve Gluma v posledních scénách už totální shit...What the hell is this thing? ()

Rastman

Z nějakého důvodu se mi tahle záležitost povalovala doma tak dlouho, že jsem úplně zapomněl, oč jde. Dopřál jsem si tedy jednu z mála příležitostí, kdy jsem o filmu nevěděl vůbec nic a mohl se nechat napínat a překvapovat, tím spíš, že se jedná o horor. Problém ovšem nastává hned v technické části zábavy. První polovinu čekáte něco psychologického, týrání, mučení, špatná výchova, ale nakonec je z toho "jen" démonické dítě. Budiž, bylo to tu, ale tak třeba jest téma pojmuto jinak. Jénže, ono není. Je to klasika, za kterou bych ke všemu vyhodil zvukaře, protože připitoměle dívčí hlásek Renči Celvégr není absolutně slyšet, zatímco 110% efektů je naprosto přepálených a musel jsem neustále ztlumovat audio, abych náhodou nikoho neprobudil. Ani herecky se nejedná o žádný zázrak, Renée předvedla "další den v práci", vedlejší postavy jsou povětšinou klasicky doplňující a nevyčnívající, snad jen ústřední role malé Lilith stojí za zmínku, protože z děvčátka jde skutečně děs. Škoda, že Bradley Cooper zmizel ze scény tak rychle, jeho role psychologa byla docela zajímavá, nebo to možná byla psychologie samotná, která se u démonických dětí míjí účinkem. Asi stejně, jako by se lidé pátrající po originálním napínáku s prvky strachu měli vyhnout tomuto snímku. Neurazí, ale také nijak neohromí. 40% ()

Lukinek.cz

Když měli tento film dávat v televizi , tak jsem si říkal ,že to bude taková pohádka. Ale to nebyla pravda. Film neobsahuje žadnou krev. Misto toho sazí na hodně drsnou atmosféru. Pokud jste fanouškem duchařiny , tak toto je horor přímo pro vás :) 80% ()

LucyViv

Po prvních pár scénách si říkáte, že to bude zajímavý film... Po celém filmu si říkáte, že bylo zajímavých prvních pár scén. Dávám tři hvězdičky, protože u mě to splnilo účel a bála jsem se, ale kvalita nic moc. Holčička je divná od začátku, postava Renée je zas... No, trošku jednodušší. Jako, chci někoho nechat uhořet v baráku, naleju do všech pokojů (kromě toho kde je oběť, samozřejmě) benzín a nakonec zajistím dveře provazem (který by shořel asi tak za dvě minuty), ale okno ne? Jak to asi dopadne, wtf? ()

elanista1

Neviem preco by mala byt Zellwegerova zle obsadena, ja som s kastingom nadmieru spokojny, paci sa mi ako zena a respektujem ju aj ako herecku a je mi jedno, ze mozno nie je najvhodnejsi kandidat, mne to staci. Inac napad je originalny, ale uz bol pouzity asi 100krat predtym, ale nevadi, aj po tolkykrat to je vzdy posobive. Spociatku male dievcatko lutujeme, rodicov odsudzujeme, ale postupom casu vyplava na povrch dolezity fakt, nie je to 10 rocne dievcatko, ale... Film obsahuje par zaujimavych hororovych prvkov /najviac ma vydesili muchy, alebo srsne?/ a scenaristicky neprekvapivych prekvapeni, ktore odhadneme skorej ako by sme si priali. V roku 2009 vzniklo okrem Pripadu 39 aj tematicky podobny horor Sirota, ktory sa mi vsak pacil troska viacej, preto davam "len" 3, ale zazitok sa rovnal skoro styrom. ()

Liger

Lehce nadprůměrný thriller jehož hodnotu snižují herecké výkony obou hlavních protagonistů, předvídatelnost a kiksy ve scénáři. Podobný horor Orphan se kromě surovosti více zaměřuje na vyprávění osoby zlého dítěte a jemněji poodhaluje její pravou tvář. P.č.39 vsadil na mysteriozní pojetí s velmi povedenou bezkontaktní likvidací nicméně narozdíl od Orphanu se mu nedaří překvapovat, šokovat chcete-li, a v součtu od režie přes herecké výkony po příběh se jedná o třídu horší film. ()

Don Maty

Dlho som uvažoval či nedať hviezdu naviac. No a rozhodol som sa nedať. Nie som fanúšik tohoto žánru a v rámci žánru ma rozhodne nudia dievčatká posadnuté démonom (Kruh). No tak som pozeral pozeral a pozrime. Zrazu zvonil zvoniec a debiliny bol koniec. Všetci boli mŕtvy démon zahnatý a hurá radujeme sa po americky...2* ()

J.Mayen

I když je rené Zellweger divná herečka, není zrovna moje oblíbená, tak tady musím uznat pro myšlený děj a taky to že tam má holčina zahrála na královnu. Pokud s ní už teď něco není, tak ji čeká opravdu slibná kariéra. ()

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

14.05.2008

...otevřou dva muži, kteří se probudí v útrobách kosmické lodi a nemají nejmenší ponětí, odkud se tam vzali, ani co jsou vlastně zač. V temném, klaustrofobickém sci-fi thrilleru Pandorum je ztvární… (viac)