Rovnice smrti

• Veľká Británia W Delta Z (viac)

Zkušený policista Eddie Argo (S.Skarsgard) během své kariéry toho zažil hodně, tentokrát se však dostal na stopu vraha opravdu výjimečného. Nestačí mu totiž člověka vykuchat, podřezat nebo udusit. Tenhle magor si se svou obětí rád pohraje. Jeho hra má jednoduchá pravidla. Zabij osobu, kterou miluješ, nebo budeš umírat v bolestech jako zvíře. Čím víc Argo postupuje ve svém pátrání, tím je mu jasnější, že tenhle vrah má své plány i s ním. Zajímavost: Prajsova rovnice. Dvojité W je fyzická zdatnost, schopnost předávat geny dalším generacím. Zet je specifický rys. Delta... Sobecký gen. (oficiálny text distribútora)

sedm.1

Naprostý extrém.Krapet nechápu,proč všichni srovnávají zrovna se SAW(možná že by to bylo na základě WAZ? :-)),ale ve mě tento ultrasyrový snímek vyvolává spíše vzpomínky na klenoty tipu Sedm či 8mm.Od prvního záběru se na diváka valí depresivní lavina toho nejtemnějšího a nejkrutějšího lidského odpadu,špína a hnus sálá z každé postavy,každé zdi,prostě z každého záběru na cokoliv a kohokoliv.Navíc má Rovnice smrti opravdovou myšlenku,čímž je i zajímavější a i naléhavější.Naprosto všedrtící prostředí a děj je tak přímou palbou na divákovy nejhlubší pudy a emoce a W Delta Z je tím pro mě jedním z nejextremnějších snímků,které k znechucení diváka nepotřebují extrémní záběry,ale vystačí si se zobrazením života na druhé straně.K tomu všemu jednak napomáhá kamera,která je jak živočišná,tak barevně syrově podladěná,tak pak především Stellan Skarsgard,který tu pro mě předvádí životní výkon.Zkrátka,ikdyž jde prakticky o normální kriminálku,divák si společně se všemi zúčastněnými sáhne na naprosté dno a já ve stoje tleskám!!!! ()

Forsberg11

Nepresvedčivá detektívka s nevýraznými postavami a chaotickým dejom, ktorej scenár by sa dal zhrnúť do jednej epizódy CSI Miami/Las Vegas/New York/ Vyšné Hámre...whatever... Ako celovečerný film to však žiadna sláva nie je. No pravdou je, že som ani nič také neočakával... Už booklet filmu tárajúci niečo o spojení Se7en a Saw mi dával najavo, že toto nedopadne príliš dobre. V poslednom čase sa totiž stáva akousi módou, že už keď nemáme ako prilákať ľudí na film, odvoláme sa na nejaký kult. Ale väčšinou je ten film od kultu vzdialený na svetelné roky. Označením horor pri tomto mišmaši tiež niekto strieľal len tak naslepo, pretože tento film horor nevidel ani z raketoplánu Atlantis pri jeho poslednom lete. Čo je celkom smutné lebo to mohol byť pokojne jeden z filmov, ktoré si zarazím medzi svoje top. Námet sa mi totižto celkom pozdával, aj keď bol samozrejme sto krát prevarený. A ani výber hercov nebol najhorší. Skarsgarda či Selmu Blair môžem. Nakoniec z toho však nevzniklo nič iné ako nepodarená krimi suchotina na hranici medzi C-éčkovým a D-éčkovým spracovaním s neskutočne amatérskou kamerou a nevydareným pokusom o záverečný twist... ()

2-Xtreme

Nie moc originálny dej, ktorý je ešte k tomu nie bohviejako natočený. Okrem toho má film další velký zápor a to karema, neskutočene amatérska a roztrasená kamera. Tomu človeku by som nezveril ani reklamu na Persil nie to ešte film. Celé sa to strašne tahá až máte pocit, že to má dve hodiny a nie o 30 minút menej. Ide len o další podpriemerný thriler, dalšia kopia kopie inej kopie. 40% inak povedané, strata času :) ()

Snorlax

Opravdu netuším, proč se mi vyrobil názor, že když v tom hraje Stellan, bude to severská kriminálka. Inu, nebyla, byla to trapná béčková ptákovina s neuvěřitelně tupým závěrem. Co dodat? Stellanovi sluší bradka. Film se pokouší několika odkazy upozornit na znalosti tvůrců z klasických sedmdesátkových kriminálek. Tyto dvě věci jsou na celém snímku nejzajímavější. ()

EvilPhoEniX

Velmi slabý pokus na způsob Saw! Kdo byl vlastně Cílová skupina tohodle filmu ?? Celé je to utahané, nudné, nezajímavé, ani Hardy to nezachránil.. Spíše se film zaobírá vyšetřováním, takže to byla spíše Detektivka než li Horror. Má rada tedy Zní Vyhněte se tomu ! Je plno jiných a zajímavějších filmů .. ()

• Ve scéně, kdy je Eddiemu (Stellan Skarsgård) zatloukáván hřebík pod nehet, můžeme dobře vidět při zpomaleném záběru, že Eddie má na prstu přidaný umělý nehet. (Rocky62)