Unrest

všetky plagáty

Věříte v duši? Věříte, že duše nedostane klidu dokud není tělo řádně pochováno? Své o tom ví studenti medicíny z tohoto příběhu. Že je něco v nepořádku jim je jasné ve chvíli, kdy krátce po jejich prvním seznámení s mrtvolou, kterou mají pitvat, začnou umírat všichni, co s ní měli co do činění... A teď mají být na řadě oni! (Giovanni)

Cedr

Takové průměrné béčko... Něco co čekáte od Horrorfestu :) Zaujala mě hned první scéna před zrcadlem... Z námětu a z prostředí se ale dalo vytěžit mnohem mnohem víc. Škoda, že ko konci to bylo prostě už ujeté... "Nalézání" obětí působilo taky poněkud lacině... jako celý film. Škoda, ten potenciál je v tom cítit. Ale jako celek žádná sláva. ()

demented

Dej snímku veľmi výstižne popisuje výrok hlavnej hrdinky, ktorý si dovolím odcitovať: "My cadaver wants something from me and I better figure it out before she kills me too."Uhrančivý a zlovestný pohľad druhej hlavnej (a mŕtvej) hrdinky na začiatku filmu ma mierne znepokojil (v zmysle čo za hovadina to zase bude :), naštastie očakávania sa úplne nenaplnili. ()

drackula

Chladná a temná atmosféra márnice pomáha nádherne gradovať dej a celkové napätie, ale to žial nestačí. Vo filme som úplne postrádal akési “lakacie” scény. Ak aj nejaké boli, bolo ich málo a boli nevýrazné. Je jasné, že film nebol dotovaný miliónmi dolárov a preto je evidentné, že tento snímok vsadil skôr na atmosféru ako na krvavé jatky a rôzne špeciálne efekty. Ak by bol záver filmu o trochu lepšie zvládnutý, podarilo by sa mu určite vytrhnúť z vôd bežného priemeru. Takto ale nemám na výber, a dovolím si ho označiť za priemerný a oddychový, napriek tomu ale mrazivý a chladný horror. 60% ()

Soweek

Opět jedna ze záležitostí, kde celou dobu čekáte, kdy to přijde a ono to nepřijde. Po celou dobu se totiž není čeho bát. Úmrtí zde sice jsou, ale nikdy není nic vidět, hlavní hrdinka vždy najde člověka pod kterým je krev(=mrtvola) Příběh v podstatě žádný, efekty nulové a zvukové efekty jsou vykradené z jiných filmů. Jediný bonus je v tomto případě stopáž, která vám ušetří dlouhé trápení. Pitevní prostředí je jedno z nejjednodušších, v kterých se dá udělat dobrý horor a nemusíte si ani moc lámat hlavu s příběhem, nechápu jak někdo mohl tak skazit celý film. ()

Klay

Pokus o horor, u kterého jsem se o půlnoci a sám v baráku div neposral od nudy (strach se jaksi nedostavil). Začátek, kdy studenti pitvají mrtvolky a užívají si při tom kopec legrace (mrtvola prdí) je ještě slušný. Po první vraždě jde ale film do háje. Nemá to atmosféru ani dobré, natož pak sympatické herce a ten scénář musel vymýšlet člověk pro kterého je vzorem Dawsonův svět, tj. je jedno jestli věty, které herci vypouští z úst dávají smysl, hlavně když není ticho. Čekal jsem alespoň nějaký roztomile přemrštěný závěr, ale ono nic. Čekal jsem také, kdy si ústřední bloncka sundá tu práskačku...a ono zase nic. Takže vlastně zbytečný film, který jenom zaplácnul místo v časovém rozvrhu festivalu After Dark Horrorfest. Dokonce i Wicked little things o kterých jsem si myslel jen to špatné, byly po hororové stránce lépe zvládnuté. ()

Hapretor

Nudný děj zachraňuje dobrá atmosféra a pohlednost hlavní hrdinky. Jinak je to jen na zabití času. Vraždy jsou nudné !!! A konec jak pro debily. Mě by do Brazílie s urnou prachu pošahané (ale zatraceně krásné - třetí videopáska) polomrtvé archeoložky nikdo nedostal. To byla jedna z mála blbostí, co ona pohledná hlavní hrdinka vymyslela. ()

spacylemon

Mimořádně pitomý film... pár hororových klišé, propojených bez ladu a skladu, to celé v neotřelém prostředí pitevny v nemocnici, kde po chodbách ale vůbec nikdy nikdo nechodí... Jestli v něm najdete postavu, která se chová logicky a nevypouští z úst samé blábolivé pseudofilozofování, tak se potopím do nádrže na ukládání mrtvol. ()

LukeSharp

Prosím už ne!! Už nechci vidět stokrát viděnou variaci na zlé duchy.Už jsme je viděli v lese,v domě,v motelu,ve sklepě,v žumpě no snad už úplně všude a ted zaútočili na pitevnu.Zní to dobře,pitevna+duchové=horor.Ale tady ne!! Lidi neříkejte mi,že jste se u tohohle báli.Proboha pokud by mi bylo 10 let a můj první horor v životě tak by mě možná jedna scéna vyděsila,ale jinak to bylo naprosto nudné.Odehrávat se to jinde tak okamžitý odpad,ale přece jenom ta pitevna měla něco do sebe.Druhý obrovký negativní prvek byly dialogy.To musel vymýšlet snad nějáký retard.Věty typu '' Něco není v pořádku s mojí mrtvolou'' mě rozesmály více než nějáká parodie a to by se asi u hororu nemělo stávat.Je to sračka umístěná do dobrého prostředí tak dám 40% ()

Patches1984

Začíná to celkem nadějně. Dobrá atmosféra, na které má zásluhu především vynikající hudba, celkem nosný základ příběhu, standardní partička studentů jak kladňáci. Ale poměrně rychle jde tohle všechno do háje. Nelogičnosti se v příběhu množí od prvních minut takžka geometrickou řadou, postavy se chovají nikoli pouze jako idioti (na to jsem tak nějak zvyklý), ale především často zcela neadekvátně své roli, a hlavně některé scény nemají prakticky žádnou souslednost a vlastně ani význam pro děj. Jako by je Ipson natočil jen tak bokem, kdyby bylo potřeba nastavit stopáž. Ani bych se mu nedivil. Děj si vystačí s tím, že prostě duch vraždí lidi v nemocnici. Tečka. Žádné skutečné zvraty, odhalení, nic, co by mě donutilo zajímat se o to, co se ve filmu děje. Dokonce ani mezi postavami nefunguje žádné chemie nebo třeba vysvětlování, co se vlastně děje - hádají se, zamilovávají se a občas spolupracují prostě proto, že to tak mají ve scénáři. Hlavní hrdinka si při přesvědčování ostatních prakticky až do konce snímku vystačí s tím, že "má pocity". A někteří jí to věří, jiní nevěří a podle toho se chovají. Žádný vývoj postav, prohlédnutí, nic. Postavy se dokonce ani nezajímají, kam mizejí jiné postavy - prostě jednou nepřišly do práce a nikdo se po nich nesháněl. Tohle bych jakžtakž překousnul u studentského céčkového hororu. Ale tady to stačí sotva na ty dvě hvězdičky. 3/10 ()

Ocampa

Za posledni dobu jsem videl hodne horroru, ale tenhle byl bezesporu nejlepsi. To nemocnicni prostredi me naprosto vtahlo do deje, uzasne je, co se stane, kdyz tu zhasnou svetla. Byl jsem v napeti az do konce a az to nechci prozradit, tak dej zustal alepson pro me otevreny, vubec vlastne neni jasne, jak to skoncilo, vlastne je to jasne... neskoncilo ;o) Muzu jenom doporucit... ()

TylerD.

Originální námět ale hloupé dialogy a klasicky nesmyslné chování postav. Normálně bych dal tři ale film mi nesedl a navíc to bylo velmi nereálné protože (nechci spoilerovat) vzhedem k událostem by z toho bylo halo ale tady se v podstatě fungovalo dál, jako by nic. ()