Temná zákoutí

• Česko V tmavých zákoutích (viac)

Susan si nepřeje nic víc než otěhotnět a žít pak s manželem a rodinou spokojený a šťastný život. Jenže taková existence by byla příliš jednoduchá a krásná. Susan začínají pronásledovat noční můry, v nichž se probouzí coby Karen Clarkeová, žena zatížená hrozivou minulostí a bez naděje na lepší budoucnost, navíc pronásledovaná tvory z té nejzazší temnoty. Zpočátku Susan dokáže cizí realitě vzdorovat, ale s postupem času se hranice smazávají a brzy přestává být zřetelné, co je ještě skutečnost a co už jen špatný sen připomínající hrozivý očistec. A hlubiny duše hlavní hrdinky jsou stále temnější stejně jako atmosféra britského hororového thrilleru, s nímž v roce 2006 debutoval režisér Ray Gower. V hlavní roli se můžete těšit na půvabnou Thoru Birchovou, známou u nás především z multioscarové Americké krásy. (oficiálny text distribútora)

Teardown

Co je sen a co vlastně skutečnost? Tahle neustálá oscilace mezi realitou a světem plných prapodivných bizardností mě zprvu zmátla natolik, že jsem sám nevěděl, zda se mi to celé jen nezdá. Po nějaké chvíli, ale začal tenhle neustálý kolotoč brutálně nudit a já čekal jen na závěrečný finále, které mimo jiné stálo za starou bačkoru. ()

Heroine

Pokud jde o zaměnitelnost skutečnosti se zlým snem, je mi téma blízké. Celkově ale ve filmu nevyužité, i když pár děsivých záběrů se tu najde. Závěr je ale zmatený, což u hororů nemám ráda. Ve výsledku dojem z toho je nijaký. ()

Rockerman

Nepostrádá to správnou hororovou atmosféru, přesto si myslím, že se z této látky dalo vytěžit víc. Je to trochu nepřehledné, byl jsem z toho, jak říká major Terazky "volaaký zmetěný". Ty scény ze Susanina podvědomí byly opravdu strašidelné. S filmem jsem spokojen tak napůl. Mou "hororovou" duši úplně neuspokojí, ale dívat se na to dalo. ()

EllinkaD

Tak jsem trošku na rozpacích - byla jsem na tenhle horror docela zvědavá, tak jsem si ho včera pustila ... no, ale zřejmě si to budu muset pustit ještě jednou, protože ke konci jsem se už ztrácela v tom, co je sen a co skutečnost - a konec jsem tak nějak nepochopila vůbec (buď za to může moje chabé myšlení, nebo ta chřipka, kterou si právě léčím) ... Prostě a jasně - zatím 3* - a nezachrání to ani můj oblíbenec Toby Stephens (v roli mimořádně úlisného doktora Woodleye) ()

Adrushka

Po skončení filmu jsem si kladla otázku CO TO SAKRA BYLO? A ještě pořád jsem na to nepřišla...Jediné kladné bezvýznamné plus má Thora Birch. ()

Hellsniper

Tento film jsem jaksi nepochopil. Do poslední vteřiny jsem doufal v nějaké to rozuzlení a pointu a nepřišlo to jenom se to prekérně zamotalo. Velká nuda. ()

Pitryx odpad!

Tak ani na druhé sledování mi nebylo dáno tuto slátaninovou směs plně pochopit. Ve filmu sice pár horor scén je, ale mi to celé přijde jako obyčejný příběh jedné schizofreničky. Pokud se něco děje, nebo má, tak se probudí, nakonec se vše opakuje...Tak nevím. Velká část filmu se točí kolem snad těhotné, akce sem tam, kouskovaná, nedodělaná. Mně přijde celý snímek jako velký nedodělek. Při sledování jsem se sice nenudil stále, ale hodně. Je mně líto, ale pro mne je tento zmatený a pro mne nicneřáíkající film odpad. CI 27112010 8424/8821 ()

Caliboss

Všiml jsem si, že film sbírá nízká hodnocení často kvůli zmatečným přechodům mezi realitou a sny, nicméně právě v tom já vidím záměr! Jak jinak se chcete vcítit do pocitů hlavní hrdinky, která je napůl šílená z neustálých a špatně vysvětlitelných přechodů mezi nočními můrami a 'reálným' životem, než vlastním zmatením? Oba světy velmi dobře kontrastují; jeden temný a špinavý (ale dokonale atmosférický) a druhý zářivý a vyšperkovaný, v každém jiná varianta pekla... a to vše propojeno skvělou Thorou Birch v působivé dvojroli. Ovšem konec bych si také představoval jinak takže za něj hvězdička dolů. ()

Pajotka

Tento film nedisponuje uchvacujícími hereckými výkony.. žádnými efekty ani scénami vyrážející dech. Přesto má v sobě kouzlo, protože si do teď nejsem jistá jak té časově roztříštěné spleti dvou různých světů rozumět. Zaslouží si spíš 3,5* a nejspíš už se na něj nikdy nepodívám. Přesto určitá hlodavá myšlenka "tak jak to teda bylo myšleno??" zůstává.. ()

djbarrel

Taková rádoby hororová břečka. O něco se snaží, ale zmatené prostřihy diváka matou a chvílemi jsem se v tom celkem ztrácel. Navíc jsem od půlky filmu vyhlížel konec. To by se v dobrém hororu stávat určitě nemělo. Těžký podprůměr. 15 % ()

veverysiak

Vlastne sa čudujem, prečo zaujímavá Thora zobrala tento džob, nemalo to hlavu ani pätu, minimum napätia, zbytočné krvavé scény, ktoré pôsobili nasilu, len aby tam bolo niečo hororoidné, nepasujúce rumunské kulisy, slabučkí herci, takže 40%. ()

brasek odpad!

Tento film má tri chyby... je nudný, je podpriemerný, je o ničom. Rozvíjať paralelne dva deje, aby to diváka zaujalo to proste treba vedieť. Ak sa pozeráme na oba osudy oddelene, tiež tento snímok veľa vody nenamúti. Koniec filmu ma prinútil hodnotiť tento snímok ako odpad... je to vlastne celé domotané a chýba atmosféra a napätie.. a vlastne sa to nedá skoro ani pozerať. ()

pan Spock

Sledovat Temná zákoutí byl pro mě docela horor. V ději jsem se i přes veškeré vypětí ztrácel. Konec mi ve snaze to celé pochopit taky moc nepomohl. úplná nuda to sice nebyla, ale to je dost málo. ()

Lonnan

Asi je to moje chyba, že ve všem hledám trochu logiky a vysvětlení. I v hororu. Někde i v tomhle by mělo být nějaké to jádro pudla. Tady jsem ho neobjevila ani náznakem a jednu hvězdičku dám sobě, že jsem tenhle nesmysl dokoukala až do konce. Od začátku zmatečné a zmatkovité a skvělé Thory Birch je mě líto, že se do tohohle nechala zatáhnout. Proto jsem si hvězdičku pro sebe ponechala jen chvíli a teď jí ji zaslouženě předávám. ()