Temná zákoutí

• Česko V tmavých zákoutích (viac)

Susan si nepřeje nic víc než otěhotnět a žít pak s manželem a rodinou spokojený a šťastný život. Jenže taková existence by byla příliš jednoduchá a krásná. Susan začínají pronásledovat noční můry, v nichž se probouzí coby Karen Clarkeová, žena zatížená hrozivou minulostí a bez naděje na lepší budoucnost, navíc pronásledovaná tvory z té nejzazší temnoty. Zpočátku Susan dokáže cizí realitě vzdorovat, ale s postupem času se hranice smazávají a brzy přestává být zřetelné, co je ještě skutečnost a co už jen špatný sen připomínající hrozivý očistec. A hlubiny duše hlavní hrdinky jsou stále temnější stejně jako atmosféra britského hororového thrilleru, s nímž v roce 2006 debutoval režisér Ray Gower. V hlavní roli se můžete těšit na půvabnou Thoru Birchovou, známou u nás především z multioscarové Americké krásy. (oficiálny text distribútora)

Dubro

Napriek skutočnosti, že film je nepopierateľne farebný, odsudzujem ho do šedého priemeru, odkiaľ ho nevytiahnu ani tri blonďavé vlasy slečny Birch (tuším ich viac na tej hlave ani nemala). Druholigovo hrajúci Anholt tiež nemá šancu toto divadlo nakopnúť vyššie a murko, čo zložil hudbu, už mal dávno sedieť v čakárni na ušnom. Stratených 92 minút života. 50€ ()

pornogrind

Ray Gower natočil svou prvotinu(scénář, režie) a jak je vidět tak je to taky jeho poslední film. Od té doby už nic nenatočil. Možná ví proč. Sice nejde o vyloženě špatnej film ale je ve všech směrech nedotaženej. Určitě se tu najde pár vydařenejch pasáží a jsem celkem rád, že jsem zase viděl Toru Birch(nikdy mi nevadila) ale jak už jsem psal chtělo by to po všech stránkách ještě doladit. V hodnocení jsem se rozhodoval mezi 2-3hvězdami ale tentokrát se přikloním k té nižší variantě. 2hvězdy. ()

Pavlínka9

Takovouhle s*ačku jsem dlouho neviděla :D :D Nesmyslné, nepřehledné a ještě ke všemu příšerně natočené a ty interiéry :D Byla jsem ráda, že jsem to měla za sebou :) A to jsem si ten film pustila ještě ke všemu omylem, páč jsem se těšila na Temná zákoutí, ale pořád jsem si říkala, že se to rozjede a ono ne :D Jediné z čeho jsem měla radost, ale zároveň si nejsem jistá, zdali se tím dá vůbec chlubit - že hudební skupina Limp Bizkit se nechala inspirovat tímto snímkem a v podobně laděném duchu natočila svůj videoklip i s hlavní představitelkou Thorou Birch. A je to na moji nejoblíbenější píseň a zároveň můj nejoblíbenější klip :) ()

Adramelech

Přečetl jsem si recenze uživatelů a mrknul jsem na hodnocení filmu. Usoudil jsem, že to nebude nic moc, ale přesto jsem si ten film pustil. Skoro hned na začátku mě zaujal rozhovor muže se ženou. Muž se ptá, jestli by se s ním žena vyspala, kdyby se inkarnoval jako pes. Žena odpoví záporně. „A co kdybych byl klokan?“ naléhá muž. „S klokanem bych si to rozdala,“ míní žena. Muž na to: „To jsem si mohl myslet.“ Anebo: Muž s ženou plánují dítě. Žena má podstoupit umělé oplodnění a obává se, že se to nepovede. Muž: „V tom případě je tady plán B. Adoptujeme dvě sedmnáctileté Švédky.“ Podobně zářných příkladů, jak s ženou elegantně konverzovat, zde uslyšíme víc. – Ve filmu se vize z ženiných nočních můr prolínají s realitou a posléze obojí téměř splývá. Je to jak v té čínské bajce: Zdálo se filosofovi, že je motýlem, nebo se zdálo motýlovi, že je filosofem? V kategorii mysteriózních hororů slušný průměr, nicméně chápu, že ne každému se to musí líbit. ()

Vyrida

Dark Corners je strašně zmatené dílko, ve kterém se prostě chtě nechtě po čase musíte ztratit. Určitě to nebyl hlavní záměr režiséra, který nám chtěl jen ukázat zase jeden skvělý psycho thriller s koncem, ze kterého padneme tvrdě bolestně na zadek. Ale střihač to možná trochu přepísk a je z toho chaos. Osobně jsem však po dedukci, která se mi rýsovala v hlavě během závěrečných titulků, pochopil co nám chtěl Raye vlastně ukázat. Hercům zvlášť pak speciálně Thore Birch, která ztvárnila hlavní roli nemám co vytknout. Perfektně zvládnuté jak po grimasové tak hlaškovací stránce. Původně jsem chtěl dát pouze dvě hvězdičky za ten hořký guláš, ale trochu se mi to rozložilo v hlavě a celkové hodnocení zvyšuji ještě o jednu třídu vzhůru. Doufám, že další film od Growera bude méně splašený a vy ostatní co jste film ještě neměli štěstí vidět si před shlédnutím vyčištěte hlavu a třeba na pointu přijdete... ()