Zahřívací kolo

• Veľká Británia Starter for Ten (viac)

Komedie zahřívací kolo se odehrává v polovině 80. let minulého století a vypráví příběh Briana Jacksona - chlapce z dělnického prostředí, který právě nastupuje do prvního ročníku Bristolské univerzity. Jeho přátelé z rodného města se bojí, že z něj škola udělá namyšleného všeználka, ale Brian má úplně jiné starosti. Na škole si chce splnit celoživotní přání - zúčastnit se tradiční britské televizní soutěže University Challenge. Při svém snažení se zamilovává do krásné kolegyně ze soutěžního týmu a navíc vymýšlí plán, jak díky vědomostnímu kvízu získat i její srdce. Zahřívací kolo je hořkosladká komedie o věrnosti, lásce a rozdílu mezi významem slov znalost a moudrost. (oficiálny text distribútora)

zipper111

Jak už tu někdo napsal, prostě "suchárna". To se mi hodně líbí, je to výstižný a trefný zároveň (ačkoliv je to v podstatě to samý, cítil jsem potřebu to zdůraznit dvěmi ekvivalentními slovy). ()

slunicko2

Student vysoké školy hledá lásku i sama sebe. 1) Tento film vás nezvedne ze židle, nezpůsobí vám nespavost ani vám nezvýší frekvenci srdečního tepu. Vlastně s vámi neudělá vůbec nic. Prostě si odkoukáte svou jednu a půl hodinu a odejdete s pocitem příjemně (místy kapku nudně) stráveného času._____ 2) Na druhé straně je spousta filmů, které po zhlédnutí nechci nikdy více vidět, ani o nich nechci slyšet. Zahřívací kolo si ale pustím určitě znovu. Zase budu tu trochu nudnou story sledovat a příjemně trávit čas. To je to největší plus - film ve mně vzbuzuje příjemné pocity. Je obyčejný - prostředí, herci, kamera, děj - všechno je obyčejné, prosté, milé. Ano, ten film je milý. Je prostoupený jemným náznakovým britským humorem, takovým, který vás nenutí k smíchu. Jen se tak uvnitř pousmějete a s kamennou tváří sledujete další trable hrdiny, kterým může být (a i určitě byl) mnohý z nás. ()

rt12

Nebyl to špatný film.Poměrně slušný námět. Určitě lepší průměr. Výkon Jamese McAvoye stojí za podívání. ()

Raketka29

U tohoto filmu žádné velké morální poučení ani přehršelou zábavu nečekejte. Jeden z těch filmů co uvidíte a zapomenete. Jediné co musím uznat že to potěší whoviany přítomností Catherine Tate a rozhodně příznivce Sherlocka přítomností zrzavého Benedicta Cumberbatche! ()

PogoJoe

Příliš jsem od téhle romantické komedie nečekal (kvůli nízkému hodnocení na CSFD), ale podle bratra to měl být fajn film, tak jsem to zkusil, vypnout to můžu vždycky. A dávám za pravdu bratrovi - tenhle film je fajn, ani chviličku jsem se nenudil, vybraní herci sem padnou, je to dobře napsané i zrežírované a nejlépe tenhle snímek asi zhrne trochu otřepaná věta: "prostě se mně na to celou dobu příjemně dívalo." Tahle romantika mě bavila a hodnocení na imdb (67) jako obvykle mnohem lépe sedí. ()

fmash

Šablona je vyrytá tak hluboko, že po prvních minutách jako bych viděl celý film, a zbylou půldruha hodinu si jenom ověřuju, v kterých detailech jsem se netrefil. Moc jich nebylo. Jedním z nich je mírné překvapení, že jsem nedokázal vysledovat pointu — za předpokladu, že jí opravdu nebylo poučování, nebo snad nadávání na thatcherismus. ()

dezorz

Najst dnes dobre urobenu romanticku komediu je ako hladat nevestu v kope sena. Dva krat po sebe prichadza britskost 80 rokov, Music And Lyrics ma ex-akoze-Wham anglicana Hugh Granta, ale inac je to americky film, Starter for ten je anglicky film komplet a hlavne ma anglicku novoromanticku (t.j. tu lepsiu, menej komercnu) muziku 80. rokov, the cure, new ordr, ale aj tears for fears ci wham. A su to asi dve najlepsie romantiky sucasnosti. Na zaciatok desat, inac fraza z anglickeho britskeho TV kvizu, je civilnejsi, jednoduchsi, menej strojeny, ale inac standard filmovy produkt. ()

Sammya

Zajímavá britská romantická, lehce hořká komedie, která je naprosto nabouchaná excelentními herci, kteří někdy bohužel ani nedostanou příležitost. Není to film, na který by se dalo koukat ob týden, ale rozhodně má něco do sebe. Knihu jsem nečetla, takže to bohužel nemůžu soudit, ale film jako takový určitě stojí za to. Musím uznat, že tu jednu hvězdičku navíc dávám asi hlavně kvůli hercům. ()

campix

Více než zajímavý filmek na víkendové poobědní válení. Pokud od něj budete čekat něco více, budete jisto jistě zklamáni. To u mě ale neplatí, já jsem byl spíše příjemně překvapen. Narazil jsem na Zahřívací kolo více méně náhodou a k jeho sledování mě přimělo nejspíše zajímavé herecké obsazení (McAvoy, Eve, Hall a ten ze Sherlocka, jehož jméno se bojím i napsat). A rozhodně nelituji, není to sice bůhví jak originální podívaná, ale takový zlatý střed, který pouze pobaví, ale víckrát už ho vidět nemusíte. ()

filmmovier

Milá, hvězdně obsazená, zábavná oddechovka, která je tak typicky britská, že je to samozřejmě hezké. Navíc všichni, kdo tu jsou, tu byli dlouho před startem svých hvězdných kariér, takže je to o to zajímavější. Milá komedie, vděčná zápletka, super finále na soutěži. Výborně natočené. Škoda, že naše televize to nevysílají. ()

Beatle

Britská romantická komedie z univerzitního prostředí, obsazená herci, kteří mají v reálu univerzitní věk dávno za sebou :) Bylo to milé, občas praštěné. Nezastírám, že se u mě hodnocení výrazně zvýšilo, především kvůli luxusnímu obsazení - Catherine Tate, Benedict Cumberbatch, Mark Gatiss a James McAvoy. Je to neuvěřitelné, ale McAvoy vypadá i ve svých letech pořád na dvacet. Bless him :) ..............70%. ()

danca044

No, ne že by ve mně film zanechal nějaký hlubší dojem. James McAvoy se opět ukázal jako dobrý herec, ale příběh mě moc nenadchl. Chybí v něm více citu a lepší ztvárnění některých postav. ()

Hanys_

Další z řady těch filmů, které sice vysloveně neurazí, ale na konci ani nevíte, o čem že to přesně bylo. Málo romantické, málo komediální, málo dramatické. Od všeho trošku, ale dohromady nic. 4/10 ()

lucijelucije

sladká romantická komedie nic zvláštního, vlastně docela průměrného, ale hvězdičku navíc za herecký výkon J.McAvoye..jako vždy nezklamal a snažil se ze všech sil dohnat doposud ne zrovna podivuhodný snímek..natočený ještě více ne-nadaným režisérem T.Vaughanem..škoda..britský humor mám ráda.. ()

Renata

David Nicholls je po H.CH.B. můj nejmilejší spisovatel a proto mi trhá srdce, že všechny filmové adaptace jeho knih stojí za nic. Tak aspoň ten soundtrack! ()

laserr

Nebylo to příliš vtipné, ani příliš smutné, vlastně trošku nudné. Nicméně James McAvoy, scéna s televizní soutěží a hlavně Rebecca Hall si ty 3* zaslouží. A klidně bych se na to podíval i podruhé, mělo to světlé momenty. ()