Když se mimozemská kosmická loď zřítí na Zemi, lidé zde právě prožívají období Vikingů. A skandinávští bojovníci se pustí do bitvy s tím nejneobvyklejším nepřítelem. Užijte si sci-fi thriller z dílny režiséra Howarda McCaina.  Mezi hvězdami zuří staletí staré bitvy. Jedna z vesmírných lodí se zřítí na Zemi, konkrétně do fjordů Norska. Přežije jen Kainan a k jeho velkému zděšení také Moorwen – divoké stvoření podobní zvířeti, které záměrně škodí těm, kteří mu v jeho očích ublížili. Moorwen zabíjí všechno, co mu vstoupí do cesty. Kainan se musí chtě nechtě spojit s Vikingy a zničit agresivní bestii dříve, než ona zničí je. (oficiálny text distribútora)

kramatos

V zásadě nemám rád kombinaci scifi/fantasy, scifi/středověk a tento kousek přesně ukazuje proč. Pokud by byl film natočen čistě jako scifi, mohla to být výborná podívaná, protože ony futuristické pasáže působí opravdu parádně a atmosfericky a oholenej Ježíš v armoru ála Mass Effect je perfektní. Naopak vikingské pasáže, kterých je holt většina, jsou nezáživné. A celkově herecké obsazení za Caviezelem silně pokulhává. ()

Merenre

Celkem příjemná jednohubka. Dobrodružné béčko, které neurazí, s docela podařenou atmosférou. O poznání horší jsou herecké výkony, ale stále se drží na únosné hranici. ()

Richi007

Tak takovéhle filmy můžu. Super nápad, dobrý příšerky, ucházející příběh a hlavně sympatický James Caviezel, pro mě známý hlavně z Person of Interest, kde nemá chybu. A tady hrál taky skvěle. ()

Gregor_Samsa

Béčko jak vyšité a ten CGI maxi drak byl hodně přísnej, proti němu by si Vetřelec moc nehrábl, a to ani s Predátorem dohromady. Takže to měli Jim a kluci vikingský dost těžký, a hlavně to měl těžký samotný vyprávěný příběh – protože utáhnout dvě hodiny na jednom superdráčkovi je dost složité. Ale když tohle nechám stranou, zůstanou fajn vizuály, dobrá hudba, hezké vikingské prostředí a ztepilí jinoši – co si pro unavený rýmičkou obtěžkaný čtvrteční večer v domácím prostředí více přát. [40%; 2018-03-01 Home sweet home] ()

Kašák

Já osobně jsem se skvěle bavil, film měl spád a dvě hodinky příjemně zabavil. Jen škoda, že jsme se nedočkali trochu lepších triků a většího používání Kainanových superzbraní. Jinak ale skvělá dobrodružná zábava. ()

mansonn

Zaujimavy dej,fantasy prvky,charakter , a stare pravidlo kazdy cin vyvola nasledok.Asi takto by som film charakterizoval.Spojit vikingov a ztroskotaneho mimozemstana a este cudzi druh jastera , velmi odvazne a aj dobre prevedene.Ozaj bola sranda sledovat patera - na tom som sa sulal asi minutu , taki jastery by mohli byt aj na zemi.Film sa oplati pozriet , konecne inovacia a na zaver nevidite tupu tvar ktora chce len pit martini alebo vykradnut casino ()

svist10

Mírný, ale stále nadprůměr. Na tento film jsem se těšil už od úvodního traileru. Očekával jsem béčko a také se mi ho dostalo. Navzdory přemrštěné délce jsem se ani chvíli nenudil. Zobrazení brutality je příjemně nekompromisní, chování postav občas nelogické, triky povedené, akční scény především zpočátku mírně nepřehledné. Producent prstenové trilogie se pozná, v jedné ze závěrečných scén na mě při příchodu Moorwena přátelsky zamrkal balrog ze Společenstva. Druhé zamrkání bych zařadil do kategorie WTF, co tam zatraceně dělal Boromir?! ()

Arren

Heh. Pestrá kombinace klasické Sci-fi, říznutá Vetřelcem s Predátorem na pozadí Vikingů. Kdo by to byl řekl, funguje to. Není to žádný závratný trhák. Je tam klišé na klišé a předvídatelné je to až to bolí. Nicméně se člověk pobaví. Osobně bych určitě ocenil kratší stopáž, ale jinak to u mě prochází celkem bez poskvrnky. James Caviezel hraje jako o život a rozhodně film o nějakou tu úroveň zvedá. Za množství do očí bijících chyb by si byl zasloužil i dvě hvězdy. Najdou se však světlé momenty a odreagoval jsem se slušně. 65%. ()

Vital

něco mezi sci-fi a historickým průměrným snímkem,který nijak nevybočuje z řady,ale potvůrka je pěkná,chrabří válečníci to taky nekazí,mohlo to být i horší. ()

bystroocko

Příjemná oddychovka, kterou člověk začne sledovat s tím, že kouká na komedii, nicméně po čase ho donutí se zamýšlet nad tím, jak to s outlanderem dopadne a jestli svou "misi" splní. A když už je člověk na samé hranici toho si říct "no nebylo to tak špatný, jak jsme čekali," film se rozhodne tohle tvrzení zvrátit všemi prostředky. ()

Naranyan

Moc jsem od Outlandera neočekával. O to více mě výsledek překvapil. Příjemně. Začnu od začátku a hned vlastně i tím, co asi jako jediné ale hlavní mi vadilo. Už konečně by mohli tvůrci sci-fi opustit "vesmírné" zbroje jak pro ragbisty a zbraně velikosti raketometu z dob dávných. Opravdu, už jen při úvaze nanotechnologí a podobných serepetiček dneška by mělo začít být postupně nad slunce jasné, že oděv "vesmířanů" a to i ten bojový bude/je teňoučký a lehký jako hedvábí ale pevný jako mitrhil. Zbraně velikosti crvčka z Men in Black s ještě více zdrcujícím účinkem (a vida, to abych asi přidal hvězdičku chlapům v černém :)). Fajn, ale nechme tuhle velice okrajovou dějovou linku, která i přes chybky děj opeřila zajímavým způsobem. James Caviezel je možná prkno, ale to mu asi pomohlo zahrát svou roli velmi uvěřitelně, když se nad tím zamyslíte. Zbytek herců ani neoslnil, ani nezklamal. Hra štítovaná mě celkem zaujala, stejně jako nenažraná bestie, takže bych neobviňoval Outlandera z absence alespoň drobné originality. Výsledek pro mě je jasný. Po celou stopáž mě film bavil a místy nepostrádal napětí a to bohužel v poslední době u filmů jaksi postrádám (u sci-fi, thrillerů, hororů atp což je celkem mrzuté). ()

freezer02

Jedno z překvapení roku! dobře odsejpající, i přes svou délku (2 hod.), dobrodružno-histociko-akční-scifi. Taková kombinace Beowulfa, Vetřelce, Predátora a Vikingů a dohromady skvělá jednohubka, kde se neotravovalo s žádným kecáním atd....děj jednoduchý a jasný, ale alespoň jsem se v něm neztratil což se u některých jiných filmů říct nedá. U některých jiných filmů když si dopředu nepřečtu obsah tak nevim která bije...ale to jentak mimochodem Jediné co nechápu je proč byly slabší triky, hlavně ten digitální vetřelec nebo drak nebo co to vlastně bylo...celkem špatně udělané na to, že rozpočet byl kolem 50 mega....78% ()

VanThomass

Co tohle má znamenat? Český název se tváří jako volné pokračování filmu Vikingové z roku 1999, ve skutečnosti ale jde o nesmyslnou slátaninu, kdy do doby Vikingů je zasazen sci-fi hrdina z jiné galaxie spolu se sci-fi nestvůrou. Vše ale ve výsledku vůbec nepůsobí zajímavě, ba naopak je tam neustále vidět nedotaženost námětu a míchání žánrů. To že jeden Viking má jméno Boromir, čirou náhodou ukradené z Pána prstenů nemá snad ani smysl komentovat... ()

zekon

Vezmeme jednoho vetřelce, spáříme jej s godzillou, jebneme jej k vikingům a pošleme na něj he-mana. Kosmonaut jenž nikdá koňa neviďál naučí se bleskem Conanovským mečem zarábať a lukem jako Robin Hood střílet. Zamícháme to, dáme slušnou hudbu, najdeme blba co pojmenuje to Vikingové 2 a je tu béčko jako prase. Zábavné leč tááááááák trapné. ()

snupko13

Moje hodnotenie? Ak nič extra nečakáte, taz sa na to pozrieť dalo. Tesne podpriemerný film, všetko tu už bolo, hlavne v 13th warriror, akurát ten mal aspoň akú takú historickú predlohu :) a tento je sci-fi, naši distribútori tentoraz trefne pomenovali film ako Vikingovia II ()

pavont

Prekvapenie od priemerneho rezisera, kde stedra produkcia pritiahla slusnych hercov aj kvalitne efekty a prekvapivo historicke sci - fi drzi pokope. Nakonie najhorsi je ten cesky nazov. ()

vp3k

Začátek filmu byl velice zajímavý jak Outlander přistál do jezera, zjistil kde je, naučil se řeč a procházel krajinu. Ale jak se poprvé začala objevovat ta obluda(zvíře), která jenom bezdůvodně vraždila lidi v okolí a odnášela si je kamsi do obrovitánské jeskyně, začínající na dně studny a končící mohutným vodopádem...To bylo fakt moc... Hlavní hrdina byl u vesničanů nejdřív vrah který vyhladil vesnici, pak se jim zdálo že by mohl být užitečný a pustili ho mezi sebe a nakonec se z něj stal král??? Film nebyl ani průměrný a propadl se u mě až k jediné hvězdičce a to za námět, který byl z počátku zajímavý. ()

Klasiky v novém šatu

Klasiky v novém šatu

19.05.2009

Edgar Allan Poe (na obr.): „Zánik domů Usherů“; Emily Brontë: „Bouřlivé výšiny“; Miguel de Cervantes: „Don Quixote“. A k tomu švýcarská legenda o kušostřelci Vilému Tellovi. Ano, nové adaptace… (viac)

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (viac)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007

Dávnověcí skandinávští bojovníci se vrací na plátna kin. V posledních letech se jim tam kdovíjak nedařilo. Adaptace Crichtonových Pojídačů mrtvých pod tuzemským názvem Vikingové dopadla tuze neslavně… (viac)