Když se mimozemská kosmická loď zřítí na Zemi, lidé zde právě prožívají období Vikingů. A skandinávští bojovníci se pustí do bitvy s tím nejneobvyklejším nepřítelem. Užijte si sci-fi thriller z dílny režiséra Howarda McCaina.  Mezi hvězdami zuří staletí staré bitvy. Jedna z vesmírných lodí se zřítí na Zemi, konkrétně do fjordů Norska. Přežije jen Kainan a k jeho velkému zděšení také Moorwen – divoké stvoření podobní zvířeti, které záměrně škodí těm, kteří mu v jeho očích ublížili. Moorwen zabíjí všechno, co mu vstoupí do cesty. Kainan se musí chtě nechtě spojit s Vikingy a zničit agresivní bestii dříve, než ona zničí je. (oficiálny text distribútora)

Vikmal

Béčko jak vyšitý, které si na nic jiného nehraje a to se cení...Ale nazvat ho Vikingové II, to je na úder zavřenou dlaní ()

J. K. Lister

Je to průměrný akční sci-fi thriller s historickými prvky, který nemůže nic originálního nabídnout, tudíž mne zklamal. Jen by mne zajímalo, jestli se nechal inspirovat ranně středověkkými severskými ságami, kterými se zabývala i světoznámá spisovatelka Selma Lagerlofová. Potom bychom mohli o filmu jinak polemizovat, avšak podle prvního dojmu je to klasický průměr a Mc Tiernanův první díl se mi líbil daleko víc, protože nebyl daleko od historické pravdy, že mohl Arab či jiný cizinec zasáhnout do dějin seveřanů. U dvojky je nesmysl, že by žili tvorové stejní jako lidé, vypadali by úplně jinak a navíc jsou od nás vzdáleni 70 tisíc a víc světelných let, tudíž by naši Zemi viděli o několik milionů let déle než nyní. ()

Andy.222

Musím říct, že jsem se u toho místy opravdu dobře bavil (běh po štítech), místy škodolibě smál (nejsem hutník, ale sakra loď z kovu, který musí projít atmosférou bez poškození asi ve vikingské peci neroztavíte natož z něj vykováte meč. A i kdyby ano, jestli vám tak snadno přesekne obyčejné železo, tak by mě zajímalo, jak ho asi tak chcete nabrousit? O kámen? Pochybuju...) Za klady považuji vzhled Moorwenů, jejich design se mi opravdu hodně líbil. Celkový dojem je spíše kladný a myslím, že tak za rok za dva se na to rád podívám znovu. ()

malyLibor

Inu, na film jsem šel koukat dobře připraven zdejšími komentáři a očekával jsem celkem nudnou podívanou... něco podobného jako byli Vikingové s Banderasem... a to bylo dobře. Díky tomu mne film mile překvapil, zápletka se mi líbila děj měl spád... i když na druhou stranu, je fakt, že doteď mi vrtá hlavou, kde že se v té raketě ten Moorven vzal, když všechny Moorveny vybili a jediný, který přežil, vyvraždil hlavnímu klaďákovi rodinu... to byli při nakládání rakví tak neopatrní, že si nevšimli, že nakládají takto velké zvířátko? Hm... asi ne. Ale jinak dávám 4 hvězdičky proto, že jsem se docela slušně pobavil. Opět mne mrzí, že se nedá hodnotit po 10ti procentech.... dal bych asi 3,5 hvězdy, 4 se mi zdají docela moc... ale 3 by byly málo :-D ()

matusx

Tento film by som označil za remake "prvej časti". Miesto Banderasa z orientu však príde nemenej očarujúci James Caviezel a.k.a. cudzinec z vesmíru, aby pomohol vikingom premôcť monštrum, ktoré terorizuje ich osadu. Dej filmu nebol síce nijak originálny, ale atmosféra, herci aj akčné scény výborne bavili a ja som si prial, aby film nikdy neskončil. Vikingovia II síce nedosahujú kvalitu svojho slávnejšieho predchodcu, avšak fanúšikov žánru rozhodne nesklamú. ()

paja.jelinek

Kdyz vypnes ten svuj preartovanej mozek a das tomu sanci, zjistis ze Outlander neni vubec spatnej film. A Morwen je naprosto fantastickej potvor - za me parada, nekolikrat protocena. ()

obyč.divák

Velice příjemné odpoledne,škoda jen že nedošlo na nějaké ty hi-tech zbraně z vraku lodi ale funguje to taky dost díky hudbě která je na béčko excelentní.Bravo jen tak dál :-) ()

Kyblik78

Velmi príjemné prekvapenie, B-čkový film, ktorý je vo vela veciach originálny, velmi dobre spracovaný. Samozrejme je tu dosť nelogických technických blobostí (ale však sa jedná o scu-fi - historicko - akčný film, čo je samo o sebe haluz). Bol som velmi spokojný z kulisami, s hereckým obsadením, efektami, príbeh v pohode. Človek sa nenudí, žiadne dlhé nudné pasáže, dej stále niekde napreduje. ()

anuki odpad!

Panebože to snad nemyslej vážně. Tohle byla slátanina ze všech největší. Caviezel tady lítá s megapistolkou a zachraňuje vikingskou vesnici. Nejhorší je scéna kde poskakujou po štítech a soupeřej v nějaký dementní hře. Celou dobu jsem to přetáčel, ale s bolestí dokoukal. Hrůza ()

Jrk

Dobre herecke obsazeni a to i vedlejsich roli. Dobre vymyslena potvurka. Jen dej byl jaksi predvidatelny. Ale i tak celkem slusny film. ()

YNWA

Páni, to byl zas kousek. Ani nevim jak to nazvat snad akční sci-fi parodie na 13th Warrior, Alone in the dark, Godzillu a Planetu opic z roku 2000. A taky nesmim zapomenout krátký záběr z PC hry Pariah. No nebetyčná zhovadilost, takhle nesmyslně smíchaný prvky z absolutně odlišnejch filmů sem ještě neviděl. Ke všemu to korunovala svým tragicky potupným výkonem Sophia Myles. její roli bych zahrál snad i já lépe. Jediné co mě potěšilo je ta příšerka (Godzilla v malém) a to, že ten film nenudí. ()

ohneta

Sákryš, konečně po dlouhé době film který se povedl. U mně jednoznačně za pět. škoda jem že nešel do kin a jsem velmi zvědavý jestli u nás vůbec vyjde na DVD. Ještě že máme internet. ()

Marčus

Máte-li dost času a nejste příliš nároční, klidně se na tento nepříliš logický, napůl akční, napůl nesmyslný, mix podívejte. 60 % ()

Nickkk

Tento film je důkaz toho že by se filmaři neměli pouštět do tohoto žánru pokud si nejsou dostatečně jistí, že to bude stát za to...Toto působí od začátku spíše směšně než dobrodružně, Moorwen vypadá jak kdyby to dělali na deset let starém počítači nebo mi to tak alespoň přijde a třešnička na dortu je mini role Rona Pearlmana v roli vikinga.Zkrátka příklad "béčkového" filmu. ()

aC!d

Celkem pěkně natočená pohádka o tom, že milenecký pár dokáže zabít ručně tj. mečem mimozemského predátora se silou 10 tanků M1 Abrams. Stačí jen trocha kovu z vesmírné lodi a Excalibur zkázy je na světě. Kdo má rád žánr sci-fi a fantasy a neštítí se shlédnutí oddechového filmu, nemusí váhat. ()

Matio

Ani jsem nevědel, že je to pokračování Vikingů. Budiž, ale je to podivný mix scifi a rádobyhistorie. Hrůza to není, ale že bych to musel vidět znovu, to taky ne. ()

Klasiky v novém šatu

Klasiky v novém šatu

19.05.2009

Edgar Allan Poe (na obr.): „Zánik domů Usherů“; Emily Brontë: „Bouřlivé výšiny“; Miguel de Cervantes: „Don Quixote“. A k tomu švýcarská legenda o kušostřelci Vilému Tellovi. Ano, nové adaptace… (viac)

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (viac)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007

Dávnověcí skandinávští bojovníci se vrací na plátna kin. V posledních letech se jim tam kdovíjak nedařilo. Adaptace Crichtonových Pojídačů mrtvých pod tuzemským názvem Vikingové dopadla tuze neslavně… (viac)