Detektiv Yoshioka vede vyšetřování mnohonásobné vraždy. Když se jeho vlastní otisky prstů a některé z jeho osobních věcí naleznou v místě vražd a na mrtvolách obětí, začne se obávat, zda může být vrahem, kterého sleduje …ani jeho paměť ho nemůže zachránit před vlastním podezřením. (oficiálny text distribútora)

Martin741

Filmov s menom "Odplata" je na csfd pozehnane, taxom si dal nazov Sakebi, a vyhodilo mi toto Kurosawove dielko. Horor to nie je ani nahodou, ako spravne sedi oficialna verzia, skor mysteriozny fryler.  No ale nicim vynimocny, ani ta ponua atmosfera ma nedokazala vtiahnut  dnu. Asi preto ze majstom napatia bol Alfred Hitchcock a ne Kurosawa   : 50 % ()

Deimos

TV/// Obsazení 2/10 Děj 2/10 Hudba 2/10 Efekty 3/10/// +začátek se tvářil jako zajímavá detektivka -kde ni, tu nic, žádná atmosféra, nicotné napětí, ticho, šeď a nuda/// Skloubit duchařinu s deketivkou? Jasně proč ne. Japonci dělají duchařiny, některé z nich jsou dokonce vynikající, tak proč do toho nezahrnout detektivní prvky. Jenže tady selhává obojí. Nedává to moc smysl. Hudba žádná, všude ticho a vy by jste si přáli konec a on nikde. Tohle se nepovedlo./// Celkem 21%/// ()

LangiJ

Zajímavý námět, duchařiny mám ráda a na to, že to bylo Japonsko, mě to i celkem bavilo. Co mi ale vadilo, bylo chování postav. Všechny jednaly ve stylu - mouchy snězte si mě. Možná že to bylo českým dabingem, ale jako by byly všechny nijaké, bez výrazu. Taky některé scény s duchy byly na můj vkus decánko přestřelené. Celý film jsem váhala mezi 2 a 3*, ale za ten zmatený konec se nakonec přikláním ke 2*. Přišlo mi to nedotažené, nevysvětlené, nebo jsem to možná nepochopila. Podruhý koukat mě ovšem neláká, jednou stačilo. ()

Cedr

Mysteriózní thriller s patrným rukopisem Kiyoshiho Kurosawy. Tento snímek by se dal popsat jako kombinace Kaira a Cure. A to hlavně díky prvkům jako je solidní atmosféra postavená na naprosto pro tohoto režiséra typických scénách a dále také na příběhu plném snadno přehlédnutelných metafor a symbolů zabývajících se kritikou současné (zejména japonské) společnosti. Tyto pro náhodného diváka téměř nepostřehnutelné narážky a indicie na rozmotání zápletky vás buď donutí se nad filmem (podobně jako v Cure nebo Kairu) pořádně zamyslet nebo vás k smrti unudí. Na filmy od Kiyoshiho Kurosawy to holt chce mít náladu a chuť. Je lepší vědět do čeho asi tak jdete, pokud čekáte klasický J-horor tak budete nejspíš zklamáni. Fanoušci ostatních filmů tohoto talentovaného režiséra budou ale spokojeni. ()

-Bomba-

Horrory a celkově i všechny filmy made in asia nemám moc rád, jejich styl vyprávění, psychologie postav a příběhy mi nejsou moc blízké a tak je každý další snímek, na který se mám podívat takové jasné zklamání. Odplata není výjimkou a vlastně splňuje výše uvedené. Zase tak hrozný to ale nebylo, škoda jen té nepovedené pointy. PS. Scéna, kdy se duch pomaloučku přibližuje k hlavní postavě je neuvěřitelně stresující, doporučuji se na ni dívat večer a za tmy, jako já. ()