Penelope Wilhernová (Christina Ricci), dcéra bohatých a vplyvných rodičov, trpí dobre utajovanou rodinnou kliatbou, ktorá jej pričarovala prasací rypáčik. Stále má ale ešte nejakú nádej. Kliatbu je možné zrušiť, až si ju vezme niekto, kto bude mať rovnako ako ona modrú krv. Ukrytá v rodinnom sídle čaká, aby jej rodičia našli vhodného ženícha. Každý vhodný nápadník je Penelope a jej veľkým venom nadšený, ale len do okamihu, kým neuvidí jej tvár... (TV Markíza)

Grumpy_Woman

Roztomilá "kráska a zvíře trochu jinak", oddechovka to byla milá, i když možná až přeslazená (už jenom nějaký to štěňátko :-D ). Nicméně mnohem lepší než spousta jiných. A palec nahoru za komorníka v keckách a neprustřelný sklo. ()

Scorpik87

Tenhle film jsem zhlednul poprvý a zaujal mě byl skvělý, zábavný prostě se mi líbil. Předtím jsem si říkal že tu herečku s nosáčkem znám a taky že jo Christina Ricci moje oblíbená herečka od útlého věku v Addams family. ()

Megahead

Celkom príjemný a originálny romantický film o sympatickej zakliatej dievčine menom Penelope, ktorej kliatba sťažuje a hlavne obmedzuje život a zároveň "núti" jej rodinu skrývať ju a vymýšľať rôzne triky, ktorými by mala byť kliatba odstránená. Koniec je happy end, čo sa mi práve pri takých filmoch páči. ()

MisaP3

Moc se mi to libilo, chtěla jsem dat ctyri hvezdy, nebyt toho "zazraku" ten mi tam proste nesedí a vadí. Kdyby se nekonal, nemělo by to chybu. ()

Akatinka

Romantická klasika. 4 hvězdy jsou v tomto případě těžce subjektivní, možná by zasloužila Penelope 3, ale mně to bavilo. Hudba, děj, vnitřní myšlenka i chemie mezi herci. Povedené! ()