Penelope Wilhernová (Christina Ricci), dcéra bohatých a vplyvných rodičov, trpí dobre utajovanou rodinnou kliatbou, ktorá jej pričarovala prasací rypáčik. Stále má ale ešte nejakú nádej. Kliatbu je možné zrušiť, až si ju vezme niekto, kto bude mať rovnako ako ona modrú krv. Ukrytá v rodinnom sídle čaká, aby jej rodičia našli vhodného ženícha. Každý vhodný nápadník je Penelope a jej veľkým venom nadšený, ale len do okamihu, kým neuvidí jej tvár... (TV Markíza)

Torgal

Príjemný rozprávkový príbeh s kvalitnými hercami. Film má veľmi zaujímavú atmosféru, kvôli ktorej som pokukoval po štyroch hviezdach, ale ten koniec mi prišiel dosť unáhlený. 7-/10 ()

pepa3rd

Příjemně pohádková romantika s jemným humorem. Možná té pohádkovosti tam bylo až příliš a dovedl bych si představit i racionálnější vyznění. Ale i tak, určitě moc příjemný příběh. 70 % ()

nikushaa

Vždy pri pozeraní tohto filmu mám takú dobrú náladu, ktorá ma ani po jeho skončení neopustí. Strašne dobrá atmosféra sála z tohto dielka. A aj herci boli veľmi dobre zvolení Či už Christina Ricci, James McAvoy alebo aj Reese Whiterspoon v jej trošku netradičnej úlohe – všetci boli veľmi dobrí a prirodzení :) A aj príbeh bol zaujímavý. Je to rozprávka so všetkým, čo k tomu patrí :) Vždy mi dokáže vyčariť úsmev na tvári. Kúzelné :) 5* ()

arkie

Pekne, zlate, netradicne. Christina Ricci aj s prasacim rypakom vyzera neskutocne sexy a damy potesi aj lezerne obleceny a stabilne neoholeny James McAvoy v roli lahkomyselneho hejska. Trochu zaraza mierne zbrkla rezia a uplne nepochopitelna rola Reese Witherspoon (produkcia, ale mimochodom, tak zenska nejako opeknela!). Ale videl som tu kratsiu verziu, takze sa mozno mylim. Oplati sa vidiet v honbe za kvalitnym romantickym filmom. ()

mak.

Krásný film. Tak trochu burtonovsky (zejména prolog a pár dalších scén) pojatá pohádka pro dospělé, která mě mile překvapila. Herci jsou, řekněme, příjemní - Penelope, které to sluší i s rypáčkem, její (Kevinova ;) matka, sympaťák Max i liliput-fotograf - těm všem jejich roli věřím. Jen Penelopin otec mi připadal jako ochotník... Nicméně je to opravdu krásný film :) Myslím, že Palansky má budoucnost. Jo a musím zmínit skvělou hudbu (nejen v závěru)! 80% ()

haWranka

Milá pohádka pro dospělý. Christina Ricci je roztomilá i s tím prasečím nosánkem:) Taky se mi moc líbila hudba a kamera. Ale hlavním kladem tohodle filmu je jednoznačně naprosto neodolatelnej, sexy a...mno prostě mňam, James McAvoy. Ten chlap umí hrát, navíc z něj vyzařuje obrovský charisma. Já jsem si tuhle romantiku užívala. ()

waska

Sympatická komedie, Mark Palansky umí o čemž svědčí nejen ucelený příběh se zajímavým nápadem, ale i výběr herců. Christina Ricci je čím dál hezčí a tole Penelope ji sedla, s Jamese McAvoye se stává herec první kategorie no a včelka Reese Witherspoon byla kouzelná. Jednoznačně nejlepší byl ale Peter Dinklage. Jeho jednooký novinář mile oživil a pomohl mi překousnout otravnou Catherine O´Hara. Velmi příjemně strávených 100 minutek. ()

mdouglas

Milý snímek, příjemně se na něj kouká. Slušné herecké obsazení. Ovšem, práce mohla být odvedena i lépe. Takhle je to spíš pohádka na pozdní odpoledne. 70% ()

Joski

Akčný trošku čierny anglický humor na začiatku filmu mi parádne sadol, ale ďalej sa to začalo klasicky romanticky presladzovať :-( Zaujímave hlavne vďaka Christine Ricci. 65% ()