Penelope Wilhernová (Christina Ricci), dcéra bohatých a vplyvných rodičov, trpí dobre utajovanou rodinnou kliatbou, ktorá jej pričarovala prasací rypáčik. Stále má ale ešte nejakú nádej. Kliatbu je možné zrušiť, až si ju vezme niekto, kto bude mať rovnako ako ona modrú krv. Ukrytá v rodinnom sídle čaká, aby jej rodičia našli vhodného ženícha. Každý vhodný nápadník je Penelope a jej veľkým venom nadšený, ale len do okamihu, kým neuvidí jej tvár... (TV Markíza)

lakikaki

Penelope je krásnym, kúzelným, netuctovým, rozprávkovým a celkovo veľmi príjemným filmom, ktorého kvality sú navyše umocnené peknou dynamickou kamerou, príjemným soundtrackom, sympatickým Jamesom McAvoyom a hlavne vynikajúcou Christinou Ricci, ktorá mi s tým svojím rypáčikom pripadala ešte rozkošnejšie než obvykle. Prvá tretina za päť hviezdičiek, zvyšok je už síce "len" za silné štyri, ale s mnohými päthviezdičkovými chvíľami. [83%] ()

carly

Penelope je taká trochu netradičná rozprávka. a samozrejme je o láske. o tej rodičovskej, o láske medzi 2 ľuďmi a o láske k samému sebe. má dva obrovské klady. tým prvým je obsadenie. Christina Ricci je strašne roztomilá a tak bez problémov uveríte, že sa James McAvoy (ktorý mojej mame pripomínal mladého Vladimíra Dlouhého) do nej zamiluje aj s jej rypáčikom. samotný James je sympaťák už od pohľadu a počas filmu tento prvý dojem len utvrdzuje. jej otecko je milo stoický a mamička krásne hystericky odhodlaná. zaujímavou postavou bol aj reportér. a Reese v úlohe, ktorá bola trochu netypická, ale pritom povedomá. no najlepší bol Edward. druhým kladom bola určitá nepredvídateľnosť. lebo vždy, keď som čakala nejaké to klišé, stalo sa niečo iné. niečo zaujímavejšie. ešte aj ten happy end bol taký ... anglický. to je to správne slovo. ()

J0hny5

Celkem hezká novodobá pohádka o jednom prokletí z daleké minulosti.Spíš na hraně tří a čtyř hvězdiček. James McAvoy to zahrál celkem suveréně, už ve filmu Uvnitř tančím byl skvělý. Penelope (Christine R.) role celkem sedla, ale rád bych zmínil Reese Witherspoon. Podle mě jí tahle role sedí mnohem víc než nějakých stupidních blondýnek, rád bych ji viděl v hlavní roli nějaké rebelky. Jinak tahle romantická pohádka o kletbě celkem sedla a pobavila. 65% ()

pufina

Penelope mi přišla hezká i s prasečím rypáčkem, a tak jsem si pak nemohla zvyknout na Christiny normální nos. Odlehčená, lehce vtipná komedie. ()

pakobylka

Taková divná, neupřímná pohádka ... Možná nemám nejlepší vkus, ale Christina Ricci s prasečím rypáčkem je tak miloučká a svým způsobem přitažlivá, že je vlastně krásná - vyloženě k zulíbání ... takže se ani nechce věřit, že by všichni potencionální ženichové zděšeně prchali od jejích dveří - a nenechali se zastavit ani vidinou tučného věna. Nicméně to není důležité. Záleží na zpracování - a to je nepříjemně afektované … a neosobní. Jakoby děj prošel sadou účinných filtrů, které tak důkladně rozebraly každou jeho myšlenku, že už neměl šanci se z toho vzpamatovat ... 2,5* ()

Pajky3

Vždyť ten prasečí rypáček nebyl až tak hroznej. Rozhodně ne tolik, aby z něj tak vyšilovali nápadníci. Obsazení docela zajímavé, ať už Christina Ricci, James McAvoy nebo povědomá matka Catherine O´Hara. A jinak je to docela pěkná pohádka. ()

Sammya

Film jsem zhlédla ještě než byl u nás v kinech (protože to trvalo neuvěřitelné DVA roky po premiéře, než se dostal do české produkce, až jsem si myslela, že do kin ani nepůjde) kvůli mému milovanému Jamesi McAvoyovi a do dnes to pro mě zůstává jednou z jeho nejlepších rolí. Kouzelný pohádkový film ze současnosti, který je sice o lásce, ale ne jen o té romantické, ale taky o té k sobě sama. ()

Juto

Výsledkom je zábavná komédia pre mladé dievčatá i staršie, ktoré majú stále rady dobrú romantickú bájku. 6/10 ()

Eviator

Výprava a prostředí zkombinované s přehnaným vyprávěním a opravdu dobře zpracovaným koncem, úžasnou hudbou a mohl bych ještě chvíli pokračovat, ale asi mě tenhle film docela chytil za srdce a zpříjemnil začátek zlínského filmového festivalu "2008" ()

dr.fish

Mohl by to být opravdu roztomilý nezávislák. Jenže to co mělo být k smíchu k smíchu nebylo. A chytrosti a nápaditosti film taky moc nepobral. Námět je vlastně výborný a stačilo ho jen dobře rozvést. Nepovedlo se.50% ()

okkac

Spíše bych tomu měl dát 4*, ale zkrátka mi to pozvedlo náladu a svým způsobem i pohltilo, což by se třeba v jiném rozpoložení nestalo. Sympatické vizuální ztvárnění a kouzelná Christina Ricci i James McAvoy. 8,5/10 ()

daEmoNickY

(+) Nápadníci podepisují smouvu o mlčení. (+) Vtip s člověkem co se díval jinam. (+) To se káždá naivní holka musí stát učitelkou? (+) "Každý jde za Penelopu a jen já jdu za hloupou statickou elktřínu" řekla budoucí pankerka. ()

Radiq

Docela příjemná komedia, u které se dá aji párkrát zasmát (což je z hlediska komedie docela špatny, když to je jenom párkrát). Ale jinak je to originální a osvěžující změna ve všech těch sračkách, co v TV normálně dávaj. Akorát nechápu, proč každej v tom jejím rypáku viděl odpor - mě se náhodou docela libila. On to zas až tak velkej rozdil nebyl. Jinak naprosty utrpeni je Catherine O'Hara, kterou nesnášim a kdykoliv se objevila v záběru, braly mě křeče - tak totiž na mě ta pizda působí. Naopak vyzdvihnout musim Petera Dinglage, kterej přes svůj malej vzrůst dycky ze své postavy vyždíme všechno... a navic je někdy aji roztomilej, chch. Ostatní herecké složení Ricci, McAvoy, E. Grant atd. byli v pohodě a žádny speciální stěžovačky ani pochvaly nedávám... ()

Kjůkíí

Kouzelná moderní pohádka? Spíše bych použil nekonvenční, rozdílná, ve stylu kráska a zvíře. Takovej frňák. Láska zvítězí nad rozumem a čarodějka opět zasáhne ve stylu dobra. Opravdu pohádka zasazená do dnešní doby, rodinná kletba, přívaly smíchu nečekejte. Příjemná podívaná, neurazí, docela potěší, Christina Ricci je velice příjemným překvapením. S tím Burtonem nevím nevím, Mark Palansky by se musel ještě hodně snažit, aby z něj vyrostl nový Burton. Nic proti ()

trojtmberk

Souhlasím s tím, že si Penelope na nic nehraje... je to moderní pohádka taková jaká by měla bejt. Problém je v tom, že na pohádky nevěřim. ()