Babylon A.D.

• USA Babylon A.D. (viac)

Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru (Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) vybojoval už mnoho soubojů a přežil války, které devastovaly svět od počátku 21. století. Právě on musí mladou dívku a její sestru Rebeku (Michelle Yeoh) dopravit do cíle, v tichosti a hlavně bezpečně. Aurora se během transportu chová podezřele. Jak je možné, že dívka dokáže řídit starou ruskou ponorku, umí plynně 19 jazyků a zná věci, které se nikdy neučila? Je infikována geneticky vytvořeným virem, který by možná mohl v budoucnu způsobit vyhynutí lidské rasy… (oficiálny text distribútora)

CerKar

Většina filmu byly slušný tři hvězdy za pěknej náběh a dobrou akci, závěr byla hoooodně slabá jedna hvězda. Film působí nedodělaně, konec nic nevysvětlí, postrádá jakoukoliv logiku a člověka akorát tak znechutí... Minimálně co do námětu měl film rozhodně větí potenciál a sestříhaná verze je slušným zklamáním. ()

TSZ

Shit na druhou. Vin se sice snaží seč může a charisma má na rozdávání, námět také nebyl úplně idiotský, ale celé to prostě nedrží pohromadě. Nelogické chyby a kopance se u tohoto žánru dají odpustit, ale zde si evidentně někdo myslel že k vytvoření cool postapokalyptické atmosféry stačí zima, střelné zbraně a ušmudlaný komparz. Bohužel - nestačí. O kvalitách snímku svědčí asi i to že jsem ke konci dost intenzivně usínal. ()

Bezmenny

Zrejme mi unikla pointa, alebo to žiadnu nemalo. Kopec predvídateľných udalostí, ani jeden rozumný a schopný dialóg, scény o ničom. Hviezdička za Vina, Hummer H1 a scénu, keď sa všetci presunuli pred Auroru v momente, čo na nich Vin mieril a strieľaľ. ()

dj_kure

Byl jsem ohromen, že to má jen 90 minut. Přišlo mi to dlouhé jako LoTR trojka. Nudný jako svině a totálně o ničem. Vůbec se nedivim našim distributorům, že jim tak trvalo aby to uvedli. Na druhou stranu, hodně rychle jsem ho vypustil a v podstatě si jen letmo pamatuju o čem to bylo :)) 40% ()

vZeč

Ubíjející a přitom ze začátku to vůbec nevypadalo špatně. O podobnosti s Children of Men (srnka? vážně?) ani nemluvim. ()

DK.Lukas

Začátek filmu mě hodně nalákal perfektní kulisy, scény post-apokalyptické Rusko bylo úplně perfektní pohled do možné budoucnosti bohužel od poloviny respektive od Aljašky to šlo všechno do kopru... Tam se veškerá realističnost nápad a děj začaly rozpadat a staly se velikou slátaninou a snůškou nesmyslů... Bohužel konec byl pro mě velikým zklamáním :-( možná si chtěli nechat otevřená vrátka pro dvojku nebo volné pokračování ale spíš ne... Začátek filmu naprostá bomba ***** perfektně zvládnuté téma a krásně vymodelované a zasazené scenerie... nad tím jsem se úplně rozplýval. Role Dieselovy ušitá na míru a i perfektně zvládnutá... Bohužel konec scénáristé úplně zazdily stěží ** nic neříkající konec s robotickou matkou a otcem. Asi jsem ho nějak nepochopil. Přemýšlel jsem nad udělením 4 hvězdiček ač by se zdálo bláhové a pošetilé ale začátek mě hodně natchnul a pro to jsem nějak ten konec přešel tak dám 3*** možná 3,5 ()

Dantte..

Zjednodušení Potomci lidí. Některé záběry vyvolávali emoce, ke konci však film už nudil. I když je to sci-fi, zdála se mi ta zápletka přitažená za vlasy. Diesel jako vždy nezklamal, Mélanie Thierry velmi pěkná a nevinná, herecky dobře zvládnutá. Tvůrce jako by toužil natočit Potomky lidí, ale nevěděl jak to udělat aby to nevypadalo, že kopíruje originál. Tak to udělal akčnější a béčkovější. 40 % ()

papadoce

Niekde v tretej štvrtine som stratil pozornosť a znova ju našiel až v závere, ale to predtým a to potom bolo pozerateľné. Škoda, že tá bloncka nebola taká pekná akoby záchrana sveta byť mala. To by som ešte hviezdu pridal. ()

Shitonit

Zvláštně vylízaná taškařice plná nesmyslných píčovin. Tako to jsem napsal 14.08.2016.... tento komentář doplňuji 28.02.2023...následovně: Neskutečná píčovina! NevrMor. ()

_-0-_

Viděl jsem DVD rip o délce 1:21, takže patrně jednu z nejkratších verzí. Stejně, jako někteří další doufám, že se dostanu k director`s cut, protože film působí dojmem, že jej necitlivý střih znehodnotil. Proto dávám 3* v naději, že uvidím lepší verzi a hodnocení ještě zlepším. Pojem SCI-FI neznamená = akce, ani to, že by musel být příběh polopaticky odvyprávěný za každou cenu, nebo že by musel vykazovat průhlednou srozumitelnost i pro dítko školou povinné. Pokud někomu vadí fakt, že k prvnímu skutečnému násilí dojde "až" v polovině filmu, tak by se mohl zaměřit na jiný žánr... Tarkovského Solaris (na rozdíl od jejího nevydařeného remake) měla podobně tíživou atmosféru (nesrovnávám - to nelze) a podobně implementovaný prvek neznámé, nepochopené, nepochopitelné a neobjasněné síly. Hodnocený fil má šanci při citlivém střihu působit obdobně, při lépe zvládnutém konci a zjevném neodstranění pasáží, které by patrně americkému divákovi přišly nudné a nepochopitelná, pravděpodobně zaujme téměř každého diváka SCI-FI. Navíc mnohé záběry potěší oko diváka... Pozn.: zorro tento film neviděl, nebo si spletl filmy, stejně jako na po-tichu.blogspot.com/2008/09/babylon-ad.html, kde je z filmu pouze fotografie. ()

koudi

Normální scifi akčňák, bohužel s prázdným příběhem. Jinak po vizuální stránce velmi dobré, ale to už se od dnešních filmů tak nějak čeká. ()

Zlaticko1

No, popravde cekal jsem od toho mnohem vic! a co presne, vic akcnich scen, trochu lepsi atmosferu, jinak herecke vykony paradni, a hlavne jsem cekal ze to bude trochu o necem jineho :) ()

Mr.Roman

Nebyť Vina Diesela bola by to len nepozerateľná zmeska trápnych na seba nenaväzujúcich absurdných stereotypných jednoúčelných scén bez hlavy a päty. Takto je to o niečo lepšie a aspoň som sa nenudil, no celkovo ten film pôsobil dojmom sledu scén, ktoré na poslednú chvíľu niekto chronologicky (dokonca ani to pár krát neplatí) pospojoval, pritom verím, že to mohlo dopadnúť úplne inak a Dieselovu kariéru by to vyšvihlo tam, kde bol po XXX a Rýchlo a zbesilo. Je mi veľmi ľúto, že Vina poslednou dobou vidíme vo filmoch tak málo a ak už v nejakom hraje jedná sa o takúto nedokončenú sračku.. ()

KryplXxX odpad!

Nemusel jsem se obtěžovat a sledovat tento "film" v hlavní roli s Vinem "Velké svaly malý mozek" Dieselem. Už ten příběh je laciný jak Bulharská prostitutka. ()

LukeKiller

Bolo to skvelé (vizuálne hlavne), len neviem o čom. Bohužiaľ dej nejak nedáva úplne zmysel, ale je to sci fi a to navyše veľmi pekné. A slečny môžu odpadávať z Diesla :). ()

Cortesz

Celkem vydařené zobrazení postapokalyptického světa, drsnej Vin Diesel, kterej sice není bůhvíjakej herec, ale pokud mu někdo napíše drsně charismatickou roli přímo na tělo, tak je na co se koukat, akce je taktéž dobře natočena, ikdyž občas nepřehledná, ale co se týče děje, scénáře a spackaného konce, jde rozhodně o slabé články filmu, dávám 3* a spoléhám na to, že prodloužená verze, která má 161 minut rozhodně řekne víc než tahle 80 minutová road movie téměř bez děje a se spackaným závěrem. ()

XXX: Návrat Vina Diesela

XXX: Návrat Vina Diesela

17.09.2008

Rob Cohen a Vin Diesel znovu spojí síly a vrátí se ke své hitové „cool bondovce pro teenagery“ z roku 2002. Nikoho to nepřekvapuje. Ani jeden z nich nemá za sebou zrovna úspěšné období. Cohenova… (viac)

Francouzský jestřáb sestřelen

Francouzský jestřáb sestřelen

30.05.2008

Přestože se herec (Mnichov) a režisér (Purpurové řeky) Mathieu Kassovitz nemálo natrápil se svým i v ČR natočeným akčním sci-fi thrillerem s Vinem Dieselem v hlavní roli Babylon A. D. (prošvihl… (viac)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (viac)