Babylon A.D.

• USA Babylon A.D. (viac)

Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru (Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) vybojoval už mnoho soubojů a přežil války, které devastovaly svět od počátku 21. století. Právě on musí mladou dívku a její sestru Rebeku (Michelle Yeoh) dopravit do cíle, v tichosti a hlavně bezpečně. Aurora se během transportu chová podezřele. Jak je možné, že dívka dokáže řídit starou ruskou ponorku, umí plynně 19 jazyků a zná věci, které se nikdy neučila? Je infikována geneticky vytvořeným virem, který by možná mohl v budoucnu způsobit vyhynutí lidské rasy… (oficiálny text distribútora)

FanKalEl

Ono zo začiatku to vyzeralo až prekvapivo dobre ale postupne sa scenár vyvíjal do opitého mišmašu a kde finále a záver už bola totálna hovadina ktorá dáva skvelý príklad ako natočiť nezmyselný film a tváriť sa vážne a emotívne. (45%) ()

tranquill

"Tak tohle vás učí v klášteře? Tak to je Bůh dost v prdeli, jestli je člověk podle jeho obrazu..." Rádoby sci-fi akce pro jedno oko. Nejzajímavější byla Sepultura v jednom podkresu. ()

pulDag

ty vole jaka skoda ze druha pulka filmu je naprostej shit - zadne rozuzleni. Celej film vlastne nic nevis... no ale jakousi atmosferu to ma, takze what the hell... 3,5* ()

kubal18

Nic extra. Účast Diesela film zřejmě měla nadhodnotit, což se moc nepodařilo. Nesourodý děj vyplivl nakonec dojem viz. o čem to vlastně bylo?... ()

boaka

Upozornění: zaslechl jsem zvěsti o prodloužené verzi, která by měla být výrazně lepší, následující popis se týká jen té oficiální. Tento film u mne drží zcela jistě jedno nej-, nejménší integrita postav, vždyť jednu chvíli říkají a konají jedno, druhou, bez jakéhokoliv vysvěltlení otočí a dělají zase něco úplně jiného. V příběhu se objevují postavy jedna podruhé, žádná z nich pořádně podkreslená a zůstává záhadou proč udělala to nebo ono. Celkově se jedná o akční scény splácané dohromady nádhernými reáliemi, proto ta jedna hvězdička. ()

E lan

Béčko, tohle je čistokrevné video béčko. Po prvních minutách, kdy jsem jen nechápavě zpytoval svědomí, že jsem si "půjčil" zrovna tento film, se pár slušných okamžiků přecijen objevilo... Hmmm, jen si je teď ne a ne vybavit. Možná apokalyptické ztvárnění Ruska a USA, to bylo trochu zajímavé. Nicméně co je úplně katastrofální je závěr - nedopracovaný, odfláklý a neuvěřitelný. ()

Jarome

Mélanie Thierry je zaujimavejsia nenamalovana ako namalovana - na ulici by som sa po nej vsak asi ani neotocil - Who would hire a baby killer to get me? ()

lokol

priemerny film, pomerne o nicom...koniec bol neuveritelny....taky rychly koniec som necakal...akcne sceny pre mna chaoticke, ale diesel v pohode...obycajny film premiestni osobu z bodu A do bodu B, spln ulohu aj keby co bolo zasadeny do neobycajneho roku s neobycajnymi vynalezmi...uf...neveim neviem....tym trom hviezdickam asi dopomohol diesel v hlavnej ulohe :D ()

Tamten

Původní příběh třeba nemusel být až tak pitomý, ale po sestříhání filmu se z toho stává nepoužitelný blábol. Ve filmu je naznačována spousta myšlenek, od virové infekce, přes náboženské sekty až neposkrvněné početí. Jenže tyto myšlenky nejsou nijak vysvětlovány a nijak nesouvisí s hlavními hrdiny, i když divák pořád čeká, že by tomu tak být mělo. No a když se přiblíží závěr a divák čeká na vysvětlení a provázání námětů, tak nic. Film prostě skončí a vše se spláchne do záchoda. ()

mafish

Skvělá myšlenka, ale naprosto otřesný scénář. Přišlo mě to jak kdyby v půlce filmu došly tvůrcům finance (nebo nápady?), střih, a šťasný konec .... ()

Camarro14

... aneb "Potomci lidí" v akčnějším hávu, leč inteligenčné snížené na úroveň XxX, apod. snímků ... jednodušeji řečeno se jedná o film šitý Vinovi na tělo a od toho nelze očekávat nic světoborného, natož přelomového ;) .. ()

Bart16

Slušné tři hvězdičky.Vin je pořád cool frajer.Film měl spoustu skvělých akčních scén,ale bohužel se na něm vyřádili střihači a studio,což je na výsledku dost znát.Film občas postrádá logiku a postavy se chovaj nelogicky a to nemluvím o závěru,kterej je teda fakt mizernej.Přesto pro fanoušky Diesela a sci fi povinost. ()

Ceberus

Devadesátiminutová verze se mi dokonce zdála nějaká krátká, konec přišel docela náhle - lidi se tam bijou, střílí, lámou a blik - Toorop je tam, kde chtěl být, konec filmu. Takže o nějakém natahování nemůže být řeč, spíš se mi celý ten důvod existence Aurory zdál naprosto zadušený, hlavní záporačka se ani pořádně nedostala ke slovu. Co se týče námětu a jeho inteligenční úrovni - pokud od filmu očekáváte pouze Dieselovinu a jdete do toho s tím, že teď vypnete mozek a chcete se jen zabavit, pak se bavit budete. Prostě to funguje stejně jako třeba Seagaloviny, musíte být připraveni a naladěni na tento konkrétní typ filmu a očekávat jen to, co film nabízí.. ()

ER

Tak tak jsem se dodíval na slátaninu akčního (se slovem sci fi mám nějaký problém) kdo ví čeho. Přičemž námět zas tak špatný není,jen to zpracování a nadužívání Dieselových svalů. Zvlášť pasáž, kdy se vyjevují záměry sekty a objeví se vazba na "otce", je slušná a kdyby se další pohnutky zúčastněných odvíjely od tohoto momentu, mohlo jít o lepší podívanou.Jenže to musí nejdřív Vin vystřílet a zabít půl planety, než se k něčemu takovému dostaneme. Ach jo. ()

Jaxx84

Jedna hvězdička za hudbu a atmosféru světa, o kterém nám režisér prozradí velký kulový. Druhá hvězdička za kruháč na Porubě a Kazachy mluvící plynnou češtinou =D ()

waska

Až tak hrozný to opravdu neni. Je pravda, že scénář je sice tragickej, ale je to akční a svižné, bez zbytečných průtahů. Navíc Mélanie Thierry je opravdu k nakousnutí.. ()

dustur

Za mňa príjemná akčná záležitosť na čele z Vinom Dieselom. Zároveň za mňa aj také príjemne prekvapenie, keďže som od filmu niaku bombu nečakal, ale som dostal takú malú príjemnú akčnú atmosféru. V ďalších úlohách ma taktiež potešili Gérard Depardieu, Michelle Yeoh alebo Lambert Wilson.  A čo sa týka hodnotenia filmu, tak u mňa je to medzi 3 až 4 hviezdičky - takže v tomto smere som nerozhodný, takže z prižmúrením oka dávam 3,5/5. ()

XXX: Návrat Vina Diesela

XXX: Návrat Vina Diesela

17.09.2008

Rob Cohen a Vin Diesel znovu spojí síly a vrátí se ke své hitové „cool bondovce pro teenagery“ z roku 2002. Nikoho to nepřekvapuje. Ani jeden z nich nemá za sebou zrovna úspěšné období. Cohenova… (viac)

Francouzský jestřáb sestřelen

Francouzský jestřáb sestřelen

30.05.2008

Přestože se herec (Mnichov) a režisér (Purpurové řeky) Mathieu Kassovitz nemálo natrápil se svým i v ČR natočeným akčním sci-fi thrillerem s Vinem Dieselem v hlavní roli Babylon A. D. (prošvihl… (viac)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (viac)