V japonském velkoměstě dojde k sérii sebevražd, které jsou spojené faktem, že obětem před smrtí někdo zatelefonoval z čísla 0. Mladá detektivka zjistí, že volající osoba takto vraždí lidi v jejich snech. Požádá proto o pomoc mladíka, který také dokáže vstupovat do lidských snů, ale sám pomýšlí na sebevraždu. Formálně i tematicky radikální autor Shinya Tsukamoto spojil svůj drásavě fyzický filmový styl s hororovým žánrem. Vytvořil tak dílo, které intenzifikuje motivy japonských hororů z doby po mezinárodním hitu Ring a obohacuje je o hloubku i přesah. V jeho temné vizi světa lidé apaticky proplouvají mezi chladnými zdmi velkoměsta a své úzkosti přenášejí do snů, které tak namísto úniku z reality přinášejí ještě větší utrpení. (oficiálny text distribútora)

Jhershaw

Díky Tsukamotovi, který stále je jednak úchyl druhak výrazně osobitý, se nejedná jen o další obyčejný japonský horor. Přitom některé záběry (dlouhé vlasy, oko) mi přišly vyloženě jako "parodie" na Ring. Zvukově ruchová stránka (v kině Čas) byla docela brutální a budila všechny, kdo usnuli - kteří tím získali další úroveň vnímání filmu. Hitomi v hlavní roli potěšila ^^ ()

zelvopyr

Ach jo. Kolikrát jen tuto chybu udělám znovu. Režisérovi, jehož "filosofie" (vzhledem k mým rokům na FFUK vždy používám toto slovo v nejpohrdlivějším slova smyslu) mě už jednou či vícekrát otrávila a okradla o čas, dát další šanci. Režisér byl zřejmě v kině na Constantinovi a dostal nápad, že natočí totéž, ale s mužatkou a gayem, a bude to ne o pekle, ale o snech. Brrrr. ()

Shit

Tohle je hodně zajímavej horor z japonský celkem hodně zručný dílny. V podstatě to je tak trochu založený na Noční můře z Elm street a taky trochu na Cage, ale dopad to má daleko silnější, temnější, mrazivější a působivější a má to skvělou atmosféru, obzvlášť ty útoky ve snech jsou absolutně perfektní a kazí je jen fakt, že ke konci už je to takovej guláš, že lze celkem složitě rozpoznávat, co je ještě sen, co je nějaká snad další vrstva ve snu a co je realita. ()

*CARNIFEX*

S toľkým zrovnávaním jedného filmu k viacerým snímkom som sa hádam ešte ani nestretol. Niektoré dávajú väčší zmysel, niektoré menší, no koniec koncov, "Nightmare Detective" je naozaj takým chameleónom, od ktorého možno čakať viacero podobyzní. Každopádne, je dostatočne originálnym počinom s viac ako solídnym gore, či hutnou atmosférou, ktorá fanúšika hororu poteší zrejme najviac. No a podľa mňa, nebyť tých trasľavých záberov v určitých pasážach, tunajšie hodnotenie by bolo podstatne vyššie, a "Nightmare Detective" by sa "vyhrieval" v červených pozíciách - 70% ()

obitus

S horrorovou Asií jsem takřka definitivně skoncoval někdy před dvěma lety, když jsem se totálně přejedl dlouhovlasých duchů a nesmyslných úchyláren. Jen obcčas sáhnu po zajímavě vypadajícím snímku, většinou, až když ho prověří dostatečné množství diváků. Bohužel, v případě Nightmare Detectiva jsem se trochu přehmátnů. Ne, že by neměl zajímavé okamžiky nebo námět, ale prostě mi přišel poměrně nudný. A to je samozřejmě problém. Tsukamoto umí rozhodně lepší věci. ()