Kokainoví kovbojové

• Česko Cowboy Cocaine (festivalový názov) (viac)

Píší se 80. léta a nemilosrdní kolumbijští kokainoví magnáti ovládli Miami a přinesli s sebou nevídané násilí. Sledujte, jak se z Miami stane jejich centrum. (Filmbox)

Zik2

Tak to vidíte - kokainoví baroni nebo chcete-li kaubojové pozabíjeli na přelomu 70. a 80. let tisíce lidí, přivezli do USA drogy za hezkých pár miliard, a nakonec, pokud se teda nevyraždili navzájem, dostali pár let a teď v hezkých domech s nostalgickým úsměvem na tváři vzpomínají na to, jak to tehdá zamlada bylo super. A přizvaní odborníci, až na jednoho, se shodnou, že vlastně nebýt mafie, není tady takové hezké panorama, a jede se dál. Film sice ukáže člověku leccos z toho, co neznal, ale nemůžu se zbavit pocitu - a nemůžu ho akceptovat - že z těch grázlů dělá vlastně takové šikovné podnikatele, který jako jóó, děti zabíjet neměli, ale jinak prostě prodávali kokain jako jiný housky. A neberte to, děti, když ten soudní proces se dá nějak ošéfovat. ()

Fanucci

Viděl jsem spoustu dokumentů o mafii a drogových kartelech, ale tento byl jeden z nepoutavějších. Perfektně natočen, měl spád a náboj. Přispěli k tomu hodně Mundy, Roberts a "Rivi", kteří o letech ztrávených pašováním drog resp. vraždění na objednávku vyprávěli podrobně a souvisle. Bez debat 5 hvězd. ()

Frajer42

Dokument je složen z mnoha výpovědí velkých drogových bosů, či jejich nájemných zabijáků. Musím říct, že některé historky jsou mnohonásobně lepší než mnoho filmů podobné tématiky. Nikde v dokumentu nevidím takový ten zdvižený ukazováček, který obvykle říká něco ve smyslu: ,,Tohle děti nedělejte!". Spíše dokument vidím jako motivační projekt, který vznikl za účelem, aby navnadil začínající podnikatele a mohli tak provést upgrade ekonomiky, protože obchodovat s drogami může být kromě zvýšeného adrenalinu v krvi i děsná sranda. Poté se vaše povinnosti zúží pouze na vybírání vhodného místečka na zahradě, kam by se daly právě vydělané miliony zakopat. Rozhodně se však jedná o dokument velmi zajímavý, který má skutečně exkluzivní tempo a nepolevuje, ale jak už jsem zmínil, tak snadno ovlivnitelní a hloupí lidé bez vlastního názoru by ho rozhodně vidět neměli, pro ně může být dokumentem nebezpečným. Tudíž je i není škoda, že ho k dnešnímu dni vidělo tak málo uživatelů. Za sebe dávám 4*. ()

Santino7

Skvelý dokument, mapujúci bláznivé 70. a 80. roky v Miami Beach. Roky plné marihuany, kokaínu, prisťahovaleckých gangov a vraždenia. Ponúka nám detailné pohľad sprevádzaný rozhovormi s troma rôznymi výraznými postavami tejto doby. Jeden bol pašerák, ktorý sa chopil príležitosti v rozvíjajúcom sa miamskom drogovom priemysle a zacítil možnosť, ako sa dá rozprávkovo zbohatnúť. Druhý bol pilotom lietadla prevážajúceho kokaín z Kolumbie, rodák z Miami. No a posledný bol členom medellinského drogového kartelu, vrahom, ktorý si doteraz odpykáva svoj trest vo väzení. Kým prvá polovica sa venovala hlavne spôsobom pašovania kokaínu na trase z Kolumbie až do Miami a následnému šíreniu tejto drogy, druhá polovica je vyčlenená pre krvavé roky, v ktorých sa vybavovali účty medzi kolumbijskými a kubánskymi skupinami. Celkovo ide o veľmi kvalitný dokumentárny snímok, ktorý ponúka ucelený obraz o danom období. Treba pochváliť Billyho Corbena za skvelú prácu a vytvorenie skvelej atmosféry. Takéto veci jednoducho mám rád. 5/5 ()

Marek1991

Toto je náklad, tu vám povedia, z čoho vraj bola vybudovaná takmer polovica Miami a čo spôsobilo, že ľudia zničili takzvaný raj na Zemi v krajinu vrážd. Film Zjazvená tvár je zjavne len príliš zľahčené dielo, čomu sa ani nechce veriť. navyše dokonca asi najväčším zločincom tu bola žena. Síce postupne z tej záplavy informácií od vytešených ľudí sa prechádza k tomu, že to vlastne bolo zlé, no nejaké odsúdenie a výraznejšie poukázanie na vinu tu nevidím. Ktovie, či to nie je tým, kde skončili peniaze, či tým, kto to akoby roky kryl. Práve tá ľahkosť mi tu vadí, aby niečo podobné neinšpirovalo ľudí, najmä ak je tam nakonci ukázané, že to vlastne išlo aj bez toho. Krásna krajina, ľudia žili vlastne spokojne, no chceli viac, vyrobili si trendy a na nich sa zarábalo, hlavne že boli zakázané a zarábalo sa tým na nich viac. Kam príde s ľuďmi chamtivosť, závislosti, či iné zlé vlastnosti, tam sa to zvykne zvrtnúť k zlému. Je to dosť smutný dokument a pre mňa akoby nemal konca, bol veľmi zdĺhavý pre mňa pri pozeraní. Som trocha v rozpakoch po jeho konci. ()

• Griselda Blanco byla 3. 9. 2012 ve věku 69 let zavražděna neznámým střelcem na motorce, když opouštěla řeznictví v rodném Medellinu. (Marty20)