Snímek o muži, který byl v mládí vychováván jako pes, musel bojovat o svůj holý život, o přežití. Postupem času jak stárnul se z něj stal poslušný zabiják, který plní rozkazy svého páníčka. Jedna zakázka se mu vymkne z rukou a šlape mu na paty policie. Všechno se mu ještě více zkomplikuje, když se na skládce seznámí s ženou, kterou tam její otec drží a zneužívá. Pomůže jí a dají se společně na útěk před policisty... (sheen)

Tuxedo

Zabiják, vychovávaný mezi rváči, pro kterého smrt nic neznamená a policista, kterého tento zabiják připraví o kolegu a on tak ztratí všechny zábrany, je nejen skvěle napsaný, ale též skvěle natočený. Oba hrdinové opravdu snesou označení "dog" - zabiják nemá slitování před nikým a neváhá jakkoliv bojovat o svůj život, policista je mu zase neustále v patách, což myslím opravdu NEUSTÁLE. Hodně se hraje na realističnost (všechny postavy dělají velké chyby včetně zabijáka) a především nekompromisnost. A Edison Chen je prostě výborný. Výsledný dojem mi dokonce nezkazila ani poslední dvacetiminutovka, protože romantická linie je jen záminkou k uzavření příběhu, který se opět neobejde bez násilí. ()

HateBreeder

Tak tohle byla síla. Dalo by se říct, že mé očekávání brutálního a bezútěšného filmu se vrchovatě naplnilo a pohár ještě v klidu přetekl. Film staví na úplně jiných hodnotách a pro západního diváka to může být slušný šok. Do Hong Kongu přijíždi nájemný vrah z Kambodže, aby splnil krvavý úkol a zase se vrátil pro svoji odměnu. Situace se ale vymkne kontrole a místo čisté práce se odehraje totální masakr v němž zemře i jeden policista. Jeho kolega to nenechá jen tak a využije svých poněkud "odlišných" vyšetřovacích metod k jeho vypátrání. Rozehraje hru na život a na smrt, na jejíž jedné straně je boj o přežití vlastní i milované dívky a na té druhé je potom pomsta životů přátel ale hlavně - vnitřní boj a snaha vyrovnat se s temnou minulostí. Film, který si na nic nehraje, jenom nám ukazuje dvě odlišné postavy ze dvou odlišných světu, které jak se na první pohled zdá nemají nic společného až do chvíle, kdy bude každá nucena bojovat za svoji věc. Poté z nich vyprchá veškeré lidství a změní se v rozzuřené psy, kteří neznají slitování a nezkončí, dokud jeden z nich bude naživu. ()

sniper18

Je to celkom dobrý film z hong kongkej produkcie. Má veľmi zaujímavý príbeh, ktorý si ale svoju zaujímavosť udrží možno tak polhodinu a potom nanešťastie upadne do úplného priemeru, z ktorého sa zdvihne len málokedy, Akcia tu prakticky ani nie je, iba niekto niekoľkokrát vystrelí alebo udrie ale aspoń všetky scény, kde dôjde k priamej konfrontácii medzi zabijakom a políciou sú celkom napínavé a teda aj dobré. A samozrejme musím pochváliť zabijaka pre jeho charakter, ktorý nemá problém zabiť akéhokoľvek rukojemníka. Moc nie som spokojný s prostredím, pretože vlastne celý film sa odohráva v nepríjemných prostrediach ako napríklad na skládke odpadu. A tiež aj atmosféra je taká zvláštna. Ale všetky tieto mnou spomínané negatívne vlastnosti sa týkajú mńa. Určite to nie sú zápory filmu, pretože tento film je presne taký, akým ho aj tvorcovia chceli mať. Len jednoducho ja od hong kongského akčného filmu očakávam niečo úplne iné ako som dostal tu, ale určite mnohých zaujme práve tento typ filmu. Objektívna kvalita filmu-70%, film sa páči mne na 57%. ()

tombac

Příznačnější název tenhle masakr mít ani nemohl. Kambodžský vrahoun, z kterého se ve vypjatých okamžicích stává agresívní pitbull (ať se na mě Jet nezlobí, ale přídomek "utržený z řetězu" si zaslouží někdo jiný) a stejně tak dovede být nelidsky chladnokrevný, proti policistovi, jenž se v honbě za zločincem neštítí ničeho. Oba mají přímočarý a brutální "tah na branku" a jednoho dovede zbrzdit jen ten druhý. Ona "romantická vložka" byla jediným momentem, kdy mi snímek milosrdně dovolil vydechnout. Dog Bite Dog je po Osoi hito a Oldboy dalším filmem, o němž mohu směle prohlásit, že jeho sledování mělo na mě stejné účinky jako rána kladivem do hlavy. Nářez. Dusný a surový. ()

*CARNIFEX*

Svojský Hong Kong v plnej "kráse" zvláštnosti, kedy sa strieda drsnosť so zvrátenosťou zasadená do naozaj špinavého prostredia. Človek mal pocit, že už len zo samotného sledovania filmu dostane nejakú pliagu v podobe infekcie. Tvorcovia dali od úvodu jasne najavo akým smerom sa ich počin bude uberať. Akcia (nie však na "americký" spôsob! Žiadne mimoriadne prestrelky!) nútiaca diváka k pozornému sledovaniu vývoja deja však nezaručuje, že by mohol tento počin niekoho baviť. Nejedná sa totiž o žiadny "boom"buster najvyššej kvality prevedenia, a tak podobný snímok musí skôr sadnúť divákovi na mieru, než dúfať, že sa to z minúty na minútu zlepší a získa si jeho plnú pozornosť. Ja osobne sa nesťažujem, dostal som síce presne to, čo som aj očakával, no na udelenie štyroch ☆ to zrejme nebude. ()