Ajťáci

Ukážka z filmu 2
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (29)

Friendface (2008) (S03E05)

K Facebooku a všem ostatním jemu podobným sociálním zlům mám v podstatě stejný vztah jako ke všem možným církvím a sektám, takže jsem si epizodu užíval od samého začátku až do vymakaného konce. Pařba s "přáteli" z Friendface byla totiž opravdu skvělá a jsem opravdu rád, že jsem se jí nemohl zúčastnit. Nerad bych si totiž narychlo sháněl manželku, vyfantazírovával si nejméně dvě geniální děti a všem předváděl veškerý svůj bionický upgrade. / Poučení: Pokud se máš setkat s přáteli, nezapomeň si mobil nebo tablet, jinak si nepokecáš. ()

Ulítli na kalendáři (2008) (S03E06)

Až do finálové epizody třetí sezóny mi byla Jen i přes své drobné nedostatky (nebo možná právě pro ně) sympatická, tady si u mě ale rozhodně nešplhla, když se přidala k (v dnešní době již většinovému) bučícímu stádu pokrateckých moralistů. Šestý díl měl kromě Jen i další mouchy, ale přesto mě nesmírně bavil obětavý Roy a skvěle jsem si to užil u sledování Mossovy dovolené. / Poučení: Nebuď kazišukem. ()

Série 4 (2010) (S04)

Čtvrtá a zároveň závěrečná sezóna se pro mě stala nejslabší řadou. Jen čtvrté epizodě jsem mohl přiklepnout plný počet hvězdiček, těm ostatním prostě něco chybělo a dvěma z nich jsem dokonce udělil jen tři hvězdičky, k nimž jsem jinak za celou dobu nesáhl. Tvůrcům ve čtvrté sérii jednoznačně docházely nápady, takže jsem měl chvílemi pocit, že sleduji nepříliš vydařenou improvizaci. / Poučení: V nejlepším se má přestat a tady se to nestihlo. ()

Jen zvaná Fredo (2010) (S04E01)

Start do čtvrté sezóny nebyl vůbec špatný, přestože celá záležitost místy lehce drhla. Jen se každopádně do své nové role i přes prvotní šok vžila velmi rychle, mě ale tentokrát mnohem víc zaujal Moss ať už jako psycholog amatér nebo Pán jeskyně. A pro případ, že by mi výše zmíněné klady nepostačovaly, byl tady ještě Douglas Reynholm, a ten rozhodně nezklamal. / Poučení: Pokud tě někdo ocení, doufej, že neobdržíš sošku zmrzlináře. ()

Na slovíčko (2010) (S04E02)

Druhá epizoda mě taky nepřesvědčila natolik, abych šel do plných. Což o to, bylo se čemu zasmát, ale té nejlepší úrovně seriálu tady tvůrci nedosáhli. Snaha se jim nedala upřít, ale i když byl Roy ve své touze dokázat, že se neživí mytím oken, skvělý a dokonale démonický Moss/ Slovo si udělal z Odpočítávání svou doménu, šel si tu vlastně každý svou cestou a mně tu výrazně chyběla spolupráce. / Poučení: Pro jistotu měj vždy po ruce termoprádlo. ()

Něco se stalo (2010) (S04E03)

Přišel na psa mráz a já jsem narazil na pro mě zatím nejhorší epizodu seriálu. Ne, že bych se občas nepousmál, ale já jsem byl zvyklý na to, že mi sklepní osazensvo Reynholm Industries cvičilo bránicí, až jsem se uvnitř potil. Tentokrát to byl jen slabý odvar těch kvalitních dílů a já jsem po celou dobu marně hledal něco, co by mě opravdu bavilo. / Poučení: Když s některými obviněními počkáš dvacet let, budeš celebrita. ()

Italština pro začátečníky (2010) (S04E04)

Předchozí díl byl až zoufale slabý a čtvrtá epizoda vyšla naprosto skvěle. Takhle to vypadá, jakoby za minulým neúspěchem stál tým náhradníků, zatímco teď nastoupilo "áčko". Mossovy reakce na dění kolem Roye byly výborné, Jeninu italštinu jsem si opravdu užíval, ale všechna pozitiva nakopl ještě výš smutný životní příběh Royovy partnerky a následné modelářské aktivity. / Poučení: Pokud modelaříš, dej pozor na až přílišnou věrohodnost. ()

Zlobiví hoši (2010) (S04E05)

Pátá epizoda se tvůrcům vcelku vydařila. Nedosahovala sice kvalit dílů dřívějších sezón, ale zklamaný jsem určitě nebyl. Rozhodně mě nezklamal Douglas Reynholm a jeho sled falešných párty, pobavil mě zavirovaný notebook bez prohlížeče, ale Royovo a Mossovo vzepření se systému už tak skvělé nebylo; dahle dějová linka si ale to nejlepší schovala na závěr:-) / Poučení: Máš problém s viry? Jdi do včasné medikace. ()

Reynholmová vs. Reynholm (2010) (S04E06)

Tak finále už bylo úplně mimo mísu. Roy a Moss v závěrečné epizodě seriálu prakticky neexistovali, což byl extrémně podivný vývoj. Rozloučení se seriálem The IT Crowd proběhlo u soudu, IT oddělení se vlastně netýkalo a mně to tedy připadalo velice zvláštní. Pokud někdo zůstal svůj, byl to Douglas Reynholm, který mě bavil, ale epizoda jako celek příliš nefungovala a vypadala, jako by ji vystřihli z jiného seriálu. / Poučení: Na ten Female Star Trek bych se rád dodíval:-) ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake