Jericho

USA, (2006–2008), 20 h 39 min (Minutáž: 40–44 min)

Skeet Ulrich, Lennie James, Ashley Scott, Kenneth Mitchell, Brad Beyer, April Parker-Jones, Alicia Coppola, Pamela Reed, Bob Stephenson, Shoshannah Stern (viac)

Dramatický seriál vypráví o tom, co se stane, když se na obzoru náhle objeví atomový hřib a uvede poklidné městečko v Kansasu v chaos. Jeho obyvatelé se ocitnou v naprosté izolaci a mohou se jen dohadovat, zda jsou jediní Američané, kteří zůstali na živu. Když jsou vyřazeny z provozu veškeré zdroje energie a možnosti komunikace, strach z neznámého uvrhne Jericho do všeobecného zmatku. Město se začne hroutit pod náporem teroru a strach i pocit zkázy probouzí v některých obyvatelích města jen to nejhorší. Ale v této době krize, kdy se citlivých jedinců zmocňuje šílenství, a na povrch vyplouvají i ta nejskrytější tajemství, v sobě někteří lidé najdou vnitřní sílu, jíž si dosud nebyli vědomi. A z těch, u nichž je to nejméně pravděpodobné, vzejdou hrdinové. V průběhu děje seriálu se objeví spiklenecké teorie. Jsou obyvatelé malého města pod palbou útoků? Nastal snad konec světa? A pokud byste přežili armagedon, jak by Váš život nejspíš pokračoval? Stálo by vůbec za to dál žit? (oficiálny text distribútora)

anderson

Keby to bol akčný-mystery seriál, bola by to PECKA. Autori sa ale rozhodli divákom udeliť morálne lekcie a mravné ponaučenia. A to prosím v dobe vrcholiaceho cynizmu (ktorého špičkou vôbec nie je filantrop HOUSE :-), ale CHARLIE SHEEN v 2A POL CHLAPA). Takže sa ani nečudujem, že to po necelých 2. sezónach odrovnali. A to som absolútne ignoroval fakt, že jadrový útok v takejto idylke NIKTO neprežije, "natož" aby sa zaoberal debilnými vládnymi konšpiráciami. (6.6.2008) ()

ARI50

Určitě námět se snaží zapůsobit ale já v tom viděl jednoduchost, herci se moc nesnažily příběh neměl co moc nabídnou, což katastrofa a romantika není špatný nápad ale nepovedlo se tady. ()

Mgb21

U tohohle seriálu je asi nejlepší pustit si první díl, pak několik dílů přeskočit a pokračovat tak od 12 dílu. V první půlce se tvůrci zaměřili spíše na vztahy mezi jednotlivými postavami. Což nebylo zas tak nejhorší, ale v seriálu o atomovém útoku na Ameriku by člověk čekal něco podstatně jiného. Naštěstí to tvůrcům došlo a druhou polovinu seriálu zlepšili a tak se i moje hodnocení zvýšilo. ()

ProjectAlice

Výborný seriál so skvelým námetom. Idete si v aute a zrazu zbadáte obrovský hríb. Ste svedkami atómového výbuchu. Ano, štart je pomalý, ale potom to ide hopom a bavila ma každá epizóda. Posledné 2 časti prvej série nemajú chybu. Je to veľmi zaujímavý seriál. 85% ()

corpsy

Skvelý rozjazd. Ale každou ďalšou epizódou sa to vzďaľovalo tomu, čo som od toho očakával. Apokalyptickú víziu vhodnú zapamätania si. ()

Kryton

Skutečně zajímavý seriál na téma Jaderný utok na Ameriku a co poté. Malé městečko Jericho a pridružená krajina je jevištěm , kde se odehrává postapokalyptická soap opera. Někomu možná ony vztahy budou vadit , ale bez nich by některé postavy ani nemohly vystupovat a ba co více nemělo by to onu mírně popcornovou chut. Mě to , ale nevadí. Sledovat jenom děj jak se hledá viník během dnu poté mohu klidně u 24hodin. Tohle je přeci jen o tom co dělají normální američani , když na ně zautočí atomovkama (spoiler - vlastní). 1serie je poněkud delší. Plánovaně měla být jen jedna, ale díky fanouškum (za kterého se také považuji) se vykopalo pokračovaní. 2serie je kratší - 7dílná a ukazuje nám akční cestu za pravdou. /To se určitě bude libít fanouškum 24hodin/ More Jericho pls! ()

spaceboyCZ

Kdo vydrzi prvni dve tri epizody, nebude zklaman. Ten otaznik, ktery visi nad tim, co ze se to na tom horizontu udalo (atomovy hrib nad Denverem a Atlantou a kuse zpravy o dalsich zasazenych mestech), kdo vlastne je novy obyvatel Jericha - Mr. Hawkins - a co Jake delal celych pet let mimo Jericho, nez se vratil...to jsou tri hlavni otazky, ktere ve Vas zacnou cloumat, pokud vydrzite. A nutno podotknout, ze po celou prvni serii krom dvou dilu je napeti opravdu velke. Predem ale upozornuji fanousky hry Fallout, ze az takto drasticke to opravdu nebude :) ()

Kubick

Pokud znáte Lost a Prison Break, je těžké hodnotit jiný seriál, aniž byste ho srovnávali s právě výše jmenovanými. Pokusím se o objektivní hodnocení. Myšlenka seriálu není špatná, ale občas se mi zdá, že uvedené dialogy jsou pouhým klišé, postavy se také chovají trochu předvídatelně.. Mám za sebou zatím 6 dílů a proto je brzo na hodnocení celého seriálu. Uvidíme, co si Turteltaub schoval do zálohy.. Stručně řečeno: je to oddychovka, u které nemusíte moc přemýšlet, děj utíká a akci zde taky najdete. Já jen doufám, že Jericho bude mířit výše, než jen k průměru. Uvidíme, zatím průměrné 3* ()

Davered

Spousta amerikanismu, patosu a klišé. Jako největší negativum bych ale viděl ohromnou vykonstruovanost, kdy hlavní hrdiny v post-apokalyptickém světě nahání armáda iráckých žoldáků (!!!), starosta města jen o vlásek unikne smrti v horečce a půl Jericha se i po atomové katastrofě vesele opíjí v tamní putyce. Jasně patrná je i snaha přiživit se na úspěchu LOST (oživování starosty - oživování Charlieho, titulní nápis místo titulků, dojemné rodinné konce, "ti druzí"). Po desátém dílu definitivně přestávám sledovat. ()

katasta

Velice povedený postapo seriál, co rozhodně nezklame. Spousta akce, napětí, má to rychlost, šmrnc a není to vůbec hloupé, je to reálné tak jak to jen jde a nutí vás to koukat dál a dál, abyste se konečně dověděli co to má všechno znamenat. To trochu bortí mojí představu o správném seriálu jako náplasti za film, když není dost času, což znamená že je to kvalitní seriál :o) Nepovedená mi ale přijde druhá série, která je zbytečně moc vyhrozená a uspěchaná, a té rychlosti je tam už tolik, že to na kvalitně začíná úměrně ubírat. ()

YURAyura

6/10 Neni to uplne nejhorsi, ale vlece se to jak sopel ;[[ nez k necemu dojde, tak se musi vyresit napjate rodinne vztahy, uhasil pozar v knihovne a podobne peechoviny, vsichnijsou porad happy a malo se umira...uz ponekolikate dekuju za tlacitko zprostredkovavajici rychloposuv ;]] sber kukurice, kecy o lasce, postelove sceny a dalsi vychytavky - co mi ale nejak uchazi je ta konstatni dobra nalada vsech zucastnenych, jako by se v jejich pripade jednalo o nejakou odpoledni pohodicku... Vsichni jakoby vypadli z modniho casopisu, ale bohuzel sympaticky nijak zvlast nejsou. Nekolik dilu pred koncem jsem se tesil jsem se na zaverecny klimaxovy mazakr, ktery bohuzel neprisel, zato pathosu bylo hafo. Takze vzkaz pro postapo nadsence - ani MadMax, ani Fallout ani Threads, ani Day After - je to takova odpoledni soda - sice ne uplne spatna, ale do dobre ji chybi nekolik procent... Nejlepsi dil: 17 ()

wipeout

Ďaľšia hniezda seriálového neba súčastnosti, ktorá začína zapadať skôr než začne skutočne nachádzať svoje miesto v záplave iných. Prvých pár častí vyzeralo naozaj snubne, hlavná dejová linka iba s minimom epizódneho balastu. Lenže zase tu raz niekto chce vyrábať čo najviac epizód aby sa z inak veľmi dobrého nápadu vyťažilo čo najviac financií. A tak po 4-5 častiach dochádza k stupídnemu sledu páriacich rituálov, čo je podľa mňa naozaj tá psoledná vec na, ktorú by ľudia po jadrovej apokalypse mysleli. Ale čo je najhoršie, dej sa neposunul o podstatnú časť už pár epizód. Ale ešte stále dávam Jerichu šancu, pretože určite má na viac. 3,5* ()

Fanucci

Milostné zápletky a trojuhelníky trochu štvou, ale jinak jde o kvalitní seriál sledující osudy města Jericho v Americe po nukleárním výbuchu. Dle mého názoru by po takových detonacích v Americe neměli ani sluneční svit, ale když si takové detaily člověk odmyslí, baví se dobře:-) ()

Lischai

Skvělý námět, ale celé je to takové... papírové. Všude samé rozjásané barvičky a veselí lidičkové, co chodí městem, aniž by reflektovali, že dost možná zuří třetí světová válka. Herecké obsazené dost různorodé: líbí se mi Skeet Ulrich a jeho mimózní "nevím, co se tady děje, nic po mě nechtějte, pohled" a nelíbí se mi Ashley Scott coby perfektně nalíčená blondýna, která zmateně pobíhá kolem. Hodnocení píšu po čtyřech dílech, více tomu nedám. ()

Martin741

Z principu dobry scenar pochovavaju hrozne herecke vykony, rutinerski reziseri a blbe dialogy. Patos by mi az tak nevadil. Ale urcite radsej kuknem Prison Break alebo Dexter, to su serialy na urovni. 61 % ()

Vojťas

Tak ze začátku seriálu jsem hodnotil 3*. Teď (po 1. sérii) jsem si však položil otázku: ubrat 1* seriálu HEROES nebo přidat 1* JERICHU. Nakonec tedy vidíte, jak jsem se rozhodl! To, co chybělo (paradoxně lépe natočeným) HEROESŮM jsem tady našel. Emoce! Poslední díly seriálu jsem prožíval nejvíce - asi jsem se trochu více sžil s hlavními hrdiny - a výsledek je tedy nadprůměrný (3,5*)! :-) ()

Jimmi

Velka skoda ze to zastavili akorat vtedy ked sa to tak super rozbiehalo:( V prvej polovici prvej serii to bolo iba take nemastne neslane ale ku koncu a v druhej serii to uz bolo to prave orechove.Este raz velka skoda ze to pozastavili ()