Dej sa odohráva v alternatívnom svete kde vrahovia ako Freddy Krueger, Michael Myers i Jason Voorhees skutočne existovali a medzi ostatnými vrahmi sú považovaný za legendárny vo svojom obore. Ich najnovším nástupcom je Leslie Vernon, ktorý svoj plán, jednotlivé finesy i samostatný priebeh exkluzívne ponúka týmu dokumentaristov. BEHIND THE MASK: THE RISE OF LESLIE VERNON je originálny slasher ponúkajúci dokumentárnym štýlom náhľad do zákulisia prípravy „veľkej noci“ hororových legiend ako byť čo najefektívnejším zabijakom. (petero)

Teabag

4* minimálně už za ten nápad. Zábava až do konce, ale asi opravdu jen pro hororové fandy. Nenapadá mě, co bych tomu vytknul. "He´s just a man." ()

Gray Wolfman

já se teda u toho náramě bavil. Jako fiktivní dokument o životě, slastech a strastech jednoho slashera se nevidí každý den a divim se, že tohle natočit už někoho nenapadlo dřív ()

system

Prvni pulhodinka je vazne dobra, az mate pocit, ze sledujete neco originalniho, neco co tu pred tim jeste nebylo. Pak ovsem dojde na scenku v knihovne a od te chvile je to vsechno v haj*lu, od te chvile jsem nebyl schopen ten fim brat vazne. Skoda ()

Klay

Nemyslím, že se tvůrci inspirovali Blair Witch, spíš obšlehli francouzskou podivnost Man Bites Dog a přimíchali do ní nepříliš důmyslnou hru se slasherovými pravidly. Je fakt, že je zábava sledovat jak titulní postava vysvětluje fungování všech těch hororových klišé (nebo pravidel žánru chcete-li), ale ruku na srdce, tohle by vymyslel každý, kdo má slashery dostatečně nakoukané a nepotřeboval by k tomu ani příliš talentu. A finále, kde se film "přepne" z dokumentu do skutečné vyvražďovačky, je zoufale nenápadité a vzhledem ke svázání s bezpočtem předloh dokonale předvídatelné. To už se mi víc zamlouval sofistikovanější způsob pohrávání si s žánrovými pravidly v Cravenovo Vřískotech. A s tím souvisí poslední problém - radši než tohle si vždycky pustím nějaký plnohodnotný slasher. ()

1945

Podivuhodné - polovinu filmu se člověk místy až mírně nudí a postupem času zjiš'tuje, že vše mělo svůj význam. Leslie je mrtev, ale co když Eugene dostane chuť si zpestřit svůj ,,zabijácký důchod"? Těžko říct... možná se dočkáme pokračování ()

Kopin

"Potom tu jsou ty momenty, kdy to vypadá jako že jen jdeš, zatímco všcihni ostatní běhají jak kdyby jim hořela koudel u prdele. A ty musíš bejt pořád za nima. Je to pěkná dřina." ()

Mekgrůdr

Když povinnost, tak povinnost. A povinnosti, jak známo, se musejí plnit! Taky vás vždycky u hororů napadaly otázky typu: Proč jsou ti lidi tak blbí? Jakto že je ten vrah tady a najednou tam? Proč ho někdo konečně nezabije? Proč přežije vždycky holka a k tomu panna? No tak Leslie Vernon vám to všechno milerád vysvětlí! Ne, opravdu mě vždycky zajímalo co dělá takový obyčejný masový vrah, když nevraždí. To je jako někde zašitej, čte si, popíjí čaj a čeká na svůj okamžik? A on si to mezitím všechno hezky vymyslí, připraví, nachystá, pojistí a pak už všechno běží jako po másle. Co mají ty oběti teda dělat? Ony vlastně nemají na výběr! Film je naprosto úchvatný hybrid slasheru, dokumentu a vlastně i komedie (už si ani nevzpomínám, kdy jsem se takhle naposledy smál u hororu...počkat minulej týden u Evil Dead, ale to je jedno). Úplně malinké výhrady bych měl jednak k představitelce Taylor (mohla být trošku sympatičtější) a jednak k samotnému Lesliemu. Přece jenom masového vraha si představuju poněkud udělanějšího, ale zase neříkám, že by to musela být hora jako Tyler Mane. Navíc Baeselův výkon to vynahradil. No a konečně se mi moc nelíbila ani maska samotná, kterou jsem vždycky chápal jako vrahovu vizitku, symbol. Tady ta u mě žádné obavy o život nevyvolala. Ale to jsou vlastně jen prkotiny a kdyby všechny povinnosti byly takhle sladké, hned by bylo líp na světě! ()

Mimomisu

tematicky prerod do posledni tretiny filmu a vlastne cela posledni tretina je sama od sebe pochopitelna, cekana a mohla by fungovat dobre, kdyby se ji ujal nekdo, kdo umi tocit horory a udelat to napinavejsi. stejne tak jsem si predstavoval v hlavni roli vrahoun Vincenta deee Onofrio. Tu postavu by si zaslouzil hrat nekdo, kdo umi hrat s nadsazkou i bez nadsazky. Dokazal bych si to predstavit remake s vice penzema a lepsima hercema obecne. ALe stejne je to na 4 hvezdy, protoze prvni dve tretiny mockumentary o masovych vrazich z filmu musi proste pobavit kazdyho fandu tohodle zanru. Jen bohuzel musi privrit oci nad promhranym potencialem. Protoze tohle mohl bejt saakra dobrej a velkej film ()

aLPaC

Nápad originální a chválihodný, provedení ale značně pokulhává. Film je rozdělen v podstatě na dvě části. První "dokumentární komedie" a životě sériového vraha a jeho přípravě na další zabíjení. Druhá už typický slasher se všemi jeho pravidly. ()

wampire23

Ako písali viacerí prvá polovica filmu je úžasnou dokumentárnou paródiou na všetky slasherovské pravidlá a natáčanie hororov o psychopatickom zabijakovi. Spomínajú sa tu ikony ako Freddy, Jason, Myers a dokonca Chuckie. To je na plný počet hviezd. Avšak neskôr sa film dostane do roviny, ktorú sám paroduje a nastavené zrkadlo z prvej polovice teraz obracia proti sebe, čo je pre diváka rana pod pás. Veľká škoda pretože potenciál bol obrovský. A ako čerešnička na torte rolička Roberta Englunda (nie však v roli Freddyho:D). P.S. Keď sa ukážu obaja kameramani, tak som si najskôr myslel, že jeden z nich je Dave Grohl zo skupiny Foo Fighters. Keby to naozaj bol on a vniesol tam kúsok zo svojej komickosti, zrejme by šla ešte jedna hviezda nahor. Takto to ostáva pri troch. P.S.S. Pripomenulo mi to Randyho zo série Vreskot, ktorý tak rád hovoril o základných pravidlách slasheru. ()

pend

První část je zábavná svou formou, druhá je klasická vyvražďovačka. Důkaz, že i slasher lze obohatit o nové prvky. ()

agassi68

Keby aspoň na konci bola tá ženská urobila o zopár otáčok na lise viac a kamera by švenkla na detail vyliezajúcich očí tak hviezdičku pridám. Takto to je a ostane nudná, novátorsky sa tváriaca zlátanina, ktorá s hororom nemá do činenia nič a s klasickými vyvražďovačkami sa chce porovnávať, no v tom, čo tvorí úspech tohto žánru sa nejako nezorientovala. Dopozeral som to len pre neobvykle vysoké hodnotenie a idem si rýchlo pustiť Ravenous, aby som sa ľahšie spamätal.. ()

GOREGASM

Vynikající nápad, který žánr opět o něco rozšiřuje a v první polovině mě Leslie Vernon nadchl až nepříjemně nadšeným způsobem, jakým pitvá zažité mechanismy filmových masových vrahů, které se zneklidňujícím způsobem prolínají s fiktivní realitou dne. Zvrácenost hlavní postavy sice není nijak démonizovaná, ale svým systematickým uvažováním působí až nepříjemně reálně. Je proto velká škoda, že ve druhé půli se snímku chtě nechtě nepodaří udržet auru jedinečnosti a sklouzne do roviny rutinního slasheru, který nedostál vysokým očekáváním, které ve mně vzbudil. 70% ()

Raziel_cz

Pseudodokument, který dává dokupy nesmysly, co nasekaly (no pun intended) slashery od sedmdesátých let, a pro efekt podle potřeby přechází v tradiční film. Mrzí mě, že ve druhé polovině se hrdinové zachovají jako přesně tací kořeni, za jaké je Leslie má, ale jinak výborná dekonstrukce žánru a fanouškovsky moc vděčná věc. Škoda, že další díly se nekonaly (respektive, tvůrci právě podnikají poslední akci pro natočení dvojky), protože s větším věhlasem se Leslie Vernon mohl měřit s Freddym, Jasonem a Mikem nejen v rámci vlastního filmu. ()

helraiser

No tak tohle mě teda opravdu posadilo jednoznačně na prdel. Člověk by řekl, že v dnešní době natočit originální slasher je nemožný, ale v tomto případě se to opravdu povedlo. Originální záležitost která se na slasher kouká naprosto jinak než jsme zvyklí. Děj se odehrává vlastně ve světě kde známé hororové ikony jako Jason, Freddy a Michael Mayers skutečně žili. No a nyní se chystá jeden jejich nástupce na svou první akci a k přípravám a na provedení akce si přizve televizní štáb. Takže divák má možnost vidět přípravy na akci, rozhovory s vrahounem a jeho přáteli atd. Dvě třetiny filmu jsou vlastně z pohledu vraha- jeho přípravy, myšlení, výběr obětí atd. no a ta poslední třetina už je vlastně jen obyčejný slasher. No prostě celkově naprostá bomba a každej kterýmu něco řiká pojem slasher tak musí skákat radostí. Chci rozhodně pokračování, které by rozhodně nemuselo dopadnout vůbec špatně. Je vidět, že slasher má ještě co nabídnout a to je jedině dobře. ()

foundation

Pocit ihned po zhliadnuti filmu. Obrovska zurivost. Tak trestuhodne a uplne debilne zahodena prilezitost dotiahnut tuto superoriginalnu vecicku do konca sa vidi iba raz za niekolko rokov. Pritom start filmu a vlastne aj cela prva polovica boli vynikajuce a ja som sa tesil ze mam pred sebou nieco co budem moct doporucit vsetkym horrorovym fanusikom ktorych poznam. Preco preboha ziveho vo vesmire kde skutocne existuje Vorhees, Krueger a Myers urobia po vybornej prvej dokumentarnej hodine z toho zbytku iba prachobycajny prasivy, podpriemerny slasher kde SPOILER je ta ,,skutocna hlavna hrdinka,, tak odporne skadera ze mi skoro praskol monitor. Neni divu ze ta zenska bola panna :D KONIEC SPOILERU. Toto sa proste fanusikom horroru nerobi a pocitam ze aj cez tie niektore velmi priaznive komentare zdaleka nie som sam kto ma podobny nazor. Je to samozrejme aj moja chyba pretoze po precitani obsahu som sa tesil na originalnu horrorovu zabavu v ktorej sa objavia po kope 3 legendy 80tkovych slasherov. Nechal som sa jednoducho moc uniest. Objektivne davam za 60 percent, ktore su za tu prvu polovicu a originalny napad. Neskutocna skoda toho aj tak. A Angela Goethals je naozaj ta najotrasnejsia zenska aku som za poslednu dobu videl. To sa vazne neda :D ()

Al44...

Nesmírně originální a nezvyklý film, kde od začátku není vůbec zřejmé zda sledujeme pochybný dokument, komedii nebo hororový slasher. Od každého si bere něco, smíchá to vše dohromady a z toho pak vznikne tento snímek, který ale pravděpodobně ocení pouze milovníci a znalci slasher filmů. Téměř 3/4 děje sledujeme z pohledu masového vraha, což je velmi zajímavé (různé vychytávky, atd.). Navíc se některé humorné situace opravdu povedly a právě proto dávám 4*. ()