Rozhovory s Bohom

• Česko Mezi nebem a zemí (viac)
všetky plagáty

Film rozpráva skutočný príbeh Neale Donald Walscha, ktorý inšpiroval a zmenil životy miliónov ľudí po celom svete. Dej sa začína potom, čo si pri dopravnej nehode náhle zraní krk a stratí prácu. Krátko na to sa mení z normálne žijúceho chlapa na bezdomovca a jeho jedinou snahou je zostať na žive. Divák môže vidieť jeho emocionálny boj s každodennou realitou dostať sa k jedlu, k priateľom a znovunadobudnúť zmysel života. A práve vo chvíli, keď sa zdá, že veci idú správnym smerom, pohoršia sa. Neale sa plný hnevu a horkosti pýta Boha hromadu náročných otázok. (oficiálny text distribútora)

Arsenal83

Film plný životných právd a pohľad na život bezdomovca z pohľadu tejto sociálnej skupiny. Trochu sa tu rúcajú tie štandardné názory, že bezdomovec si môže za to vždy sám, on sa tak rozhodol, je to jeho chyba. Film ukazuje, že do toho môžete spadnúť len tak, ale zároveň aj ako veľmi ťažké je dostať sa z tohto bahna. Je citlivo pojatý, obrovské emócie síce nevzbudil, ale súcit a pochopenie, to áno. Kniha je predpokladám ešte lepšia. ()

WANDRWALL

Nakolik jde o skutečný příběh? To je zde tak nepodstatné, ale že by změnil životy miliónů lidí? To sotva. tedy jen těch, co se dosud nesetkali s podobnou zkušeností, tedy se ani nezabývaly základními otázkami lidské existence. Změnit to může jen lidi se zkušeností, co si za ní jdou, co ji vyhledávají, či lidi, co něco nečekaného už zažili, a potřebují si v tom udělat pořádek. Ale běžné, konzumní lidi, ani takový film nezmění. A těch je většina. K vyššímu já se člověk obrací tehdy, když se loučí se životem, a klade si otázky, které by si - pokud jeho život probíhá bez vzruchů - neklade. A dějiny lidstva, dnešního druhu, které nejsou až tak dlouhé, tak nás učí, že bůh byl často jen záminkou pro prosazení člověka na úkor druhého, snahou po majetku, snahou vnutit druhým svou vůli atd. Filozofii se věnuje málo lidí, ale ona zde je i bez toho kdo co o ní ví. Každý je svého štěstí strůjcem, každý se má zabývat i tím, co mu nevoní, a tenhle film je právě o těchto otázkách, takže asi i proto ho shlédlo tak málo uživatelů, neb ti se více drží hesla - stačí mi - chléb a hry. ()

mat.ilda

Mám problém s uvěřitelností, a to jsem paradoxně věřící :-), celé mi to připomíná taková ta shromáždění, kde slepí vidí, chromí chodí, mrtví ožívají..., ne vážně, netvrdím, že si pan Walsch vymýšlí, jen mně nesedí, že zná odpověď na každý z dotazů a zodpovídá je hodně šalamounsky a přitom si několikrát protiřečí, myslím, že v parku měl hodně času na přemýšlení, jak se stát šikovným manipulátorem ve jménu Boha, nebo se pletu a jsem nedůvěřivá kvůli nepovedenému filmovému zpracování. Každopádně mě pobavilo, jak se lidé sveřepě brání věřit v existenci Boha, nazývají jej předsudkem, jeho zákony jim přijdou jako středověké pověry a směrem k církvi mají jen slova pohrdání - a pak se zrehabilituje jeden z nejubožejších, prohlásí, že mluví s Bohem, pro každého má vzkaz, který se dobře poslouchá a voalá - všichni mu provolají hosana! Přitom mají všechno přímo před nosem, včetně hovorů s Bohem, kolikrát se stačí řídit pouze vlastním svědomím - to je ten hlas, který vám našeptává, že se někdo dívá. NEPOCHOPENÁ SCÉNA: Leořino předsevzetí, že už nebude trávit život vyděláváním na živobytí, chce vytvořit nový, založený na lásce a soucitu - ó, jak jednoduché, tak hodně štěstí, Leoro. ()

JASON_X

Někdy někde jsem o tomhle filmu něco četl a nejspíš mě to něčím zaujalo, protože jsem si ho stáhl. Ale pak na něj zapomněl a "objevil" ho až o řadu měsíců později. Myslel jsem si, že se budu škodolibě pošklebovat nějaké slabomyslné americké slátanině na intelektuální i duchovní úrovni jehovistických časopisů, ale zase až tak hrozné to nebylo. Jistě, je to celé přeslazené, nasáklé pathosem, tradičně podbarvené odpudivou cajdákovitou hudbou a předžvýkané tak, aby to strávily i pologramotné americké paničky po klimaktériu (kterýmžto jsou knihy i filmy tohoto druhu převážně určeny), ale dalo se na to (jednou) koukat. Knihu pana Walsche jsem nečetl a ani číst nehodlám, protože by mi nic nového neřekla ani nedala, ale nepochybuji o tom, že spoustě lidem mohla pomoci vyrovnat se s nepříznivým a bezútěšným životním údělem, takže její užitečnost je nepopíratelná. ()

KrestanFilms

Za příběh a zpracování hvězdičku. A ten zbytek? Film bych shrnul asi takto - je v něm shrnuto mnoho pravd ale i mnoho scestných myšlenek. Hned od začátku mi přišlo, že je to jako řeč přátelů Joba - ano, všichni měli jistou pravdu. Ale co na to pak řekl Bůh sám? Když jsem tak trochu zabrousil na oficiální stránky tohoto projektu, zjistil jsem, že je to vyloženě antikřesťanské - člověk se sám povyšuje na Boha. Ve výsledku tento film NEDOPORUČUJI! ()

• Slnko svietiace cez okno bytu bolo generované 18 000-wattovým filmovým svetlom namontovaným na plošine 126 stôp vysokého žeriavu Condor. (Arsenal83)
  • Na zachytenie vianočného sprievodu v Ashlands bolo použitých 5 kamier. Na hlavnej ulici sa vtedy objavila takmer polovica mesta - okolo 10 000 ľudí. (Arsenal83)
  • Na konci titulků je možno vidět ještě jednu scénu. (Mia...)