Koho by napadlo, že nepatrný mládeneček Kulihrášek dokáže na královském zámku udělat pořádek. S loupežníky si poradí, zbabělé prince znemožní, princeznu vysvobodí ze zajetí. Tak malý a tak chytrý a statečný...? Tolik složité to zas není. Láska ke krásné princezně v něm znásobila odvahu poprat se s hloupostí a zbabělostí a udělala z něho velikána, který se dostal do pohádky. (oficiálny text distribútora)

Koprska

Tak hrozné, že je to nezapomenutelné... Zvětšující se hrášek při pohledu na princeznu (...), odporný černokněžník... Nemůžu jedním slovem jinak než - kýč. ()

elshish

Psychedelické oči kulihráška mě přivádí do stavu, buď abych se smál a nebo to vypnul.. No nic.. další blbina je na světě.. ()

Petulka88

No, klasická televizní pohádka. Ale můžu říct, že když jsem ji viděl naposled, tak jsem se neskutečně řezal smíchy. Zvlášť ten černokněžník, to je soustíčko! ()

Lupes

Děti předškolního a lehce školního věku neřeší kvalitu triků a hrůzný čaroděj v nich kupodivu budí obavy. A kdyby problematizovaly to, co dospělí (třeba že pohádková postava řeší morální dilema hned po "narození"), nevznikl by třeba ani Pinocchio. Svou zápletkou je to pohádka celkem inteligentní a složitá, ubližují ji paradoxně herecké výkony. Můj milovaný Nárožný občas neví, kam se postavit a pitvoření princů je příliš. Byť jsou scénářem předepsané repliky docela vtipné, zahrány mohly být mnohem lépe. ()

Astrebleue

Prostě další hodně kýčovitě papundeklová pohádka, hvězdičku za Elsnerovou a tu strašnou zrůdu, kterou zvolili pro čaroděje, která spíš vypadá jako by vypadla z Nekonečnýho příběhu nebo Labyrintu. ()

ostravak30

Po létech jsem si připomněl pohádku, která patřila skoro k mým nejoblíbenějším studiovým. Ovšem triky jsou příšerné, co si budem. Kulihrášek má stát na podlaze a je hodně vidět, že stojí úplně mimo. Ani hlas se nemění společně s jeho růstem. Tři hvězdy pouze za trochu toho humoru a toho neuvěřitelného černokněžníka, protože kdo vymyslel tento vzhled, ten by zasloužil cenu. ()

honzic

Průměrná pohádka s levnými počítačovými efekty. Kulihrášek je roztomilý, ale dějově je pohádka spíše nudnější. Hodnocení: 50% ()

honeysuckle

Kulihrášek je zobrazený malou loutkou s pisklavým hláskem a pak vyroste, když poprvé uvidí holku....ehm, jo. Už jako dítěti mi tahle pohádka přišla divná. Obvykle se vzhledem ke všeobecné podhodnocenosti českých TV pohádek snažím i na těch špatných najít dostatek kladů alespoň na tu jednu hvězdičku. Ale tady se mi to nepodařilo. A ani Andrea Elsnerová to nevytrhne. ()

hanikrivi

Tuhle pohádku jsem považovala za odpad už když jsem byla malá. Ale za ten opravdu sugestivní otřesný zážitek z černokněžníka a taky proto, že jsem celou pohádku váhala, zda to vůbec tvůrci myslí vážně, jedna hvězda. ()

Ketyhell

Oblíbená pohádka mého dětství, ale doteď z ní mám při vzpomínce trauma.. černokněžník mě děsil asi podobně jako klaun ze starší verze TO... ()

soukyd33

Kdo by dokázal žít tak skromně, jako dobří lidé, co dostanou největší dar ze všech. Náhodou jim totiž do jejich chaloupky zamíří hledat útočiště, kouzelný dědeček. Kulihrášek je vytvořen sice kouzlem, ale má srdce na pravém místě. Princezna je krásná, a je to jeden z důvodu, proč se Kulihrášek kvůli ní mění. (Kdo by se nezvětšil, že? 😄) Černokněžník je zde udělán sice zajímavým způsobem, ale hrůzu nahání všem v okolí. (Potkat ho v noci...) Kulihrášek se zde musí rozhodnout. Bojovat za lásku k princezně je správná věc, ale takového protivníka asi proti sobě nechtěl ani on. No a loupežníci budou jen takovou třešničkou na dortu. Poznámka: Pohádka se mi líbila už jako malému. Hvězdiček 4 ()

Auris

tuhle pohádku jsem měla jako malá hrozně ráda:-) už si jí moc nepamatuju, ale chtěla bych jí někdy zas vidět znova. Doufám, že někdy bude zase v televizi ()